Izbori

Poki obavesten kao uvek. Prve 4 opstine ako ne bude nekih cuda uzima opozicija. Zvezdaru 80% uzima opozicija. Vozdovac i Cukarica je borba i zavisi od dosta toga. Rakovica i Palilula (zbog one strane Dunava) verovatnije uzima SNS. U Zemunu je paradoks, ovaj urban deo opozicija kida, ali zato u Bataji, Zemun Polju, Busijama SNS tuce po 60%
 
Nema predaje

Više bi grizla savest da pobegneš od problema nego da ne uspeš da ga rešiš, ali si se bar potrudio da nešto uradiš.

Bar meni, a ko želi da ide slobodno.
Pitaću te kad dođeš u moje godine, pa budeš umoran već od svega ovde.. 😣🥺
 
Pitaću te kad dođeš u moje godine, pa budeš umoran već od svega ovde.. 😣🥺
od čega si umoran? Ne mogu da znam potpuno, ali koliko vidim živiš pristojno.

Svaki pojedinac ima pravo da se bavi politikom ili ne, a onaj koji ne želi može potpuno da je ignoriše bez da utiče na njegov život u velikoj meri.

Ono što je paradoksalno da loše mere vlasti upravo najviše utiču na onaj sloj stanovništva koji dobrim delom i glasa za tu vlast, nažalost

@Pokahontas Mnogi se zalazu da Batajnica postane opština i u sns i u opoziciji, to može uskoro biti realnost 😄
pre par meseci su padale glave na ovoj temi zbog te tematike, znam to sve i pričalo se :)
 
Sve ove vesti koje dolaze iz inostranstva u prostom prevodu govore da ce AV morati da ubrza sa stvarima koje mora da realizuje. Dakle Kosovo, sankcije, litijum, expo prevashodno. Sa sebicne strane opozicije to je odlicno, jer stvarno ne postoji paralelni univerzum gde ce moci sve ovo da ispegla pred svojim biracima, iz perspektive nase drzave tonemo nezaustavljivo. Sta ce biti videcemo, kada ovom zlu vidimo ledja veliko je pitanje da li cemo sebi samima moci da pomognemo uz svo znanje i dobru volju.
Jao ja ovo slusam vec godinama, zivi bili pa videli, ali on je kao bubašvaba sve preživi
 
VIdi ne bih se složio sa ovim gledanjem na stvari.
AV strancima valja dok radi šta oni hoće, kad odradi sve apsolutno im nije potreban više. Videćemo šta če biti narednih meseci i godina.
 
Ali složićeš se da već dugo slušamo o tome kako ga puštaju niz vodu hah i nikako da potone
 
Istina. Ja sam mislio da je normalnom čoveku bilo dovoljno max godinu dve da shvati kakve su ovo bitange, ali taj proces evo već 12 godina traje.
 
Ma znaju ovde svi sve nego im odgovara sistem. Nema sta da shvate jasno im je da vlada mafija ali su u fazonu oni kradu ali i narodu dadu.

Ima minoran procenat stavrno zaljubljenih u SNS ostali znaju sta je i kako je i to im je ok.
 
Pa kao jug italije ili Meksiko gde ljudi znaju da vlada mafija i to im je ok. Ušeme se i to je to.
 
Ima i toga. Čudan smo mi narod generalno. Ja sam ušao pre par meseci u ozbiljnu svađu sa prvim komšijom kuća do moje. Žena mi ozbiljno zamerila, dugogodišnji prijatelji i generalno mnogo dobri i radni ljudi. Kaže čovek loše mu na poslu koji je dobio preko stranke gde prima 60k ne radi ništa i ima smenu sredom 24h i subotom 12h, a kao problem je što ima fiktivno prijavljenih 110 zaposlenih, a stvarno radi 30 ljudi. I ja tu popizdim i počnem svašta da pričam. Ali bukvalno naš čovek traži rupu u zakonu i kako nešto da izmuva, a ne nešto da novo smisli ili ne daj bože da nešto stvarno radi.
I da posle uvek ide ona rečenica što se ti buniš? Imaš dobar posao, lepo zarađuješ, kakav si ti to čovek? To je najcrnje kod nas. Pa nije mene neko zaposlio što sam lep ili što sam simpatičan.
 
Last edited:
to oko "obilaženje ljudi" je floskula koja se često prožima, lično znam da su ove izbore članovi pro-evropske i delova tzv. desne opozicije obilazili znatan deo Srbije daleko pre samih izbora i na štandovima se skupi znatan broj ljudi, ali džabe kada su to male sredine sa malo birača gde mahom starija populacija i ucenjeni odnesu većinu
I ja znam da u neke krajeve, i to ne tako nebitne, bukvalno nisu zašli, a i tamo gde jesu pokrili su to vrlo površno, nedovoljno da podstaknu promene. Uglavnom, pričasmo već, akcenat mora biti na programu, planovima za razvoj i sličnim stvarima, a ne pljuvanju vlasti, to može da bude samo sporedna stvar onda kada je baš neophodno.

I kada kažete opozicija u ovoj opštini ima ogromnu većinu, blabla, često sve saberete i spajate nespojive. Nije sva opozicija protiv aktuelne vlasti, valjda je to jasno nakon proteklih izbora, tako da neće biti tako lako ni na lokalnim izborima. Neki su ovde pričali kako će biti tesno i na decembarskim izborima, kako će u Beogradu sigurno doći do promena, a ispostavilo se da bi i bez ovih došljaka sa strane, koji su glasali u Beogradu, teško došlo do očekivane promene. Takođe, treba imati u vidu da nije lako ni održati vlast ako je većina tesna, pa valja uzeti bar 60 mesta, i to bez koalicija sa onima koji menjaju mišljenje kako vetar dune.

Ovo što sivi spominje, to mi više zvuči kao višegodišnja politika dela opozicije, što bi rekla Konstrakta evo sa'će, kako da neće. I ne mislim da bi se politika prema Srbiji bitnije razlikovala ako bismo imali drugu vlast. I onda bismo imali pritiske zbog Kosova, sankcija. Jedino ako hoće da kaže da bi oni u startu sve to prepustili, uveli sankcije, predali Kosovo i sve ispunili, pa onda ne bi bilo novih značajnijih pritisaka. Kao da smo u crtanom filmu. Uglavnom bi se iste stvari od nas tražile i to je teško izbeći. A i to peglanje pred biračima je besmisleno i spominjati, ako je prilično izvesno da neće biti novih izbora pre 2027, a i kako to pogrešno zvuči kada se kaže "svojih birača", kao da su svi birači opredeljeni i svrstani u tabore. Do promene će doći pre ili kasnije, ali ne treba stvarati sliku kako će od tog trenutka ulicama poteći med i mleko.​
 
Back
Top