Offtopic

A da i ne pominjem kako je Rusija pre par nedelja donela zakon gde se zabranjuje istraživanje objekata uništenih tokom ratnog stanja.

Baš zanimljiv tajming.

Mišljenje jednog Rusa koji intenzivno pokriva ceo rat:

 
Last edited:
Ne može da se završi dok jedna strana drugoj bombarduje brane i poplavljuje gradove.
ne vidim taktički zašto bi rusi minirali branu na teritoriji koju kontrolišu

jak je propagandni rat, ne treba biti izričit.

Mi smo jedna od retkih država na svetu koja ima propagandu obe strane, pa hvala bogu možemo da čujemo razne gluposti sa raznih strana.
 
Upravo to, mada može biti da nisu iskalkulisali da će biti totalno sravnjena i ovoliku štetu, što opet ne opravdava to što se desilo.
 
Svakako ne treba ni preterivati sa zaključcima, jer ako gledate samo određene medije, do vas će stići informacija da je veća šansa da su to uradili Rusi, i onda proizvoljno zaključujete kako su sigurno oni jer nema ko drugo, pa onda konstatujete kako se Putin zeznuo i da je to kraj... Pobogu, dokle idete sa kojekakvim teorijama. To što je Rusija više kriva u ovom ratu, ne znači da nema propagande i taktike i sa druge strane. Ukrajinska vlast očigledno se nada da će je Zapad i braniti i kasnije im obnoviti zemlju, pa ne bi iznenadilo i da sami granatiraju neke delove kao deo taktike.​
 
Rusima treba ponuditi neki prihvatljiv izlaz iz ovoga inace nece dobro zavrsiti ni po koga.
 
front se jedva pomera već pola godine, gomila ljudi umire, a ništa se ne menja

mislim da jedini izlaz koji bi bio po volji obe strane je da se napravi neki tip Dejtona za Ukrajinu, jedna država dva upravne jedinice (jedna ruska / pro-ruska i druga ukrajinska), zagarantovana vojna neutralnost (dakle ni NATO ni ODKB) i da Ukrajina ima pravo da uđe u Evropsku Uniju. Čekati da jedna strana poklekne na frontu će biti čekanje Godoa.
 
Minsk je predvidjao manje od toga pa Ukrajinci nisu pristali, a i ostaje pitanje Krima.
 
Minsk je predvidjao manje od toga pa Ukrajinci nisu pristali, a i ostaje pitanje Krima.
da, ali je tada bilo mišljenje da mogu sve da oslobode.

Sad kad traje rat i kada se vidi da nije tako drugačija će biti situacija i kod jednih i drugih
 
Prvo zapadni finansijeri da nateraju Ukrajince da (iskreno) sednu za pregovaracki sto, posto momentalno odbijaju. Ne znam koja budala je mislila da mogu vojno da poraze Rusiju, a jos su gori ovi koji se nadaju kolapsu ruske drzave. U tom slucaju ce nam brana i nuklearna elektrana biti najmanji problem.

S druge strane, nadam se da je sve ovo konacno ugusilo ruski san o vaskrsloj imperiji.
 
Ovde su Petar, Stefan i Doctor Who napravili ozbiljan klan da imaju ista misljenja i da se medjusobno podrzavaju i ko god ima neko drugacije misljenje od njih oni odmah odreaguju. 🤣🤣🤣🤣🤣
 
basketball wives GIF by VH1
 
Izbegavam da pratim ova izvestavanja o ratu, da ne pricam o nivou bolesti koji je to dostiglo kod nas sa severnokorejskom emisijom "Aktuelnosti".

Definitivno, ovi nacini izvestavanja vode ka jos vecem gubljenju empatije, gde se ljudi gledaju kao obicna statistika.
 
ne vidim taktički zašto bi rusi minirali branu na teritoriji koju kontrolišu
Ne vidim taktički zašto bi Rusi uradili mnoge stvari koje su do sad radili jer taktički svrhu nisu imali pa su ih uradili, cilj im je mnogo puta bio samo da bude što više žrtava i da se napravi što veća šteta. Jel taktički ima smisla gađati stambene zgrade? Krasti ukrajinsku decu i odvoditi ih u svoju državu? Ceo rat nema nikakvog smisla i sad okriviti Ukrajinu koja je već izmrcvarena da je dodatno izmrcvarila samu sebe zbog neke "taktike" mi nije ok, pogotovo jer nisu dobili ništa pozitivno iz ove situacije.
 
Ni ja nisam potpuno ubeđen u to da Rusija stoji iza napada. Prilično je nejasna situacija. Ni jednima ni drugima nije u interesu da sruše hidrocentralu, i verujem da to i nije bio cilj, ali dogodilo se. U Moldaviji gde su vesti pretežno proukrajinske, niko još uvek ne tvrdi da iza napada stoji Rusija. U rumunskim medijima takođe.

Ja iskreno ne vidim kraj ovog rata u skorijoj budućnosti. Ne mogu da zamislim da Rusija kapitulira, pogotovo dok je čovek poput Putina na vlasti. Mislim da će se boriti do poslednjeg Rusa. Ali takođe, ne vidim ni da će, sa aktuelnom podrškom koju ima, Ukrajina odustati.
 
Niko ovde ne priča o zaključcima kao što je Miloš spomenuo. Sve su to puke teorije, ali valjda mogu biti naklonjeniji onim teorijama za koje snatram da imaju smisla. I dođem u offtopic temu da prodiskutujem malo, a odmah se to tumači kao da sam rekao E RUSI SU I TO JE TAKO

A Lignjoslave, tebi ću samo reći da od kako si izjavio da bi voleo da Erdogan pobedi kako se Turska ne bi vratila na ESC, apsolutno šta god napisao i izjavio, ja se ne slažem i lupam ti lobanju.

Ču klan istomišljenika evo idemo sada svima da vam se napijemo krvi jer ste se usudili da ne mislite kao mi. 🙄

Stvarno čoveku ne treba Dulcolax, može lagano ovde da dođe i da čita određene postove.
 
Možeš biti naklonjeniji, ali trebalo bi se uzdržati od pisanja u narativu kojim se gotovo sa sigurnošću tvrdi da iza toga stoji Putin lično i da će to imati nesagledive posledice po Rusiju. Jedno je tako napisati a sasvim drugo i smislenije, da ti pretpostavljaš na osnovu toga i toga, da bi to moglo biti delo ruske strane i da bi to moglo da im šteti.
 
Back
Top