Izbori

Nisam do sada čuo za takve slučajeve, a ako ih ima, naročito ako su grupno ucenjeni, pa neka se obrate nekom, a ne da ćute. Od ćutanja nema vajde dugoročno gledano. Generalno, mislim da je to više sporadično, nego neko pravilo, i to samo ako prođe prođe, u smislu ponude, a ne po svaku cenu.
 
Miloše, tebi iz komfora Beograda sve deluje nestvarno i sve može da se desi, ali i ne mora, i sve nisi čuo da se desilo. Što kaže Marinika, 30km od Beograda u bilo kom pravcu počinje ŽIVOT i vidi se šta se zaista radi.

Otac moje drugarice je izgubio posao pre dve godine jer nije hteo da se učlani u SNS, pa sad ne znam da li treba vas iz Beograda da zamoli da mu nađete drugi kad živite već u utopiji. (Našao je drugi 200km i više od Jagodine i već dve godine ne živi sa ćerkom koja se skoro i porodila).

Baš mi je dosta vas koji se pravite ludi dok na jugu ljudi u fabrikama rade za 20.000 dok ih "investitori" ne šutnu kad iskoriste sve beneficije.

"Obratite se vlastima kad vas vlasti maltretiraju", ok.​
 
Te Vučićeve fabrike su toliko ponižavanje naroda, pogotovo ekonomski napaćenih ljudi sa juga i istoka. Kakvih sve odvratnih priča ima tamo bolje da ne iznosim, bukvalno bolje obijati bankomate kao Romana nego prihvatiti poniženje zvano rad u takvim fabrikama gde dovlače strance da im budemo jeftina radna snaga
 
@Petar Pa eto, i ja spadam u te koji su 30km+ od centra Beograda, pa ne znam o kakvom komforu pričaš. Za neke stvari ni tri decenije im nije dovoljno da reše, bez obzira ko je na vlasti. Pisao sam i ranije, nešto je i urađeno na lokalu ovde, nedovoljno, ali nešto se tu i tamo promenilo nabolje, dok recimo kada je vladao DS apsolutno ništa. Međutim, zbog nekih kriminalnih izjava i lošeg tretiranja interesa sugrađana, od strane predsednika opštine, moj glas ta opcija neće dobiti, odlučio sam se za neke treće, jer je evidentno da je potrebna promena i na nivou Beograda. Ima ljudi koji su izrazito antipatični i aljkavo rade. Ja nikada nisam bio isključiv i govorio kako jedni rade nešto sjajno, a drugi samo loše a nažalost se ljudsko rezonovanje često svodi na to.

A to konstantno žaljenje na Beograd mi je grozno. Pa upravo taj Beograd je onaj u kome opozicija ima najveću podršku i gde je najveća šansa da dođe do promena. Ostali će većinom da glasaju za Vučića i kukaju.
 
Petre, nemoguće je da bilo koje misleće biće u Srbiji, pa makar i ne izlazilo iz Beograda, ne zna za užase koji se dešavaju u ovoj zemlji, a posebno po unutrašnjosti. Znaju, ali relativizuju. Uglavnom jer podržavaju vlast, ali se trude da to rade prikriveno (iako je ta prikrivenost uglavnom nevešta). Razumem donekle, jer i mene bi bilo blam, ali samo donekle. Više poštovanja imam za tvrdokorne i otvorene naprednjake, nego za šatro objektivne smatrače ovog tipa:
ezgif-4-8357c750aa.gif


Zemlja nam je oteta i sve priče o upoređivanju programa, ideja, planova su samo pokušaj opravdavanja okupatora i relativizovanja užasa u kojem živimo.
 
@Petar A šta treba da kažem? Da je Beograd kriv što Jagodinci masovno glasaju za Vučića?

Lično se borim sa vetrenjačama ne bi li se asfaltirao put u selu koje je bliže Čačku, a koji je uništen tokom izgradnje auto-puta i to več traje skoro tri godine, i dobro znam koliko su mnoge stvari uvrnute i očajne, i itekako sam svestan da je u nekim gradovima gore nego ovde gde sam ja, ali ima i dosta krajeva gde je bolje, i to ne samo u Beogradu. Poenta je da ljudi ne traže izgovore za eventualno loše rezultate na izborima, već da svojim glasom utiču na njih, makar i minimalno. Zato izvolite i izađite sutra na izbore. Stalno neka priča, Beograd ima ovo, Beograd ima ono, a što beogradska deca dobila tablete (a dala im gradska a ne republička vlast), a što ja nemam tramvaj u selu itd. Nisam ja blesav pa da nisam svestan stranačkog zapošljavanja protiv čega sam kao i svi normalni građani. To lupetanje, lako je tebi, cvetaju ruže na beogradskom asfaltu, a na jugu sirotinja, ne treba da bude namenjeno ni meni ni ostalim stanovnicima Beograda, već vlasti. A i te fabrike, valjda bolje da se išta menja i otvara nego baš ništa. Previše se generalizuje i banalizuje, svodi se priča na motače kablova.

