Košarka

Ne znam zašto nije bilo dočeka za narod, to opet zavisi i od gradske vlasti (ne organizuje država nego grad), ali organizovan je prijem kod predsednika, i isplaćeno im je ukupno 210.000 evra kao nagrada.
 

Vučić primio basketaše tri na tri i najavio da će svako od njih dobiti po 200.000 evra ako osvoje zlato na OI u Parizu.


Interesantno, 10 puta više nego za evropsko zlato.
 
1200px-Mr._Krabs_Oil_Painted.png
 
Nova FIBA rang lista

FB_IMG_1694781422299.jpg
 
I smesno i zalosno u isto vreme. I ironicno i frustrirajuce u isto vreme.

Nisam za Vucka nikako, dosta puta sam isticao, ali slazem se da je opozicija toliko nesposobna da ga skine s vlasti. A jedino sto znaju da rade jeste da pisu ovakve clanke. Nova rs isto. Samo pisu, pisu, a da se nesto zaista uradi kako bi Vucko leteo, tad su manji od makovog zrna.
 
A kakve to ima veze sa košarkom?
I sam tekst sa opozicijom... Ko je sad Marko Oljača? Nikad čuo. :unsure:
 
Hajde reci ti meni @Choda gde bi još u svetu, povezali proslavu pobede na Mundobasketu (ili drugo mesto), sa srednjovekovnim manastirima, vladarskim porodicima iz srednjeg veka i od pre 200 godina, kakve to krštene veze ima jedno sa drugim.. Kod nas se vazda mešaju babe i žabe, sve je nekako izopačeno, nakaradno... I u tom kontekstu kapiram naveden tekst...
 
Eto, možda tamo, mada ja nešto ne verujem ni tamo..

Učiš decu od 8 godina da se srpski barjak vije od Prizrena do Rumije, a stanje na terenu svi dobro znamo, klasično upumpavanje kvazi nacionalizma poput 90-ih godina, kako bi se manipulisalo masama.. Naša tragedija u 21. veku..
 
Hajde reci ti meni @Choda gde bi još u svetu, povezali proslavu pobede na Mundobasketu (ili drugo mesto), sa srednjovekovnim manastirima, vladarskim porodicima iz srednjeg veka i od pre 200 godina, kakve to krštene veze ima jedno sa drugim.. Kod nas se vazda mešaju babe i žabe, sve je nekako izopačeno, nakaradno... I u tom kontekstu kapiram naveden tekst...
Opet naravno proizvoljno tumačenje van konteksta. Ta pesma je postala hit u tim krugovima, sportisti je vole i doživljavaju. Ono je bio trenutak iskrene emocije.

Ja lično Danicu ne slušam niti nešto gotivim taj fazon, niti se slažem sa njenim ličnim stavovima, ali to skakanje na sportiste koji pevaju tu pesmu mi je toliko pogano, odvratno i licemerno. Stavili su ovo u rang Tompsona na dočeku HR fudbalera 2018?! Da me ne shvate pogrešno kolege forumaši iz Hrvatske sa kojima imam izvanrednu komunikaciju, Tompson, Baja i sav ratnohuškački ološ mi je u istom rangu ljudskog šljama i nema razlike.


I onda još čuđenje kako to da Srbi iz RS doživljavaju srpsku zastavu kao svoju, a ne BiH? Ista priča za svu masovniju dijasporu iz regiona. Zamisli, ljudi se osećaju kao Srbi.

Razumem da se oduševljavaš kulturnim nasleđem Čada, Ugande i Somalije, ali ne znam odakle toliko skakanje čim se negde stane u odbranu Srbije i neki patriotski momenat se desi. Ako toliko voliš da istakneš poreklo nekog pevača/sportiste koji se takmiči pod zastavom druge zemlje, neka i Srba iz dijaspore da osećaju ponos zbog nečega. A imamo ovih dana zbog čega.
 
Ma to jeste, ali da li ti reči te pesme zaista na to liče @Milica? 😌🤔🤔
Hajde da se ne lažemo..
 
Da je Stefan Nemanja imao malo tamniji ten druga bi se pesma pevala...
 
🤨🤨
Sanjam li ja ovo, pošto me od jutros drma temperatura malo, ili šta je ovo? 😬

Pritom da te informišem malo, za vreme Stefana Nemanje se tek srpski barjak nije vijorio na Rumiji i u Prizrenu.. 🤭
Kada bi ovaj polupismeni narod malo uzeo da čita tu istorju kojom se busa, to bi bio pravi pogodak.. 😉
 
Nema potrebe da informišeš ili mene ili bilo koga, jer ova doza nadmenosti bez osnova prema nepoznatim ljudima je već preterana.

Jeste srpska čizma oslobodila i taj Prizren i tu Rumiju, u nekom drugom trenutku. Uostalom, ove rasprave su mi fascinantne jer su ove replike na nivou lošeg političara.
 
Back
Top