Offtopic

@Mrm

Ne poznajem te lično tako da ću na odmah na startu ovog posta da se ogradim i da ti kažem da neću da zalazim u to ko si ti lično i kako se ponašaš i kako razmišljaš van foruma. Mogu komentarisati samo ono što čitam na forumu. A još od teme Ukrajina 2022 ti vrtiš te jednu te istu priču. Priču s puno rupa i priču koju bukvalno CNN svaki dan pokušava da prodaje i koliko vidim nekima je i uspela da je proda.

Vidim da ti pre svega ili ne razumeš ono što forumaši žele da ti kažu ili razumeš ali se opet vraćaš na svoju priču i ne želiš da primiš kritiku i spreman si da do kraja ideš sa svojom pričom ma kolko god puta ti se pokazalo da je ona besmislena.

Niko ali apsolutno niko ko ima i trunku zdravog razuma i zdrave svesti neće opravdavati ono što Rusi rade u Ukrajini. Ali opet svako ima pravo na svoje mišljenje i da zdravim razumom prihvati činjenice i da zapravo vidi da u svakoj svađi postoje 2 strane. Ovde samo narod ispašta a svi političari, Ameri, Rusi, Britanci, Ukrajinci, svi do jednoga rade za svoj interes za svoj džep. Tako je bilo u Iraku, u Libiji, i u svakom mestu gde su se izvodile takozvane mirovne i spasonosne akcije. O bombardovanju Jugoslavije i takozvanom milosrdnom anđelu je ovde već ispričano pa da se ne vraćam na tu temu i ako bih i tu mogao iz ličnog iskustva svašta da podelim samo ću reći da niko i tu ne spori da smo imali lošu politiku ali opet se nije smelo bombardovati i ti to znaš i opet opravdavaš ono što je zapad tu uradio a ovde direktno mešanje u rat gde bukvalno izazivaju 3 svetski rat ti je ok?

Da se vratim na poentu - svako ima pravo na svoje mišljenje o ovoj temi - ono što se tebi ovde govori je to da ne želimo da se politika meša u muziku u sport ili bilo kakvu drugu vrstu umetnosti i sporedne stvari na ovom svetu. A ti si taj koji se konstantno vraća na politiku i guraš tu priču kako je ovo biti ili ne biti za čitav svet. Preteruješ. Ovo je između Rusije i Ukrajine i tako je trebalo i da ostane. Svet je uvučen onda kada se Nato direktno umešao u odbranu Ukraijne. Umesto da pomognu narodu koji ispašta oni šalju svakakvu vrstu oružanja i novca za dodatno oružanje i takozvanu odbranu Evrope... Brane svoj interes na toj teritoriji a ne Evropu. Ja lično poznajem ljude koji su svojevoljno otišli u Ukrajinu i napustili svoj dom svoj komfor i pomažu lokalnim crkvama pomažu ljudima sa hranom i u bilo kakvim drugim potrebama. Takva vrsta pomoći je potrebna narodu koju ispašta a ne pobeda na Evroviziji izvojevana političkim aršinima i guranjem propagande da je ovo biti ili ne biti i spas čitave Evrope. Dosta više mešanja politike u sve živo. Nije joj mesto na ESCU a to Ukrajina konstantno radi. Sve što ti se ovde govori je da niko ne opravdava rat ali u isto vreme niko ne želi da se koristi ESC platforma kako bi se gurale bilo kakve propagadne. Pro Ruske ili pro Ukrajinske ili pro natovske - nebitno je - dosta više mešanja politike u sve. Pogotovo dosta više priče o politici na forumu namenjenom muzici i druženju. Da, svako ima pravo da iskaže svoja uverenja ali ne na način da svoja uverenja nekome konstantno gura niz grlo. Prvi ja sebe ću da ispravim svaki put kad nekome to radim. Ja na forumu de fakto ispadam homofob i transfob za one koji me lično ne poznaju a to je jer nemam dlaku na jeziku - ali opet neću da guram svoje stavove i svoja uverenja iznova i iznova. A ti to radiš mrm. Konstantno to radiš. A kada si suočen sa činjenicama koje nisu izmišljene već jesu činjenice koje lako možeš proveriti, ti samo obrneš ploču i kreneš da bacaš komentare kako ne veruješ očima šta čitaš i kako ti je sve šokantno i mi svi živimo ispod kamena a samo si ti prosvetljen. Prestani to da radiš i onda će i ova tema o politici da prestane i onda ćemo možda i moći da pričamo o normalnim temama. O temama zbog kojih je ovaj forum uopšte i tu. A ne da moram da čitam kako sam malouman i zatucan jer ne podržavam duple standarde i ne želim da mi se servira politička priča na muzičkoj sceni.
 