Nadam se da ne veruješ ni u sve bajke koje nam pričaju drugi kandidati.
 
Petre, nemoguće je da bilo koje misleće biće u Srbiji, pa makar i ne izlazilo iz Beograda, ne zna za užase koji se dešavaju u ovoj zemlji, a posebno po unutrašnjosti. Znaju, ali relativizuju. Uglavnom jer podržavaju vlast, ali se trude da to rade prikriveno (iako je ta prikrivenost uglavnom nevešta). Razumem donekle, jer i mene bi bilo blam, ali samo donekle. Više poštovanja imam za tvrdokorne i otvorene naprednjake, nego za šatro objektivne smatrače ovog tipa:
ezgif-4-8357c750aa.gif


Zemlja nam je oteta i sve priče o upoređivanju programa, ideja, planova su samo pokušaj opravdavanja okupatora i relativizovanja užasa u kojem živimo.
Ima smisla.

Kome ja sutra da prijavim nepravilnosti na biralištu u Jagodini? Palminim tigrovima koji će džipovima obilaziti ta birališta kako bi uterivali strah? Znači molim vas... Dobra stvar je što će biti kontrolora iz drugih stranaka, ali naravno da ne očekujem da će vlast uraditi bilo šta da zaštiti biralište od malverzacija, a naročito ne SNS i JS poslušnici.
 
I ti na twitteru svašta porede, babe i žabe. Na levoj slici iz debate, a na desnoj predstavljanje programa jedne stranke u iznajmljenom terminu, na kojoj je između ostalih, bio i predsednik iste. Uopšte se nije radilo o nekoj debati sa drugim kandidatima da bi se to poredilo.​
Pa o tome se i radi. Ukratko, nađi sliku debate u kojoj učestvuje naš predsednik pa je postavi pored ove iz Hrvatske.
 
Onda se adekvatna slika postavi, a ne ona koja to nije.

Da li su ljudi toliko opijeni da im jedino debata može promeniti mišljenje, nije mi jasno.
 
Čim pronađeš tu adekvatnu sliku javi.
Taman da me opijenog probudiš.

Ne treba meni debata da bi mi menjala mišljenje (a što ne i to?). Mene treba debata, jer je izostanak iste pokazatelj bolesti u kojoj naše društvo živi.
Monolog je deceniju dug.
 
Pa ja je neću tražiti jer ne bih pisao o takvim stvarima budući da ne mislim da su od presudne važnosti, iako jesu tekovina demokratije. Mislim da sam ranije video neku, dal na sajtu N1, nije ni važno, gde su stavili Vučića sa efektom ogledala, pa recimo da bi takva bila adekvatnija ako je to bitno.
 
Fotografije nema.
Debate nema.
Dijaloga nema.

Umesto toga imamo frižider i „dijalog” sa Zoricom Brunclik u kojem mu ona ostavlja svoje dete u amanet i tome sličnih „dijaloga”. Ta je slika i postavljena.

Naravno, imaš svako pravo da ti ne bude bitno.
 
Imamo monologe i naručena pitanja. :)
 
Ne znam ništa o dijalogu sa Zoricom Brunclik. Samo sam prokomentarisao sliku sa tvita koju je Petar postavio, a na njoj su frižider i Vučić.

Svako sam odlučuje šta mu je bitno. Ne razumem ni zašto mislite da ja podržavam vlast ako nešto prokomentarišem što vam nije po volji. No, nije ni važno. Samo se nadam da neče biti kuknjave na Beograd ako se i ovog puta pokaže da je AV najmanju podršku dobio u njemu.
 
Ma to nije bitno Petre. Zar mora svskom svaki mim da se dopadne? Isto i što se tiče humora, na twitteru ga nema ni 1% a da je zdrav i valjan.
 
Aha, nije ti smešno. Pa dobro, jer je i tužno.
 
Ne znam ništa o dijalogu sa Zoricom Brunclik. Samo sam prokomentarisao sliku sa tvita koju je Petar postavio, a na njoj su frižider i Vučić.
Dijalog sa Zoricom Brunclik je bio u istoj emisiji iz koje je slika frižidera; istoj onoj za koju si napisao da „to nije bila emisija u kojoj je sam gostovao, pa da bi se reklo kako je vodio monolog”. Pogrešno protumačih da si je pogledao pa doneo sud o kvalitetu tih dijaloga.

Sve u toj emisiji je samo novi segment deceniju dugog monologa.
 
A otkud si je ti gledao sa tolikim interesovanjrm ako si protiv svega što stiže iz SNS-a? Ja sam bacio pogled 5-10 minuta.
 
Back
Top