Izbori

Postajem baš umoran od izbora, našeg shvatanja demokratije i svega, ne pratim više nikakve vesti o tome. Obaviću uvek svoju građansku dužnost i to je to.
 
I dalje ne razumem šta sad znači ''nije bojkot, ali pružaće aktivan otpor''? Mislim da ovako nejasno ponašanje, koje verovatno nije uniformno ni u njihovim redovima, najviše šteti biračima jer pravi opštu konfuziju. Ništa mi više nije jasno.

Često imam utisak kao da se unapred traži izgovor za loš rezultat. Da se razumemo, izbori su se krali na najprljaviji način i ne postoje fer uslovi - to je svima jasno, ali isto tako bih loš rezultat mogao da pripišem činjenici da opozicija nema jasan plan, već se vodi nekim ad hoc situacijama gde se generiše neki tračak nade i energija, a onda ne dobijemo kulminaciju.
 
Više mi ni priča o krađi izbori nije dovoljan izgovor... krao je sigurno i Erdogan izbore i to verovatno mnogo više nego Vučić i kontrolisao medije i zastrašivao birače, ali su ljudi ipak videli da opozicija ima neki plan i podržali ih. Sa ovakvom opozicijom SNS će da vlada još dugo.
 
Sigurno da ima i takvih koji žele samo položaj, a meni je veliki problem i to što su tu mahom reciklirani likovi koji baš nikakvu novu energiju ne obećavaju. Đilas prvi. Da je pametniji, stajao bi iza kulisa. O DS fosilnim ostacima neću ni da pišem.

Jedino neki optimizam dobijam od Marinike u smislu njene odlučnosti, ali dosta toga ostaje nejasno u smislu kako se određuju prema nekim pitanjima (i ona i ta koalicija uopšte). A da ne govorim za lokal, tu ne znam ni ko su im predstavnici i o čemu će komunicirati sa biračima pred lokalne izbore. Mislim da tu veće šanse imaju lokalne partije i pokreti u odnosu na opoziciju (gde takvih ima).
 
Marinika treba da se kandiduje na sledecim predsednickim izborima koji ce za manje od 3 godine biti održani, ne znam zašto i 2017.godine i 2022.godine to nije učinila, kada je jasno da ona jedina od opozicionih političara ima šansu da na svoje ime dobije nešto, ne volim to skrivanje konstantno.
 
I dalje ne razumem šta sad znači ''nije bojkot, ali pružaće aktivan otpor''? Mislim da ovako nejasno ponašanje, koje verovatno nije uniformno ni u njihovim redovima, najviše šteti biračima jer pravi opštu konfuziju. Ništa mi više nije jasno.
Pritom već su bojkotovali sve izbore 2020. Znači nakon četiri godine vraćaju se opet na početak jer su nezadovoljni uslovima. Ovakvo gubljenje vremena i tapkanje u mestu su nedopustive greške...
 
Opozicija se pogubila i to je i više nego evidentno. Svojevremeno sam dobijao neki nagoveštaj i vajb sa njihove strane da će nešto možda moći da promene, a sada toga nema. Sve se svodi na neke nejasne stavove, besmislene polemike i međusobno prozivanje i vređanje sa SNS-ovcima. Bez ideje, strategije, bilo čega konkretnog. Razočaran sam zaista, na izbore svakako izlazim uvek, ali apsolutno nemam više nikakva očekivanja ni od koga. Mislim da je zapravo i najgore kada dosegnemo taj stadijum. Jadni mi, u svakom slučaju.
 
Malo showa iz Hrvatske: dva dana pred parlamentarne izbore procurila snimka na kojoj Kim Plenky Un objašnjava na koji način njegova kriminalna organizacija već trideset godina je*e čitavu državu i kakvim metodama dobivaju izbore, pritom vrijeđajući svoje protukandidate na izborima 🎭

https://www.index.hr/vijesti/clanak...HvMl7azyYk50y4UqCA4Zuc65G9Em6cf29XrQpvn5JBR3Q

Demokratska Narodna Republika Koreja Hrvatska
 
Tako je!!!

ava-karabatic.gif
 
Razmišljao sam dal izaći na izbore, jer mi je mjesto glasanja udaljeno 45 minuta tramvaj plus bus pa mi se nešto i ne da, još pogotovo nakon posla, ali ne mogu više ovu bagru 😭

Hvala Plenkiju što me motivirao da glasam za oporbu
 
Back
Top