Politika će ti se servirati, pisao ja, ti ili bilo ko drugi, ako ne njihova onda proruska, to je tako, u Ukrajini je tako, ona je na udara Istoka i Zapada, kada je bila proruska vlast birali su se podboni isključivo njoj tamo, i to je tako, sada se gura priča koja je aktuelna i to je tako, meni lično je ok to jer mislim da treba da se pokaže svima, pa i Rusiji da je Ukrajina svoja na svome, da ima teritoriju, da ima moć da bira sebi šta želi, da se iskaže, nažalost to je tako.. Mislim da je bitno da gde god može se pokaže to, a ne znam što potencirate samu pobedu na Evroviziji, ako bude biće, nema te propagande koja će nagovoriti ljude da glasaju za njih ako ti ljudi tako ne žele...
 
Svakim put kad počnem da odgovaram na ovu temu posle mi bude žao što sam uopšte počeo. Stvarno ne mogu da verujem da neko smatra da je svima ispran mozak i da su svi zatrovani, a samo on zna pravu istinu.
Ne živim u Srbiji već šest godina, ne gledam i ne čitam srpske medije. Ne mogu da budem zatrovan bilo čijim informacija zato što sam dovoljno obrazovan da ništa što vidim i pročitam (bez obzira sa koje strane dolazi) ne uzimam kako jedino i pravo.
Ovde je jedino tvoje mišljenje isprano i jedino ti nisi u stanju da vidiš da svaka priča ima dve strane.
 
Svakim put kad počnem da odgovaram na ovu temu posle mi bude žao što sam uopšte počeo. Stvarno ne mogu da verujem da neko smatra da je svima ispran mozak i da su svi zatrovani, a samo on zna pravu istinu.
Ne živim u Srbiji već šest godina, ne gledam i ne čitam srpske medije. Ne mogu da budem zatrovan bilo čijim informacija zato što sam dovoljno obrazovan da ništa što vidim i pročitam (bez obzira sa koje strane dolazi) ne uzimam kako jedino i pravo.
Ovde je jedino tvoje mišljenje isprano i jedino ti nisi u stanju da vidiš da svaka priča ima dve strane.
Ne razumem zašto ovako agresivna relacija sada, ali ozbiljno... :)
Moj poslednji komentar niti ubeđuje nekog nešto, niti sam spominjao da neko nje upravu, nitinpročamnonispranim mozgovima.. Ne razumem zaista..
Naveo sam kako je stanje u Ukrajaini što se ESC tiče i to je naprosto tako..
Ja se na primer bunim protiv proruskih i režimskih izbora Ukrajine ranije, ali nisam mogao to da promenim, to je tako, posle je došlondo promene kod njih.. Ne znam šta vi želite da EBU kazni Ukrajinu da je isključi, hajde budite otvoreni ako ti želite kažite kao što sam ja kazao da želim da se isključi Rusija u Belorusija, nemojte misliti da ja sad pravim svrgavanje na strane, ali to je tako, napominjem vam nema 'leba što se kaže od sedenja na dve stolice, realnost je takva, realnost nas tera da budemo "praktičniji"...
 
@Mrm Hajde nam, molim te objasni kako ce Rusiji da se pokaze da je Ukrajina svoja na svome ako se bude glasalo za njih svake godine zbog politike? Da li uopste citas to sto napises pre no sto postavis ovde da citaju i drugi?


Uzgred, kad sam vec ovde da priupitam - jel ti ok i da se ukrajinski ministar izvinjava za to sto njihov ziri nije dao bodove Poljskoj i Litvaniji na jednom MUZICKOM takmicenju? Jel osudjujes to ili, u dobrom starom maniru "cilj opravdava sredstvo" , je i to sasvim u redu sve dok sluzi da "odbrani demokratija i pokaze da je Ukrajina svoja na svome"?

A onda paralelno sa tim jos jedno pitanje- sta mislis da li je taj strucni ziri slucajno stavio Konstraktu na poslednje mesto i opravdavas li (i) to?
 
