Izbori

Kao što si rekao, svako bira šta mu je bitno. Meni su tekovine demokratije vrlo bitne, a u ovoj emisiji se lepo moglo videti na kom smo nivou u pogledu poštovanja tih tekovina. Pogledao sam je s velikim zanimanjem od početka do kraja. I celu medijsku predizbornu kampanju sam pažljivo ispratio. Možda mi je zato i čudno što neko ovo što se kod nas izdešavalo tokom kampanje može smatrati bilo čim drugim do potpunog sunovrata normalnosti.
 
Ja o normalnosti pisao nisam. Ako si čitao moje prethodne postove video bi da mislim da je uglavnom bio cirkus i smehotres od kampanja.
 
Ništa mi nije bilo smešno.

Ali, shvatam na šta misliš. (y)
 
Imao je Vučić pred izbore debatu sa Biljanom Srbljanović, a pred prošle sa Jelenom Milić! Hihihihihihi.. 🤣🤣
 
Sad su iz kolicije Ne davimo Beograd objavili u programu uživo da su im stigli rezultati glasanja iz Londona. Za predsedničke izbore, Ponoš je dobio 48%, drugi Vućić sa oko 29% i treća Biljana Stojković iz MORAMO sa nekih 17% ako zapamtih dobro, ostali daleko manje.

Za parlamentarne izbore, najviše dobili ovi Marinikini, 37,8%, drugi MORAMO sa 26,7% i za SNS 23,3% .
 
Rezultati za parlamentarne izbore u Njujorku

XdfZNNJ.jpg
 
Čujem od druga da su ga zvali iz štaba "Ujedinjeni za pobedu Srbije" da izađe i glasa. Toliko smaraju sa tim, ne znam ni otkud bilo kojoj stranci pravo da ikoga uznemirava pozivima.​
 
Prema podacima RIK-a, do 12 časova glasalo je 20,52 odsto birača. Kako su objavili, u regionu Beograda glasalo je 18,23 odsto, Vojvodini 23,93, regionu Šumadije i Zapadne Srbije 19,28 odsto i regionu Istočne i Južne Srbije 21,14 odsto.​
 
Prema podacima RIK-a, do 14 časova glasalo je 31,56 odsto birača. Poređenja radi, na parlamentarnim izborima 2020. godine do 14h glasalo je 26,11 odsto građana.

Po regionima, do 14 sati glasalo je: u Vojvodini 34,09 odsto upisanih birača, u šumadijskom regionu 31,94 posto, jugoistočna Srbija 32,91 i u Beogradu 28,64 posto ukupno upisanih.​
 
I ja čekao pola sata. Mobilisao Vučko sve što je mogao samo da ne ode u drugi krug i na tu famoznu debatu. :)
 
Isto i ja čekao pola sata. Izgleda da je to prosečno vreme :D Nikad se na mom biračkom mestu nije toliko čekalo, mada malo sporije ide jer su 3 listića, pa se treba triput potpisati itd.
 
Programski direktor Crte Raša Nedeljkov kazao je na konferenciji za novinare da je na nivou Srbije, do 16 sati glasalo 42,1 odsto birača upisanih u birački spisak.​
 
Au, onda bolje da sačekam kasno popodne oko 18-19h. Valjda će da se gužve malo razbiju do tada.
Mislim, super je što je takva izlaznost, ali ne bih da čekam u redu ako ne moram. :D
 
Pa ne verujem da će se nešto smanjiti. mada to zavisi od biračkog mesta. Ako je neko brojnije, onda je veća gužva.

Inače, do sada su pričali da veća izlaznost više odgovara opoziciji, a ne Vučku.

Prema podacima RIK-a, do 16 časova, na izborima u Srbiji glasalo je 41,56 odsto birača. Po regionima, do 16 sati glasalo je: u Vojvodini 44 odsto upisanih birača, u regionu Šumadije i Zapadne Srbije 42,78 posto, region Južne i Istočne Srbije 42,11 i u Beogradu 38,5 posto ukupno upisanih.

Projekcija izlaznosti do 17h, po podacima CeSID-a i IPSOS Srbija je 45,1%.
 
Back
Top