Kupovina

Neverovatno mi je da tako velika i bitna kompanija dozvoli sebi da zapadne u ovakvu situaciju. Mojim roditeljima je poslednji račun došao sa iznosom 0 dinara, što je nemoguće. Tako da priču da hakerski napadi ne utiču na obračun može da priča nekom drugom. Ko zna kakva je sve zbrka nastala oko računa. Svi koji sumnjaju u iznos računa treba da ulože reklamaciju.
 
U 2023. godini mi je banka uzela oko 13.000 RSD u troškovima održavanja računa i kroz naplatu transakcija preko mobilne aplikacije. 😳 Bolje da nisam video. I ne znam koja im je fora da za uplate preko aplikacije uzimaju po 20 RSD.
 
Pa koliko si imao transakcija, nešto puno to deluje. Ja od leta prošle godine ne plaćam održavanje računa u Mobi banci, otkako su uveli 5+ Progresiv paket (pre toga je bilo 300-400 dinara), a i dalje nema naknade za transakcije preko eBankinga. Jes da nije neka banka i ima mana, ali uglavnom zadovoljava trenutne potrebe. Bez veze je recimo ako banka naplati npr. 500 dinara i održavanje računa i pored toga naplaćuje i transakcije, koliko god to bilo, u NLB Komercijalnoj je valjda 15 dinara, ne znam da li na svim paketima ili samo određenim, eto tu 20, negde i više...

Besmisleno mi je i što EPS na onom novom hakovanom portalu uzima proviziju za plaćanje računa, kao i što su uveli na eSandučetu, kada se skeniranjem QR koda može platiti bez naknade ili uz neku nižu koju sama banka naplaćuje. Sa druge strane, SBB i mts ne uzimaju proviziju kada se plaća direktno preko njihovih sajtova.​
 
Pregledaću detaljno sutra, možda se potkralo nešto što nije u toj kategoriji troškova greškom, ali ako je sve tačno nemam reči.
 
Ne mogu banke očima, banke i telefonski ovi provajedri, to je kao sekta, samo gledaju da te ofulje za pare, gde stignu.. 😔
 
Ja sam oduvek bio zadovoljan Mobi bankom, imam kod njih račun još od kako su se zvali Telenor banka.

A slažem se sa Mrmom. Juče u aplikaciji češkog Raiffeisen-a, koji ovde koristim, vidim da mi ponudili minut kredit, već odobren i sve, samo da podnesem zahtev i novac odmah dostupan. Uđem samo da vidim kakvi su uslovi, kako to funkcioniše i izađem. Pola sata kasnije me zovu iz banke da mi kažu da su videli da sam krenuo sa aplikacijom, pa da li mi treba neka pomoć da je završim itd. Mrš tamo sotono!
 
  • Like
Reactions: Mrm
To rade i u Mobi, na svakih par meseci "odobre" kredit od nekoliko stotina hiljada dinara, uz njihovu ogromnu kamatnu stopu, i šalju obaveštenje da sve što treba da uradiš je da prihvatiš u aplikaciji. Kada vide da nisi još, onda posle nekoliko dana zovu na telefon da i tako obaveste, pa kada im kažeš da ti kredit nije potreban, onda pitaju mogu li nešto drugo da ponude blabla.
 
Pregledao sam bolje, 10.740 RSD. 😂 Od toga je 4.470 RSD održavanje računa, ostalo sve po 15 i 20 dinara za plaćanja preko telefona. Pakao.
 
Kad kažeš plaćanja preko telefona, misliš na GooglePay i slična beskontaktna plaćanja u prodavnicama (nije valjda da to naplaćuju, a kada se koristi samo kartica, onda ne?) ili uopšte na eBanking aplikaciju, kada plaćaš račune i slično, direktno preko aplikacije?
 
Meni deluje da je ovo i Google Pay i direktno preko aplikacije, jer direktno preko aplikacije imam možda 2-3 uplate mesečno u proseku, a Google Pay gotovo svakog dana.
 
Telenor/Mobi banka pelješi samo tako, ukoliko neko nije na tom Progresiv paketu koji Miloš koristi. Ja sam račun namenski otvorio/dobio kada sam kupovao telefon pre osam ili devet godina i nije bilo nikakvih troškova održavanja prilično dugo, plus sam koristio debitnu karticu za plaćanje po netu jer mi je to sigurnije. E onda su uveli i nama osnovnu naknadu, plaćaju se i SMS obaveštenja, skidaju mi naknadu kada podižem novac na NJIHOVOM bankomatu, onlajn provizija od 20 dinara i sl. Uskoro mi ističe kartica i nije isključeno da ću ih odjaviti.
 
Koliko mi je suludo da moja tetka dobila umanjenje za struju jer ima penziju 20 000 i kusur rsd, a prima švedsku penziju, ali to nema veze, ona se ovde vodi kao ugrožena finansijski, a ostali građani ovde plaćaju na konto umanjenja za ugrožene.. :/
 
treba da umanje za male penzije, a to što prima švedsku nema načina da se evidentira ili uzme u obzir. Puno njih ne prima švedsku penziju i svaki dinar znači.
 
  • Like
Reactions: Mrm
treba da umanje za male penzije, a to što prima švedsku nema načina da se evidentira ili uzme u obzir. Puno njih ne prima švedsku penziju i svaki dinar znači.
Znam naravno, ali ovo mi je suludo.. Imala je ona još nekih benefita tako na konto baš male srpske penzije, a švedska penzija (sa srednjom školom) kao dve plate prosečne ovde.. :(
 
Dosta dobrih popusta u Maxiju. Zanimljiva opcija da se u digitalnom katalogu štikliraju željeni proizvodi i dobije lista za kupovinu tako.

Screenshot_20240115_232627_Firefox.jpg
 
Naišao slučajno na ovo na netu:

Screenshot_20240121_125442_Firefox.jpg

I vidim da su se stvarno vratili prošle godine, ali ja nisam primetio nigde. Je l' zna neko gde ih ima? 😭😭
 
Back
Top