Niko nije rekao da Ukrajina ne treba da bude na Evroviziji. Mislim da to niko i neće reći. Ali i ove godine a i naredne, dokle god traje ova situacija - oni trebaju da učestvuju revijalno. Je l' ovako nema smisla. Trebalo bi onda svake godine da im uručimo titulu pobednika pre takmičenja i to je to. Jer ono sa televotingom je bilo strašno :)
 
I opet ne shvataš da Ukrajina, ma kako se ovaj rat završio, nikada neće biti svoja na svome. Nikada neće imati vlast koja je proukrajinska. Zašto? Pa jednostavno je - siromašne zemlje će uvek biti pod nečijim uticajem. Da li je bolje biti pod uticajem ovih ili onih to je skroz druga priča.
Drugo užasavam se kada čujem rečenicu - Ukrajina će pobediti! A zapravo, Ukrajina je jedina koja sigurno gubi u ovom sukobu ma kako god se on završi. Razrušena infrastruktura, privreda, dugovi koji će doći na naplatu nakon rata, a najbitnije izgubljeni životi i milioni ljudi koji su izbegli na zapad i koji se više nikada neće vratiti u Ukrajinu. Pobeda Bajdena i SAD - da, pobeda Ukrajine i/ili Evrope, sigurno ne.

I nevezano za sve to, umesto da bar muzička i sportska takmičenja budu pošteđena od političkih prepucavanja sada su i ona postala mesto političke borbe i prenošenja političkih poruka.
 
Mrm se bori za demokratiju bas kao i NATO, ima da bude onako kako ja kažem ili sledi bombardovanje, za vaše dobro naravno.

Ja odavno nisam sreo isključiviju osobu, po bilo kom pitanju, od njega. Mrm ako već komentarišeš neku temu, onda se bar potrudi da pročitaš neko štivo u vezi sa istom, pa onda izvlači zaključke. Ne svodi se demokratija samo na gej prajdove i nevladine organizacije.
 
Znaci Ukrajinci su mi se uzasno zgadili sa svim ovim kukanjem. Sad ovaj naredni ESC ima da bude uzasno patetican do zla Boga jer jelte ima da se pokloni paznja Ukrajincima. Pa vise znaci majku mu... Da imaju dostojanstva, treba da se povuku sa takmicenja i da imamo FER takmicenje, a ne da Ukrajinci privatizuju ESC. I ovako verujem da su Ukrajinci mnogima poceli da se gade nakon ovogodisnje poklonjene pobede.

Znaci gledao sam opet snimak kada su dodeljivali trofej, aplauz je bio toliko kiseo da gore od toga ne moze. Samo sto zvizduci nisu usledili.

Da ne pominjem i kvazi preCednika komicara Zeljenjskog koji koristi ceremoniju Oskara za njegovo kukanje.

Sva sreca pa je Vels izbacio Ukrajince sa Svetskog prvenstva 2022. Inace i tu bi nastao opsti haos, dovoljno je to sto je Rusija iskljucena iz kvalifikacija za Euro 2024.
 
Last edited:
Joj niste trebali što se mene tiče da prebacujete sve ovo ovde, možete slobodno i da pobrišete poruke, barem moje.. Ne bih ja dalje o ovome, imam svoje mišljenje nikog nisam vređao, meni je to bitno.. Ne volim da me vređate, da se rugate i da smejete, ali i to ko hoće neka radi, ako je dozvoljeno..
A današnja dešavanja sa Putinom i mobilizacijom samo idu u prilog onom što sam kazao, ovo ako neko ne zaustavi neće na dobro, mislim da je spreman na sve, vrlo lako može da klikne jedan dan i nuklearno oružje da se upotrebi, usred Evrope.. Ovo je "gašenje" manjeg rata, velikim, to nikad nije bilo dobro u istoriji, neće ni sada...
 
Steta. Nadao sam se barem da cemo dobiti odgovore na pitanja koja sam postavio gore ( kako ce Rusiji da se pokaze da je Ukrajina svoja na svome ako se bude glasalo za njih svake godine zbog politike, da li je u redu da se ministar izvinjava zbog glasova zirija, itd.........) ali cim se nemaju argumenti, sledi povlacenje i skretanje teme. Klasika.

