Marija Šerifović

A opet su emocije jako subjektivna kategorija, pa ako nešto poslušaš i ne dotakne te džabe vreme.
 
Uh meni je nekako bledunjavo sve. "Aloo" i duet sa Cvekom su mi ostavili nešto bolji utisak ali nekako sam više očekivao. Kvalitetni su i spotovi i aranžmani i tekstovi ali nešto mi fali.. Vidim da joj je pisao pokojni Laća dve pesme "Aloo" i "Vozi me", što znači da je te pesme imala godinama u fioci.
 
Aranžmani su baš dobri, ali melodije osrednje.
Inače, više sam očekivao od dueta sa Cvekom, bolje da je on radio muziku umesto Opačića koji je postao ispušena muštikla.
 
Opačić sad gura Ilmu, hvala mu! Jedva čekam njen koncert. :D
 
Spotovi su dobri baš, svaka čast na tome, a mislim da niko ne spori kolika je Marija sila i kvalitet, samo eto, mislim da smo neki očekivali nešto jače i ubjedljivije i bar jednu koja hvata na prvu i za koju znaš da će da traje dugo.

Ali može da se desi da neka zaživi vremenom, svakako. Neka samo snima i ne čeka dugo, stvarno šteta što izvođači poput nje i Željka toliko čekaju, ali kao što rekoste ranije, izgleda da je nastala kriza autorstva za pop muziku, za ovu pop/folk ima shema po kojoj se prave melodije i muzika pa i nije problem napraviti 10 u kratkom roku.
 
Aranžmani su baš dobri, ali melodije osrednje.
Inače, više sam očekivao od dueta sa Cvekom, bolje da je on radio muziku umesto Opačića koji je postao ispušena muštikla.
Ne pratim, ali stvano bi mi bilo krivo ako je i Opačić potrošen... :(
 
A opet su emocije jako subjektivna kategorija, pa ako nešto poslušaš i ne dotakne te džabe vreme.
Naravno, ali poenta je da li tu emociju oseti malo njih ili mnogo više njih u kontekstu uspeha nekog albuma, a sad je prerano o tome govoriti. Neko možda oseti emociju i u Karlinom soku, ali to ipak ne znači da se to baš može istaći kao emotivna stvar. Sećate se u školi kada smo analizirali lektire, i sad tu imaš određenu slobodu, ali verovatno bi te nastavnik čudno posmatrao ako bi rekao da je baš bilo šta emotivno, u fazomu, ovo prvi čujem od nekog, i smatraće pre kao nedovoljno dobru analizu, a ne kao slobodu izbora da ti to bude emotivno. :)
 
Drugačija je OK, jedna fina LGBT+ ispovest, ali su usrali melodiju refrena.

Upala mi je u sličan problem kao Željko sa prethodnim albumom - sve toliko ispeglano u aranžmanima, da se izgubila ljudskost i sve zvuči slično.
 
Zeljko je i imao neke hitove sa tog albuma. Iako je verovatno njegov najslabiji
 
  • Like
Reactions: FFM
Kako je lepo kad se istinske zvezde podržavaju.
 
Znam da je snimala balade ranije. Nisam čuo sve pesme - pomislio sam ili negde pročitao da se ovoga puta opredelila da izbaci samo brze pesme - ili je to bilo na prvom od ova dva koje je snimila. (y)
Imate predrasude. Karla je luda, ne volim nikako njen pristup javnosti, na nastupima je uglavnom smesna, ali pesme su vrhunska produkcija zaista. U svim, razlicitim zanrovima koje je imala na ova dva (a ima i tres narodnjak, i turbo folk rap, i urban, i emotivnu baladu, i etno baladu, i power baladu :D ). Od Marije sam svakako najvise ocekivao kad sam video album, i naravno, ponavljam slusace se, ali Dobar Vam Dan kolje sve pesme sa albuma, a trebalo je bar da napravi jedan mega hit, iako ce se svakako izdvojiti neki hitic i odavde.
 
Drugačija i duet sa Cvekom su mi najbolje.Bio sam ubjeđen da je Cvek i pisao tu pjesmu,a nije nego Bane Opačić.

Svakako veliki plus za Mariju mi je to što se ne prilagođava novim trendovima kao neke druge pjevačice.
 
