Izbori

To je manje bitno sada, sada je bitno da se konstituiše skupština da može da raspiše bg izbore. A to će biti po svemu sudeći 12.03. u utorak.. Ovo je haos nad haosima..
 
Postoji mogućnost i to izgleda dobrana da Milica Zavetnica ulazi u vladu ovu sada što će se oformiti... 🤭

A na Bg izborima ide zajedno sa SNS, SPS, SRS na jednoj listi... 🤭
 
6 štandova SNS-a kod Banjičke pijace i 4 opoziciona.. A izbori još ni raspisani nisu..
 
Vučić najavio da če Beogradski izbori biti 2. juna.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Trenutno niko, gradom upravlja Privremeni organ Grada Beograda, ali inače SNS je bio na vlasti, a na proteklim izborima niko nije osvojio dovoljnu većinu, pa se u junu ponovo glasa.
 
Izgleda da će biti jedna ozbiljna opoziciona lista u Beogradu. Biće tu svega i svačega, ali mislim da u očima običnih glasača to ne mora da bude loše.
 

Attachments

  • Screenshot_20240311_150203_X.jpg
    Screenshot_20240311_150203_X.jpg
    737.6 KB · Views: 11
  • Haha
Reactions: Mrm
@Nije sve tako sivo

Kako ti se čini datum za bg izbore?
A činjenica da lokalni moraju do 07.07. biti, a da se neće spajati sa bg izborima?
 
Koliko smo prolupala zemlja govori to da se stranke sa suprotnih polova političkog spektra ujedinjuju kako bi pobedile neoradikalsku vlast. Znam da su u pitanju lokalni izbori i da u tom slučaju značajniji politički ciljevi odlaze u senku, ali opet mi je bizarno.

Samo ne znam kako će izgurati SNS sa republičkog nivoa, jer ovakve saradnje ne piju vodu na višem nivou, tj. nisu mi realne.
 
Ako se misli da se gore uslikani neće više pojavljivati na novim izborima, onda je netačno.
Provlačiće se oni i dalje, ako ne solo, onda u sklopu nekih širih ili užih koalicija. Gospodin u gornjem levom uglu u već tri izborna ciklusa ima mizeran procenat glasova, ali ne odustaje i dalje i gostuje na pojedinim televizijama (sa nacionalnom frekvencijom) redovno. :D
A za gospođu u donjem desnom uglu je više nego jasno kome se priklonila (bilo je doduše i pre izbora).
 
Kakva je to drama bila sa Avom Karabatić? Nije imala dovoljno glasova za listu koju je predala za parlamentarne izbore pa je neko drugi ubacio na svoju listu umesto svoje majke... 🤡
 
Vučićevo biranje kandidata za šatro premijersku poziciju mi je samo po sebi jezivo, ali ovaj Vučević me naročito čini nervoznim. Radiće isto što i Brnabićka i to je jasno, ali mi je valjda duplo odbojan zbog radikalskog staža. Užas.
 
Vucic rekao da su na konsultacije do sada dolazili jednog dana Palma i Dacic narednog dana Vucevic, dakle uzas, dobro..
Jedan od njih trojice je buduci premijer, na kraju Palma ce ispasti jos i "najbolji" kandidat od njih trojice hahah uzaas :D
 
Back
Top