no Norveška 2022: Subwoolfer - Give That Wolf a Banana

Poslušah još jednom finaliste i malo što mi se zapravo sviđa. Ona što nekontrolirano i histerično vrišti, arlauče i prijeti da je ukrala Thorov malj mi pretendira za jednu od najgorih pjesama čitave sezone, znači ono mi je strašno. Kakva shizofrenična kompozicija

Doduše, ništa bolji mi nisu ni ovi s bananom (kvragu sve ako to zaista pobijedi) i ona Anna Lisa Kumoji što je sebe i cijeli crew obukla u PČELE?!?!?!??!?! Zovem Gruziju s JESC-a 2008. :rolleyes:

Tako da valjaju mi taman tri pjesme:

1. Northkid - Someone (ali studijska verzija više, u lajvu je pjevač bio potpuno izgubljen)
2. Sofie Fjellvang - Made of glass (ovo je baš, baš lijepo)
3. Elsie Bay - Death of us (iako je ne slušam više)
 
Nije ni ona luda. Jeste da je to bilo na decijoj Evroviziji, ali su pobedili. Uzela pelcer (nadam se da deca ne placu 😢)

Za Sofie se slazem. Pogotovo mi uzivo zvucalo lepo i drzi paznju.👍
 
Ovo će opet biti odlično finale. Ne toliko raznovrsno kao prošle godine, ali skoro sve pjesme su mi dobre. Jedino što ne podnosim je onu Pčelarku.
 
Ovdje mi je apsolutni favorit NorthKid - Someone, jedina pjesma koja ima dušu, ok mi je još Subwolfer, ostalo mi je uglavnom meh
 
Postavlja se pitanje ko je Subwoolfer? Iako je bilo naklapanja da su u pitanju Ylvis Brothers, verovatno nisu. Ja mislim da je u pitanju neko ko je izuzetno jak u muzičkom svetu ali nije poznat - verovatno neki producenti koji sarađuju sa njihovim najjačim imenima. Tome je indikativno i to što su ih podržali i Alan Walker i Tix.

Svakako, od početka mislim da pobeđuju, čak i kad je trajao onaj baš jak hajp oko Elsi. Obe pesme su odlične na svoj način, ja bih više voleo Elsi, ali i ovo mi je odlično.
 
Bilo mi je sumnjivo kad ih je TIX podržao, ali sad i Alan lol.......
 
Subwoolfer su mi ok, ali ne znam kako da objasnim, nekako su mi mlaki za takav tip pjesme i nastupa. Čak počne smarati negdje na pola nastupa.

Elsie pjesma mi je lijepa, ali i tu imam problem sa nastupom uživo. Malo je dosadnjikavo. Mislim da su im za bolji plasman ipak bolji Subwoolfer, iako nemam pojma kako bi to prošlo.
 
Pošto Dangerous znam da nema nikakve šanse, bilo ko iz mog top 10 (u ukupnom zbiru) i top 7 u finalu može slobodno da pobedi što se mene tiče. Bukvalno ne volim samo ove poslednje tri pesme.

Screenshot_1.png
 
Idu Vuk i banana i na ESC-u potencijalni top 3 kod publike
 
Slazem se da moze biti jako visoko kod publike, ali isto tako mislim da ih ziri nece srozati
 
Slazem se da moze biti jako visoko kod publike, ali isto tako mislim da ih ziri nece srozati
A zašto tako misliš?
2019 je Norveška bila 18. kada se uzme samo žiri, kompozicija i jeste bila jako slaba, ali što se pevanja tiče bilo je dosta više čistog vokala koji se čuje (tačnije cela numera je bila izvođena vokalno i to tri različita vokala) i to jako dobro, za razliku od ove pesme gde na primer u refrenu i nema pevanja uživo..Ako je tada Norveška završila na 18. mestu ne vidim kako bi sada mogla više..no ko zna..
 
Pa otkada to žiri ocjenjuje pjevanje?:LOL:
Gotovo uvek, skoro pa da su uvek izuzetno dobri vokali pobeđivali:
2011 - Italija (jedan od najboljih te godine)
2012 - Švedska (jedan od najboljih te godine)
2014 - Austrija (jedan od najboljih te godine)
2016 - Australija (najbolji te godine)
2017 - Portugal (jedan od najboljih te godine)
2018 - Austrija (najbolji te godine)
2019 - Severna Makedonija (najbolji te godine uz Švedsku koja je bila druga u glasanju žirija)
2021 - Švajcarska (UBEDLJIVO najbolji te godine)
 
Ne slažem se za većinu, a i mislim da žiri glasa za pjesme, a ne vokale. Prvi mi pada na pamet Žak 2017 u bottom5 žirija:LOL:
 
Pa ni ne treba glasati isključivo za vokal, nije ovo The Voice. Pretpostavlja se valjda da svi koji dodju znaju pjevati. Druga stvar ako neko servira horor vokale pa samim time masakrira i pjesmu i nastup.
 
Pa valjda sama pesma za pocetak

Bilo je svakakvih izvedbi u vrhu zirija sto se vokala tice, Australija 2017, Svedska 2018. na primer.

Uostalom, ziri je taj koji je svukao nanize Il Volo, a kakvi su sve vokali ostajali nisko kod njih, poput Zaka, Ane Soklic, Gruzijaca iz 2018... Da ne nabrajam dalje
 
Ne slažem se za većinu, a i mislim da žiri glasa za pjesme, a ne vokale. Prvi mi pada na pamet Žak 2017 u bottom5 žirija:LOL:
Svakako da se gleda i kompozicija, nisam ni rekao suprotno, ali i dalje mislim da je vokal izuzetno bitna komponenta, i to se svakako može videti iz pobednika.. :) Ono što mi se ne dopada personalno je što mislm da se protežira engleski jezik, ali prošlogodišnji pobednik glasanja žirija (kao i rezultat Francuske koja je isto imala izuzetan vokal ali ni prineti Švajcarskoj) daje nadu da se i to može promeniti.. :)

Pa valjda sama pesma za pocetak
Pesmu upravo čini kompozicija i vokalna izvedba, a na festivalima još i interpretacija..
 
Bilo je svakakvih izvedbi u vrhu zirija sto se vokala tice, Australija 2017, Svedska 2018. na primer.

Uostalom, ziri je taj koji je svukao nanize Il Volo, a kakvi su sve vokali ostajali nisko kod njih, poput Zaka, Ane Soklic, Gruzijaca iz 2018... Da ne nabrajam dalje

Bukvalno ovo hahaha
 
Back
Top