Ja licno se jedino nadam, ponavljam, da ce dogodine ESC moci da se prati onako kako se pratio oduvek (do ove godine) i da cemo mi koji nismo zaintresovani za borbe za demokratiju, "uterivanje Putinu", itd.........na muzickom festivalu, moci da gledamo festival opusteni i rastereceni od politike. Meni nista vise nije potrebno.
 
Zaista me to sada ne zanima, izvini, brine me Putin i mobilizacija ljudi u Rusiji...brine me nuklearna elektrana Zaporožje, ne mogu da mislim na ESC trenutno uopšte... Jbg..
300 000 ljudi još mobilizuje Rusija, Vrhovna Rada izglasala za žene da idu u rat... 😭
I meni posle traže da ovo poredim sa bombardovanjem 1999.. Ne pa stvarno, da nije tragično, bilo bi komično... :(
 
Last edited:
I mene brine Putin, toliko sam potresen da ceo dan samo o tome razmisljam. Ne znam kako cu zaspati veceras.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Ironican sam naravno.

Ne bavim se rusko-ukrajinskim ratom niti pratim svaki dan sta se desava tamo, veruj mi da imam mnogo preca posla a ona nemaju veze sa politikom. Cim je pocela agresija, jasno sam rekao svoj stav i on se poklapa sa misljenjem svih normalnih ljudi. Osudio sam Rusiju, zao mi je ukrajinskog naroda ali ne vidim potrebu da se bavim tim temama svaki dan. Imam vaznije stvari u zivotu.

Ako mislis da smak sveta samo sto nije, preporucio bi ti da stedis zivce za nesto korisnije.
 
Nije smak sveta ali mobiisnao je 300 000 ljudi u Rusiji, i predsednik jedne od najmoćnijih zemalja sveta najavljuje upotrebu nuklearnog oružja, ako to nije za zabrinutost, ja onda ne znam stvarno, pošto ti mene pitaš neke stvari, a ja ti kao ne odgovaram, jel mogu ja tebe da pitam, zašta se mobiliše 300 000 ljudi u Rusiji? Šta oni idu da brane i gde idu? Ko je to napao i gde Rusiju, pa da se radi mobilizacija?
 
Nije smak sveta ali mobiisnao je 300 000 ljudi u Rusiji, i predsednik jedne od najmoćnijih zemalja sveta najavljuje upotrebu nuklearnog oružja, ako to nije za zabrinutost, ja onda ne znam stvarno, pošto ti mene pitaš neke stvari, a ja ti kao ne odgovaram, jel mogu ja tebe da pitam, zašta se mobiliše 300 000 ljudi u Rusiji? Šta oni idu da brane i gde idu? Ko je to napao i gde Rusiju, pa da se radi mobilizacija?
Informiši se malo o osnovnim istorijskim činjenicama, pogledaj mapu sveta, vidi gde stoji Ukrajina a gde Rusija a gde je Nato postavio svoje trupe i gde želi da budu pa mislim da će ti se samo kazati zašto mobiliše 300 hiljada ljudi. Pretnja nuklearkom je samo to i ništa više - pretnja. Ako misliš da je Putin lud čovek i da se ponavlja Hitler i 2 svetski rat, grdno se varaš. Veze s tim nema. Čovek je ušao u rat i vidi da se već mesecima bije ne protiv jednog protivnika već više njih. Očigledno da želi da završi ovaj rat što pre.

Opet. Ko od nas na ovom forumu uopšte zna Putinov mozak pa da tačno kaže ko je on i kakve su mu namere. Vreme će da pokaže sve.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Dovoljno o stanju u društvu u Rusiji, govori to što listom beže iz zemlje nakon najave mobilizacije... Jezivo...
 
Ja sam od početka protivnik rata i na strani Ukrajine, ali stvarno ne mogu i ne želim 24 sata dnevno da razmišljam o tome i da se stresiram. Strašno je ono što se dešava tamo i kroz šta oni ljudi tamo prolaze i sve sad sa mobilizacijom i vidim da će sve biti gore i gore i stvarno se nadam da se to neće završiti upotrebom nuklearnog oružja, ali realnost je da svi mi danas imamo svoje probleme, možda dosta manje nego njihovi, ali moramo da se bavimo njima i većina nas nema vremena da se bavi ratom koji se odvija na drugom kraju kontinenta i mislim da je ova diskusija stvarno bezveze i ne vodi nigde, niko ovde neće promeniti mišljenje nekom drugom i to je tako.
 
Back
Top