Izbori

Ali čekajte, vračarski Jevrejin Pavle Bihali politički debituje 2004. kod Karića, da bi xy godina kasnije osnovao Levijatan koji od udruženja za zaštitu životinja bukvalno postaje militantni rasistički pronacistički pokret koji je patrolirao protiv imigranata i tukao Rome (i to vrlo neskriveno sa Pavlom na čelu tih podviga), a sada iskače sa svojim novim srpsko-ruskim pokretom i novim dodatim prezimenom Gavrin.

Znači, Beli Preletačeviću vrati se sve ti je oprošteno.
 
Ali čekajte, vračarski Jevrejin Pavle Bihali politički debituje 2004. kod Karića, da bi xy godina kasnije osnovao Levijatan koji od udruženja za zaštitu životinja bukvalno postaje militantni rasistički pronacistički pokret koji je patrolirao protiv imigranata i tukao Rome (i to vrlo neskriveno sa Pavlom na čelu tih podviga), a sada iskače sa svojim novim srpsko-ruskim pokretom i novim dodatim prezimenom Gavrin.

Znači, Beli Preletačeviću vrati se sve ti je oprošteno.
A ne, Beli Preletačević 2022. godine je Miša Vacić!! Izvinite, oprostite.. 🧐😎
 
Grozno je koliko poznatih je podržalo Vučića za predsednika. :sick: Na nekoj listi (mislim da je N1) sam video i Milicu Pavlović, Nikolu Rokvića, Saleta iz Tropico benda. Tužno zaista. A da ne pričam tek o akademicima, piscima, glumcima.
 
Grozno je koliko poznatih je podržalo Vučića za predsednika. :sick: Na nekoj listi (mislim da je N1) sam video i Milicu Pavlović, Nikolu Rokvića, Saleta iz Tropico benda. Tužno zaista. A da ne pričam tek o akademicima, piscima, glumcima.
Svi na istom payroll-u.
 
@MilanB
To je dobrim delom jer se stvorila slika da gotovo nema alternative toj opciji. Realno, ili su drugi kandidati katastrofalni, ili su poznati samo užem krugu ljudi. Ne može se na predsedničke izbore ići sa kandidatima koji su u žižu šire javnosti dospeli tek pre 20 dana, jer za to vreme ljudi se ne mogu upoznati sa njihovim idejama u dovoljnoj meri, čak i ako su one dobre. Slabo gledam tv, ali sam čuo da se navodno uglavnom poštuje neka ravnopravnost što se tiče vremena za promociju stranaka, ali na netu je sasvim drugačije. Npr. na sajtovima B92 i Pinka sve vesti o izborima su vezane za Vučića, par je o Dačiću i eventualno objava da Zukorlić podržava Vučića. Drugih vesti uopšte nema, kao da ne postoje drugi kandidati. Trebalo je kontrolisanje medija proširiti i na internet, a ne samo televiziju i štampane medije, ali pre svega, opozicione opcije su morale mnogo ranije izaći u javnost sa svojim kandidatima kako bi ljudi čuli više o njima. Na YouTube-u recimo uglavnom iskaču reklamni spotovi Obradovića i Vacića, što mu dođu još gore opcije od aktuelne vlasti.​
 
Recimo i da nema alternative, ali opet mnogi od tih ljudi su mogli da se uopšte ne izjasne, nego da javno podrže ovu spodobu. Najlakše je bilo reći apolitičan sam, ne glasam ili tako nešto. Sumnjam da su toliki poznati ucenjeni bilo čim, a sa druge strane još tužnije mi deluje ako zaista misle da je AV najbolja opcija za Srbiju.
Meni od Vučića jedino gori Miša Vacić. Da, čak mi je i Boško Obradović bolji za predsednika, ma koliko suludo to zvučalo.
 
Videćemo u nedelju rezultate, ali sudeći po kladionicama, toliko je neizvesno ko će biti predsednik da je za pobedu AV-a kvota 1,01. Ko hoće nek se kladi još danas, na 10.000 dinara može da zaradi čak 100. :p
 
Ja se i dalje nadam da neće pobediti u prvom krugu. Onda bi u drugog krugu moglo da postane neizvesno, zato što bi dosta ljudi shvatilo da nije nemoguće pobediti ga i mislim da bi bila veća izlaznost.
 
Ja nemam osećaj da će mu ijedan kandidat biti blizu, mislim da će imati najmanje 3 puta više glasova od drugoplasiranog, a verovatno i više, ali videćemo. To baziram na činjenici da mu popularnost nije opala, a očekujem da Ponoš bude drugoplasirani, ali sa manje glasova od Jankovića 2017. U drugom krugu opet ne bih očekivao da se baš svi udruže protiv njega, pa da postane neizvesno. Da su neki hteli da se udruže, uradili bi to odavno i ne bi izlazili zasebno na parlamentarne niti predsedničke izbore. Ovde nije situacija kao sa Miloševićem, pa da ljudi priželjkuju smenu vlasti zbog katastrofalnog standarda i loše politike, plus tada je bilo alternativne opcije koja danas ne postoji u dovoljno izraženoj meri, odnosno politika kandidata se u dobroj meri preklapa.​
 
Ne mislim ni ja da će mu bilo ko biti blizu, ali ako osvoji i 49,99%, on će morati u drugi krug. U tom slučaju je nebitno da li drugoplasirani ima 30% ili 15%. Sa druge strane mislim da niko od predsedničkih kandidata (osim Vacića) ne bi podržao Vučića u drugom krugu. Oni koji su hteli Vučića, nisu ni izašli na predsedničke izbore (Dačić i Šešelj). E sad, to što neće podržati Vučića, ne znači da će podržati drugoplasiranog i to je verovatno glavni problem. Ali ko zna, neka dođe do drugog kruga pa šta bude, bude.
 
