Izbori

A koji je tvoj grad?
U BIH će ovog puta biti 15 biračkih mesta, najviše baš u Podrinju...
Iz Posavine sam, otprilike na pola puta između Banja Luke i Bijeljine.
Imam rodbinu u jednom gradu uz Drinu na granici sa Srbijom i znam da će kod njih biti biračko mjesto, rekoše mi da Vučićevi izaslanici špartaju tim gradovima i nude državljanstva Srbije onima koji ih nemaju a da zauzvrat izađu na biralište i glasaju za dotičnog, ne znam da li je istina ali ja sam tako čuo, kod mene ovdje ni bilborda nikakvih nema a kamoli čega drugog. :p
Po posljednjem popisu Srba je u Zenici bilo nešto preko 2000,mada da sad je sigurno taj broj i manji.
Ma ni blizu ih toliko nema čak ni sa okolinom, isto k'o što navodno u Banja Luci živi po par hiljada Bošnjaka i Hrvata a stanje na terenu je drugačije, kada bi se popisivali samo oni koji zaista žive a ne privremeno a ustvari su negdje u inostranstvu statistika bi bila zapanjujuća.
 
@Undercover

Ti si vrv iz Brčkog onda, to nije ni RS ni FBiH, tako da tamo teško da će biti biračko mesto..
Ja radim vezano za dijasporu, tako da znam 15 biračkih mesta u BiH će biti:
Ambasada u Sarajevu
Konzulat u Banjaluci
Zgrada m:tel u Banjaluci
Konzulat u Mostaru
Konzularna kancelarija Drvar
Konzularna kancelarija Trebinje
OŠ Sveti Sava, Zvornik
OŠ Sveti Sava, Lopare
Centar za Kulturu, Bijeljina
Srednjoškolski centar, Bratunac
Srednjoškolski centar, Višegrad
Galerija centra za kulturu, Doboj
Srednjoškolski centar, Rudo
OŠ Desanka Maksimović, Prijedor
OŠ Vuk Karadžić, Roćević, područno odeljenje Branjevo
 
Dijaspori ukinuti da glasa pod hitno. Oni su svoje izabrali kad su napustili Srbiju. A što se tiče Srba iz RS, njima takođe ukinuti iako imaju naše papire.
 
Ne možeš ukinuti biračko pravo nekom ko ima prebivalište na teritoriji neke zemlje, to što mu je trenutno boravište u drugoj zemlji, ne znači da nema biračko pravo..
 
Znam, ali svejedno.
Oni što je neophodno jeste, kontrola postupka dobijanja prebivališta na teritoriji Republike Srbije za određene građane iz BiH (Republike Srpske) , Crne Gore i Severne Makedonije..

Vrlo lako može da se desi da iduće sedmice idem u naš konzulat u Mostar ili u konzularne kancelarije u Drvar ili u Trebinje oko organizacije izbornog procesa..
Za Hag, Helsinki, Koprnhagen, Milano i Oslo su već odredili ispomoć, već su se ubacili pojedini da idu..😡🤬😈😭
 
@Mrm
Druže, Brčko je na svega nekih 40-ak kilometara od Bijeljine, napisao sam ti da sam otprilike na pola puta između Bijeljine i Banja Luke... :D
Nisam iz distrikta, iz Republike Srpske sam, nebitno odakle tačno.
Pri tom, ne znam čime su se vodili oni koji su odlučivali u kojim će sve mjestima otvoriti biračko mjesto, najjače mi je da će biti u Branjevu lol a to je koliko znam selo između Bijeljine i Zvornika iako će biti i u jednom i u drugom gradu, za cijelu Posavinu i Pousorje odredili jedno jedino biralište u Doboju, bilo bi logičnije da su stavili još jedno u Brodu, Derventi ili Modriči... U Hercegovini dole samo u Trebinju a toliki prostor, znači neko iz Gacka ko ima pravo glasa i hoće da izađe na izbore mora se voziti do Trebinja jedno 2-3h da bi glasao, bzvz.
 
Tamo gde se prijavilo, tako se određuje.. Uvek ima problema kod bm, to što si naveo, za putovanje..
 
Iva Štrljić poziva da se glasa za AV, jer zajedno možemo sve...

 
Pa ne znam ja, ja ove izbore pratim kao običan glasač, ako mediji koji prenose ne kažu da je sarkazam ili ironija otkud bih ja mogao da znam? Lik koji se tako sprda u predizbornoj kampanji i ne zaslužuje da pobedi.

A govori dosta o stanju u kom je naše društvo činjenica da sam pomislio da je to ozbiljno rekao, jer ovoj vlasti samo fali da kult ličnosti krunišu spomenikom Vučiću.
 
Pa mediji poslednjih godina gledaju da dobiju pažnju čitalaca, da nateraju ljude da kliknu na linkove, pogledaju fotke i slično, pa zato ne treba uvek suditi na osnovu naslova ili jedne rečenice. Svakako je nebitan kandidat. Nedavno je Goran Marković rekao da spomenik Stefanu Nemanji treba premestiti sa Savskog trga u Marinkovu baru, pa verovatno otuda i ovom palo na pamet da "podiže" neki spomenik u Marinkovoj bari (za one koji ne znaju, pretežno romsko naselje u Beogradu). Loše izjave daje i Vladeta Janković, kandidat SSP-a, koji bi izmestio taj spomenik negde a Železničku stanicu vratio na tu lokaciju, što je priča u prazno i besmisleno, samo prikuplja političke poene, a njemu kao 81-godišnjaku bolje bi bilo da uživa u penziji, a ne da se bavi razvojem grada.​
 
Kad bi ljudi istraživali dublje sve što pročitaju na internetu već bismo se spremali da kolonizujemo Mars. :) Nije mi delovalo kao da je klikbejt jer nisam obratio pažnju na neki link, samo video ovu fotku i izjavu. I nije me iznenadilo upravo zbog kulta ličnosti bez kog ovaj narod ne može da živi.
 
Pa takvo je danas stanje, inače ne bi razne gluposti bile gledanije i čitanije od onog što zaista vredi. Šarović je verovatno tu čisto da troluje malo i privuče pažnju, jer čime bi drugo... Generalno, mislim da su se svi kasno setili da krenu u kampanju, odnosno da objave svoje kandidate, a za mesec dana se ne može od nepoznate osobe široj javnosti, stvoriti ozbiljan kandidat za bilo koju bitnu funkciju. A svi su znali još pre godinu dana, pa i ranije, kada će biti izbori. Vučić se u reklamama SNS-a šali na svoj račun, ali mislim da bi u realnosti pre neki drugi koji mu se ulizuju podizali spomenike i kačili megalomanska obeležja, nego što on to lično želi. Posle toliko godina, reklama mu više nije neophodna.​
 
Kad smo kod megalomanskih obeležja. 😍

20220307_112440.jpg
 
Back
Top