Izbori

Iskreno sumnjam da ce biti drugog kruga. parlament jedino sto nece biti jednolican, ali vlast se nece promeniti.. Jedina prava sansa je u Beogradu, a i to je na dalekom stapu..
 
Konačno je zatvoren birački spisak u ponoć... Od 40040 prijavljenih za glasanje u inozemstvu, što je najviše do sada, više od 1/4 je u BIH gde će biti otvoreno 15 biračkih mesta.. Ukupno 77 biračkih mesta..
 
Ažurirao sam post na prethodnoj strani sa rednim brojevima predsedničkih kandidata. Zanimljivo da će Miša Vacić biti pod brojem 1 na listiću :whistle:
 
Lokalni izbori - Grad Beograd
  1. ALEKSANDAR VUČIĆ – Zajedno možemo sve
  2. IVICA DAČIĆ–PREMIJER SRBIJE, TOMA FILA–GRADONAČELNIK BEOGRADA
  3. DR VOJISLAV ŠEŠELj – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
  4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI - Srpska stranka Zavetnici
  5. Vladeta Janković – Ujedinjeni za pobedu Beograda (Stranka slobode i pravde, Narodna stranka, Demokratska stranka, Pokret slobodnih građana, Udruženi sindikati Srbije „Sloga“, Pokret za preokret, Pokret Slobodna Srbija)
  6. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA BEOGRAD – Nacionalno demokratska alternativa – Srpska koalicija NADA – Demokratska Stranka Srbije (DSS) – Za Kraljevinu Srbiju (MONARHISTI ) - Vojislav Mihailović
  7. MORAMO - ZA DOBAR GRAD - Ne davimo Beograd - AKCIJA - Ekološki ustanak - Ćuta - Izbor za našu opštinu - platforma Solidarnost - Forum Roma Srbije - Dobrica Veselinović
  8. DUŠKO VUJOŠEVIĆ – BORIS TADIĆ – AJMO LjUDI – SOCIJALDEMOKRATSKA STRANKA – NOVA STRANKA – 1 OD 5 MILIONA – TOLERANCIJA SRBIJE – „UJEDINjENI POKRET ZELENIH SRBIJE“ – BOŠNjAČKA GRAĐANSKA STRANKA – BOŠNJAČKA GRAĐANSKA STRANKA – STRANKA CRNOGORACA
  9. NEMANjA ŠAROVIĆ - ZA SAV NORMALAN SVET
  10. SUVERENISTI – Saša Radulović (DJB), Milan Stamatović (ZS), dr Jovana Stojković (ŽZS)
  11. Boško Obradović - Srpski pokret DVERI - POKS - Miloš Parandilović - Patriotski blok za obnovu Kraljevine Srbije
 
Samo i može da se slika tu... Utisak je da je Janković bio daleko voljeniji kandidat pre 5 godina, a skupio je tek nešto više od 16% glasova, pa ne bi me iznenadilo da Ponoš dobije oko 10%, iako Đilas očekuje preko 30% u prvom krugu, a onda i da pobedi u drugom.
 
Neće biti drugog kruga, ne kapiram kako su tako optimistični.
 
A tek Milica zavetnica što je optimistična. Ona kaže da Ponoš nema šanse da bude drugi, već ona, i onda ona pobeđuje Vučića u drugom krugu. :LOL:
 
Ma znaju i oni da samo lupetaju, nego šta će, moraju 🤡
Oni ne mogu ni Dačića da pobede i prestignu na parlamentarnim izborima (možda samo Ponoš/Marinika/Janković koalicija uspe, i to jedva) a ne Vučića na predsedničkim 😅
 
Pa oni ne bi dobili ni politički pokojnog Koštunicu
 
Ti parlamentarni izbori su mi jedini razlog za optimizam.
 
Evo sad prođoh pored BIP-a, preko celog BIP-a ogrooooman bilbord Miše Vacića, veći nego od Vučića 10 puta...
 
Meni su najinteresantniji beogradski izbori, jer tu očekujem najneizvesniju borbu vlasti i opozicije, i potencijalno najviše promena na svakodnevno funkcionisanje u slučaju promene vlasti.

Kod predsedničkih nema o čemu da se diskutuje, tu je sve jasno, a na parlamentarnim je slično, izvesno je da će neki novi ući u parlament, neki samo zahvaljujući nižem cenzusu, ali ne očekujem nikakva bitna iznenađenja.​
 
Ahaha, naletio sam juče na vijest o famoznom Vučićevom predizbornom plakatu na čistoj ćirilici u centru Zenice i pomislio sam da je u pitanju fotomontaža i jeftina provokacija, kada ono nije... :LOL: Vjerovatno se radi o prepucavanju i političkim igrarijama na lokalnom nivou, kapiram da su iz gradske opozicije namjerno ga odlučili staviti kako bi kod građana izazvali revolt prema trenutnoj vlasti u gradu.
Od predratnih skoro 30 000, pretpostavljam da danas u Zenici ne živi ni 1 000 Srba (i to mahom starijih ljudi) tako da ga od Srba nije imao ko postaviti, većinom sada žive u R. Srpskoj po opštinama u Podrinju i Posavini... U mom gradu ima baš puno Zeničana, više nego što ih tamo trenutno živi.
 
Ahaha, naletio sam juče na vijest o famoznom Vučićevom predizbornom plakatu na čistoj ćirilici u centru Zenice i pomislio sam da je u pitanju fotomontaža i jeftina provokacija, kada ono nije... :LOL: Vjerovatno se radi o prepucavanju i političkim igrarijama na lokalnom nivou, kapiram da su iz gradske opozicije namjerno ga odlučili staviti kako bi kod građana izazvali revolt prema trenutnoj vlasti u gradu.
Od predratnih skoro 30 000, pretpostavljam da danas u Zenici ne živi ni 1 000 Srba (i to mahom starijih ljudi) tako da ga od Srba nije imao ko postaviti, većinom sada žive u R. Srpskoj po opštinama u Podrinju i Posavini... U mom gradu ima baš puno Zeničana, više nego što ih tamo trenutno živi.
A koji je tvoj grad?
U BIH će ovog puta biti 15 biračkih mesta, najviše baš u Podrinju...
 
Po posljednjem popisu Srba je u Zenici bilo nešto preko 2000,mada da sad je sigurno taj broj i manji.
 
Back
Top