@EvilSmile

Nemam ja predrasude kada je muzika u pitanju. Sve moguće žanrove mogu da slušam - naravno da neke preferiram više, neke manje - jednom sam uhvatio sebe da slušam čak i ozloglašenog Thompsona - dobro je zvučao bend - neki koncert na Hrt. Poštujem tvoje mišljenje, dozvoli da imam svoje. Meni zaista njeno pevanje, kao što je Stefan napisao u njenoj temi zvuči kao produkt parenja kitova. Moje mišljenje a i drugih relevantih ljudi (ja nemam nikakvo muzičko obrazovanje) je da ona ne ume da peva. Prosto ili umeš ili ne umeš da pevaš. Svojevremeno je tužila nekog kritičara koji je izjavio da ona svoju egzistenciju na estradi može da zahvali isključivo savremenim dostignućima u oblasni snimanja ljudskog glasa. Za moj ukus i sluh nema te tehnologije koja bi mogla njen glas da učini slušljivim. Što se njenih pesama tiče, slažem se da ima i melodijski i tekstualno kvalitetnih kompozicija Dešava se da čujem covere njenih pesama i oduševim se, kao i kada ih izvode u Zvezdama Granda. Ali njeno arlaukanje ja stvarno ne mogu da podnesem - prosto mi je to buka, atak na moj sluh. Kao kada je Karamela imitirao pa onako vrisne KUUUUUMEEEEEE. (Već sam pisao o ispovesti Branimira Đokića da je hteo da baci harmoniku - kad nikako nije mogla da pogodi intonaciju). Očigledno da je to slučaj sa ogromnom većinom ljudi, jer joj nikako ne uspeva već 30 godina da skupi pristojan broj ljudi na svom nastupu. To je jednostavno zakon tržišta, prolazi ono što ljudi vole. Tako da ću je uvek gledati kao paradigmu nepotizma na estradi - da nije ćerka poznate voditeljke nikad ne bi došla u posed nekih dobrih pesama - nije to neki veliki broj (to što su to 99% obrade je tek druga priča). Žali bože što te pesme nije otpevao neko ko zaista ume da peva.
Isto tako postoji priča o tome da je ona jedina koja pravi spektakle na našem prostoru - zato što se time ovde niko ne bavi (Iskreno se nadam da će joj Milica objasniti šta je spektakl). Vizuali pokradeni sa neta (setite se skandala sa Mac Awards-a kad se ubrzo saznalo da je ukradena slika nekog ukrajinskog autora - ona prebačena kao preko nekog putokaza). Da se malo potrudim - mada mi ne pada na pamet to da radim - mogao bih da pronađem sve te pokradene Free Template koje Bitrašević skida sa neta. Kao za moj FSC. 🤭 Font za cover 'ladno pokraden od Noe Kirel. Znači, fejk je u svakom pogledu - fejk je i taj njen mučeni glas kojim pokušava da proizvede Cecin triler, već pomenute pesme - pesme plagijati, fejk je i njena borba za ljudska prava i prava manjina, fejk je i njena ljubav prema životinjama, veganstvo...nema tog segmenta njenog života ili karijere koji nije fejk. Pritom je štetočina - koliko mala bila - postoiji njena iskrena fan grupa na koju ima uticaja. Skoro je objavila story na Instagramu u kome između ostalog kaže ... zašto živim ako će me sutra ili za dvadeset godina zaboraviti..." Veoma opasna izjava. Ne mogu svi da ostave neki trag po kojima će ih pamtiti čovečanstvo (naravno da ona neće nikakav trag ostaviti) ali čovek i ne mora nikakav trag da ostavlja i ne treba zbog toga da se pita zašto živi???
 
@Boxy sve se ja slazem sa tobom, meni celokupna pojava, marketing ne odgovara nikako. Ali uz to sa druge strane, muzicki aspekt ne mogu da zanemarim, nije vokalista, ali nisu ni Katy Perry, ni Rihanna, ima tu specificnu boju glasa, koji mozda ne ide sa narodnjackim trilerima, a pokusava da to izgura, jer ipak to publika u ooj nesrecnoj zemlji zeli.

Ponavljam slazem se sa vecinom sto si napisao. Meni nikako ne prijaju glasovi mnogih folk pevacica, pa ni Cece, ni Lepe Brene, Dare, Seke, Gage. Ali da im svima idu najbolje pesme, aranzmani, idu, jer se debelo placa autorima i to je fakt. Isto sada i za ove mladje folkerke u usponu.

Moj problem je sto je ovo zaista osrednji album Marije Serifovic, pokusava nesto, i ona, ali vidi se neautenticnost, neinovativnost... Prosto mene je jako zao sto smo imali toliko ALBUMA hej ALBUMA ove godine, nijedan pravi i odlican, zbog hiperprodukcije. Mara gura svoj stil, ali i ovo je cak stilski daleko ispod singlova koje je objavljivala prethodnih godina, cak i onih u folk fazonu, koji mi licno ne odgovara, izdominirala je. Ovog puta ne znam sta da mislim. Jer su mi ocekivanja za nju, opravdano, zaista mnogo visa od svih prethodno pomenutih narodnjakusa, ali nije uspela da ih ispuni.
 
Poštujem. Meni se dopada album. Za Maki svakako nema zime iako ne prođe album (to ćemo tek videti); ona već ima dovoljno hitova, rekao bih. Ne znam da li joj je bila namera da snimi nešto samo da bi bila aktelna. Meni je uvek bilo žao kad Zdravko Čolić snimi osrednji album posle onakvih vanvremenskih hitova i te nove pesme uvrsti u repertoar, a izbaci stare, pa mi te stare nedostaju na koncertu Ja mnogo volim kako Marija peva - mislim da je ona interpretator reda veličine Toše Proeski i da podjednako dobro može da peva sve žanrove. Obesite me ali ću reći da to isto mislim i za Sanju Vučić. :)
 
Back
Top