Izbori

Otkako sam fiksnu liniju prebacio na SBB, više ne zovu. Ipak, desilo se jednom da me zvali na mobilni (mts mreža) iz neke agencije za istraživanje, pitali da li znam za izbore, da li imam pravo glasa u mojoj opštini i da li ću izaći na glasanje, nisu pitali za koga... Nekad ranije su znali da dolaze i na vrata, nadam se da sada neče nikom pasti na pamet, a i skoro je uveden interfon u zgradi pa valjda takve neče niko pustiti da uđu.
 
Još 2 poziva sa različitih brojeva večeras, naravno ne javljam se više. Ovo je stvarno teška bolest. :sick:
 
svi me zovu mama non stop traže me svima reci nisam ja kod kuće

(doduše mene srećom ne, ni na fiksni ni na mobilni, a sve mi je to telekom i mts, saosećam s vama)
 
SNS je iznajmio taj termin od sat vremena na Pinku za mega završno predstavljanje, sa puno funkcionera i publike. Sanja Marinković vodila razgovor, sa još nekim voditeljkama, bila i dr Danica Grujičić, a u publici Zorica Brunclik i Kemiš.

Za to vreme, na RTS-u uživo Marinika, Vesić, Milica Đurđević i Nebojša Zelenović. Marinika kaže da Vučić već snima spotove za drugi krug, pa je kao izvesno da će ga biti, a onda će da pobedi njihov Ponoš.
 
Last edited:
Većini glasača je očito odlično u ovom sistemu, a ako je vlast odraz naroda, onda nam je nacija vrlo trula. Samo što se neko proda za posao, drugi za koncert ispred Skupštine, a treći za paket namirnica ili 2 crvene.
 
I ti na twitteru svašta porede, babe i žabe. Na levoj slici iz debate, a na desnoj predstavljanje programa jedne stranke u iznajmljenom terminu, na kojoj je između ostalih, bio i predsednik iste. Uopšte se nije radilo o nekoj debati sa drugim kandidatima da bi se to poredilo. Bukvalno kao da je stavio sliku planiniske ovce i napisao eto to je debata u Srbiji... Prosto, to nije bila emisija u kojoj je sam gostovao, pa da bi se reklo kako je vodio monolog. A na kraju, bilo je pojedinačnih predstavljanja kandidata gde su imali ista postavljena pitanja, pa ako su ljudi sve to pratili, mogu otprilike da uporede. Jedini nedostatak je što nisu imali priliku da se dotaknu nekih neplaniranih tema što se ponekad desi u debatama i malo se međusobno prozivaju ko je šta slagao, ukrao i slično.

Imali smo debate na RTS-u u okviru emisije "Reč na reč" koja se emitovala direktno iz hola Narodne skupštine, i tu je bilo po 6 predstavnika lista, a među njima je bilo i predsedničkih kandidata, u isto vreme su bili i predstavnici vlasti i opozicije, i bilo je replika. Tačno da izostaju debate Vučića sa drugim predsedničkim kandidatima, ali ne bi to trebalo da bude presudno da bi ljudi mogli da procene kome da daju glas. Možda eventualno kod onih neodlučnih, a kod nas takve pretežno mrzi da izađu na glasanje. Ako bude drugog kruga, možda će se odlučiti i doći na tv duel. Mislim da je dovoljno stekao iskustva, da bi se i u nekom duelu snašao taman onoliko koliko mu je potrebno da mu protivkandidat ne priđe značajno bliže u pogledu glasova. Ne znam da li se igde desilo da neka debata potpuno preokrene stvari, pa da onaj ko prema istraživanju ima oko 60% podrške dođe na mesto onog ko ima oko 16%...​
 
Last edited:
Tviter je Tviter. Humorom su samo pokazali koliki je autokrata. Ne treba to shvatati bukvalno.

Lik je navikao na naručena i unapred nameštena pitanja, koja crna debata s njim?! Ja to ne mogu ni da zamislim.
 
Kako god, ljudi će ga kazniti na izborima ako budu smatrali da im smeta što nema debata sa njim i što na pojedinim kanalima samo on iskače. Ipak, lično mislim da je za "kažnjavanje" tog tipa, neophodno postojanje drugog jakog kandidata. No, videćemo već sutra uveče šta će se desiti.
 
Pa mogu i oni, ako takvih ima. Objasnili su da može da se zaokruži AV, pa onda se svi redovi precrtaju, a ostavi samo neprecrtan kandidat za kojeg se glasa i njegov broj se zaokruži. Dakle, ovakav listić je važeći.

DhrRaVy.png


 
To sam video pre neki dan i super je. Ali i tu postoji ono, sta ako naprednjaci narede da se svi ostali precrtaju a zaokruži samo ON pa se tek onda slika i pošalje?
Nažalost, ne postoji idealan model.
 
Back
Top