Milica zavetnica se nada drugom krugu u kome ona pobeđuje Vučića. Mašta može svašta :) Mislim da je evidentno da u drugom krugu ne bi svi bili protiv Vučića, u najmanju ruku ne bi se izjašnjavali, jer ne vidim ni što bi bili za Milicu ili Ponoša recimo, osim ako ih smatraju značajno manje lošim kandidatima.
 
Pa dobro, kandidovala se na predsedničkim izborima. Šta treba da kaže... očekujem top 5? Nije to Evrovizija. :p
 
Imace Ponos vise glasova od Sase Jankovica i to dosta, dovoljno da bude drugog kruga tesko, ali nekih 22-25% verovatno hoce..
 
Na prošlim izborima se kandidovao bio i Jeremić koji je odvukao glasove Jankoviću.Sad vjerujem dq će većina onih koju su protiv Vučića glasati za Ponoša.
 
@MilanB Da bude realna.

Previše je smehotresa u kampanji, neki imaju bujnu maštu, Boško glumi Harija Potera, Vučić izlazi iz frižidera, Vacić glumi nekakvog moćnog baju. Ponoš je umeren u kampanji ali ništa posebno ne kaže zašto treba glasati za njega, čak je i saglasan sa delom aktuelne politike vlasti, nije ni za sankcije protiv Rusije, jedino što je lepo što poziva neodlučne da izađu na glasanje i da nikog neće moliti da mu pruži podršku, pa ni Milicu, Boška... Odbio je poziv Boška na duel, jer misli da ima bitnijih stvari sada, a da će s njim razgovarati i o pečenju rakije kada smeni aktuelnu vlast. Nekako dosta priča a jako malo kaže i zato me podseća na Jankovića, a kako je kraće u žiži interesovanja javnosti, otud moja pretpostavka. Biljana iz Moramo je možda ok, bar se zalaže za zdravu sredinu i ekologiju.
 
A realno je, kao što napisah, top 5. Ali priznaćeš da je to glupo da kaže bilo ko od kandidata za predsednika. Koja je onda poenta što uopšte učestvuješ?
Jedno je reći da na parlamentarnim izborima očekuješ 5, 10 ili 15% glasova, zato što više stranaka ulazi u parlament. A kada su predsednički u pitanju, pobednik je samo jedan, ostali ne dobijaju ništa od učešća.
 
Dobro, ima smisla nadati se pobedi, ali nekako ne vidim svrhu da se u kampanji samo priča o Vučiću, niti da imaju hvalospeve o sebi, već bih radije da čujem zašto su bitno drugačiji od aktuelnog predsednika, a po svoj prilici dobrim delom isto misle. Nekako ne mogu da zamislim da na izbore izađe više od 70% ljudi što bi možda dovelo do neke neizvesnosti. Ti neopredeljeni nisu ni protiv Vučića toliko, već su jednostavno nezainteresovani, a ako bi izašli, možda bi baš njega zaokružili kada vide da ni drugi ne ulivaju neko poverenje. Kako god bude, za 3 dana saznajemo da li će se nešto epohalno i neočekivano desiti (npr. za mene bi bilo veliko iznenađenje da AV dobije 45% u prvom krugu, a Ponoš oko 30%).
 
Za drugi krug ne nedostaje mnogo. Nije nemoguće odvesti ga u drugi krug i pored muljanja i agresivne promocije ideje kako je sve uzalud i kako su svi isti.
Ovom vrstom promocije naročito se bave podržavaoci hunte koje je blam da to i jasno kažu. U tom smislu su još ogavniji i štetniji od otvorenih naprednjaka.

U svakom slučaju, ključ za drugi krug je velika izlaznost. Samo tako ima osnova za nadu. Šanse jesu male, ali tu je uvek obudovela grofica da nas okuraži bar do nedelje i poduči da ne odustajemo unapred:
You Got This Downton Abbey GIF by MASTERPIECE | PBS

Uradite šta je do vas. Glasajte.
 
Danas sam, po peti put u poslednja 3 meseca, dobio poziv iz navodnog štaba SNS-a, sa pitanjem da li gospodin aktuelni predsednik može očekivati moju podršku na predstojećim izborima, pri čemu me je gospođa sa druge strane telefonske linije oslovila imenom i prezimenom?!! Da li je moguće da ti ljudi toliko nemaju srama i obraza, da posle mojih nimalo prijatnih odgovora, oni i dalje zovu i ne odustaju? Još traže da im preporučim nekoga iz svoje porodice od koga će sigurno dobiti glas. :ROFLMAO: Ja zaista nemam više komentara na ovu bahatost, bezobrazluk, kršenje ljudskih prava i vređanje inteligencije.
 
Back
Top