Nova godina i Božić

Gde ćete za praznike kad smo već kod Nove godine? Svake godine isto pitanje, i pritisak gde ići.. Ja se nadam da neću biti ovde, samo ću to reći. Taman završavam FSC do 20og pa da odlepršam negde 🥱
 
Gde ćete za praznike kad smo već kod Nove godine? Svake godine isto pitanje, i pritisak gde ići.. Ja se nadam da neću biti ovde, samo ću to reći. Taman završavam FSC do 20og pa da odlepršam negde 🥱
Kao i svi pritisci koji potiču iz okruženja i društva i ovaj prezirem i pokušavam da mu ne dajem na značaju. Za mene je taj doček NG generalno besmislen, ali videću i ja da odem negde, ako ništa, u NS će biti spektakl sa laserima i svetlima. To će biti zanimljivo videti.
 

Šapić: Grad Beograd umesto novogodišnjeg vatrometa uplaćuje novac društvima za zaštitu životinja

Predsednik Privremenog organa Aleksandar Šapić najavio je da ove godine neće biti organizovanog novogodišnjeg vatrometa u Beogradu, te da će novac koji je namenjen za vatromet biti uplaćen društvima za zaštitu životinja.

Kako je naveo, prestonica će se priključiti inicijativi koju su pokrenule organizacije za zaštitu životinja.

– Smatram da je ova inicijativa dobra i zato je Grad Beograd odlučio da se priključi gradovima u Srbiji, poput Niša i Novog Sada, koji su to već učinili. Novac koji je obezbeđen za novogodišnji vatromet uplatićemo organizacijama i društvima za zaštitu životinja. Svestan sam koliko u tom trenutku vatromet stvara veliku buku i koliko to uznemirava i plaši životinje. Svi koji imaju kućne ljubimce znaju koliko oni to teško preživljavaju. Ovo je dobar potez i u simboličnom smislu i zato se pridružujemo inicijativi da se uplati novac društvima za zaštitu životinja – rekao je on.

Šapić je istakao da su novogodišnji i božićni praznici dovoljni u smislu da budemo dobro raspoloženi, te da je to dobar trenutak da pokažemo solidarnost i empatiju prema životinjama.

– Nekoliko trenutaka u ponoć može da ima i dalekosežne posledice za životinje i zato smo zvanično odlučili da se Beograd priključi ovoj inicijativi – naveo je Šapić.​
 
Stigao novogodišnji poklon od SBB-a: Adore Chocolat 100g keksa i 100g kakao praha.

20231225_113711.jpg
20231225_114642.jpg
 

Breskvica, Milica Todorović i Sandra Afrika na Trgu republike


Doček Nove godine u Beogradu biti organizovan na Trgu republike, s obzirom na to da je taj prostor rekonstruisan i upravo namenjen za ovakve manifestacije.

– Na sam doček Nove godine, 31. decembra, imaćemo di-džeja Mihajla, Milicu Todorović, Anđelu Ignjatović „Breskvicu”, Sandru Prodanović i orkestar Endžija Mavrića. Početak programa će biti u 21.30, a očekujemo da će trajati sve do dva sata posle ponoći.

U okviru „Beogradske zime” uvode se prenosi iz Narodnog pozorišta, sa prenosom na ekranima postavljenim na Trgu republike, te će tako 4. januara biti prenošena opereta „Slepi miš”. Potom, 5. januara biće organizovan koncert džez muzike, 6. januara biće organizovan Badnji dan na Trgu, a 7. januara Božić na Trgu sa dečjim i horom odraslih koji će izvoditi duhovne horske kompozicije. Živi prenos baleta „Krcko Oraščić” biće prenošen 10. januara, a Srpska Nova godina biće obeležena koncertom Saše Matića sa izvođačem iznenađenja.

Kako je istakao Nikodijević, Beograd je poznat po različitim muzičkim ukusima, te će ove godine biti organizovan program na više bina u centru grada.

– Kod Instituta „Servantes”, od 27. do 31. decembra imaćemo binu sa džez, bluz i alternativnim bendovima, kao i na bini kod Kuće legata (29–30. decembar) i bini kod Muzeja savremene umetnosti, gde će 30. decembra biti organizovan nastup tribjut bendova koji će izvoditi muziku grupa EKV, „Atomskog skloništa” i „Električnog orgazma”. Na bini u Parku vojvode Vuka 3, 4, 10. i 11. januara biće organizovan zimski filmski maraton sa visokobudžetnim filmovima domaće i strane produkcije – rekao je Nikodijević, podsetivši da je od 17. decembra u toku „Zimski bazar” na Trgu republike i u Knez Mihailovoj, a da je na Kalemegdanu „Dečje seoce”.

Nikodijević je posebno istakao činjenicu da ove godine Grad neće organizovati vatromet, jer je usvojen predlog mnogih udruženja za zaštitu životinja.

– Organizacioni odbor „Beogradske zime” odlučio je da će sredstva namenjena za vatromet biti uplaćena „Zoo higijeni”, jer su njima sredstva neophodna za izgradnju nove hirurške ambulante u Resniku, gde se nalazi i najveći azil, čime ćemo podići nivo njihove usluge. Verujem da će celokupni program „Beogradske zime” biti dovoljan, tako da možemo da uživamo u svečanostima i bez vatrometa – rekao je Nikodijević.​
 
Želim svima lepo veče, puno smeha i zabave. Ja sam večeras sam kod kuće, osećam se nikako ali dobro, bilo je i gorih dočeka ranije. U 2024. želim svima što i sebi, ništa manje. Unapred da vam poželim zdravlje, sreću i prosperitet na svim životnim poljima ❤️🤗🙏🏻
 

Da ružno ostane iza nas.
Mnogo osmeha vam želim dragi moji forumaši.
Legendo!!!

Želim svima lepo veče, puno smeha i zabave. Ja večeras sam kod kuće, osećam se nikako ali dobro, bilo je i gorih dočeka ranije. U 2024. želim svima što i sebi, ništa manje. Unapred da vam poželim zdravlje, sreću i prosperitet na svim životnim poljima ❤️🤗🙏🏻
Brzo ozdravljenje i srećna nova! :)
 
Back
Top