Offtopic

Iran navodno napada Izrael, samo su još oni falili...
podrška. Izrael ugrožava vazdušni prostor drugih suverenih država (Liban, Sirija)

jedna osoba za koju ne smem reci ovde gde radi, doduse niko ni ne zna gde radi ni za koga, samo slutimo, rekla mi je da Republika Srpska postoji zahvaljujući Izraelu i da je Izrael bio direktni sponzor nje nakon rata
Osovina Netanjahu-Orban-Tramp. Oće da im se približi i Dodik. Po tome se on i Vučić razilaze, bar tako izgleda u javnosti.
 
Lele ovi izbombarodvase ceo Bliski istok, i Irak i Jordan i Saudijsku Arabiju i Izrael. Dobro je da i nas nisu zakacili.
 
jedna osoba za koju ne smem reci ovde gde radi, doduse niko ni ne zna gde radi ni za koga, samo slutimo, rekla mi je da Republika Srpska postoji zahvaljujući Izraelu i da je Izrael bio direktni sponzor nje nakon rata
Republika Srpska postoji zahvaljujući prvenstveno Vojsci Republike Srpske za čije postojanje je glavu izgubilo preko 20 000 boraca tokom Odbrambeno-otadžbinskog rata, a to da je Izrael bio jedan od sponzora Srpske tokom i poslije rata je odavno poznata stvar, kako zbog zajedničkog antimuslimanskog sentimenta koji je zastupljen među Izraelcima i bosanskim Srbima tako i zbog neke vrste međusobne solidarnosti radi stradalničke prošlosti oba naroda - naime bosanski Jevreji danas postoje u kakvom-takvom broju zahvaljujući Srbima tj. partizanima koji su ih štitili i skrivali iako su i njihovi vlastiti životi visili o koncu, u protivnom bi bili istrijebljeni svi do jednog od strane ustaša i balista...

Sarajevo je sve do posljednjeg rata imalo brojnu jevrejsku zajednicu i sarajevski Jevreji su bili mahom prosrpski nastrojeni, u jeku ratnih sukoba bili su optuženi od strane Bošnjaka da krišom sarađuju sa srpskom stranom otkrivajući položaje muslimanske vojske pa su se dešavala i ubistva viđenijih i bogatijih Jevreja od strane lokalnih krimosa dok im je s druge strane prijetila svakodnevna opasnost od srpskih granata sa okolnih brda, našli su se u nebranom grožđu tako da je Izrael poslao humanitarni konvoj '93 i većina tih ljudi se helikopterima odselila u tu zemlju.
 
Republika Srpska postoji zahvaljujući prvenstveno Vojsci Republike Srpske za čije postojanje je glavu izgubilo preko 20 000 boraca tokom Odbrambeno-otadžbinskog rata, a to da je Izrael bio jedan od sponzora Srpske tokom i poslije rata je odavno poznata stvar, kako zbog zajedničkog antimuslimanskog sentimenta koji je zastupljen među Izraelcima i bosanskim Srbima tako i zbog neke vrste međusobne solidarnosti radi stradalničke prošlosti oba naroda - naime bosanski Jevreji danas postoje u kakvom-takvom broju zahvaljujući Srbima tj. partizanima koji su ih štitili i skrivali iako su i njihovi vlastiti životi visili o koncu, u protivnom bi bili istrijebljeni svi do jednog od strane ustaša i balista...

Sarajevo je sve do posljednjeg rata imalo brojnu jevrejsku zajednicu i sarajevski Jevreji su bili mahom prosrpski nastrojeni, u jeku ratnih sukoba bili su optuženi od strane Bošnjaka da krišom sarađuju sa srpskom stranom otkrivajući položaje muslimanske vojske pa su se dešavala i ubistva viđenijih i bogatijih Jevreja od strane lokalnih krimosa dok im je s druge strane prijetila svakodnevna opasnost od srpskih granata sa okolnih brda, našli su se u nebranom grožđu tako da je Izrael poslao humanitarni konvoj '93 i većina tih ljudi se helikopterima odselila u tu zemlju.
Slažem se da postoji zahvaljujuči vojsci RS, samo sam bukvalno prenela kako mi je taj lik rekao. Da ne pomisli neko da sam to ja izjavila :)


Lepo si sve posle objasnio.
 
Ma kapiram, opušteno! :)

Jbg, u pitanju je rat koji je bio i ideološkog i nacionalnog i vjerskog karaktera, tako da je svaka od tri zaraćene strane imala svoje sponzore - Bošnjake je preko hrvatskih luka čitav muslimanski svijet snabdijevao oružjem plus su im nesmetano slali islamske teroriste iz Azije i Afrike da orgijaju u Alijino ime a Hrvati su ionako od starta imali podršku cijelog zapada u smislu naoružavanja a uvozili su i strane dobrovoljce (uglavnom Le Penovi fašisti iz Francuske i Njemačke) dok su Srbe bodrili ovi iz pravoslavnih zemalja kao što su Rusija, Rumunija i Grčka koja je bila više onako moralnog tipa i vidu slanja dobrovoljaca nego što su nam vojno i finansijski pomagali...

Zapravo, tih ratnih '90-ih je jedini pravi prijatelj Srbiji i Srpskoj bila Grčka koja je slala svoje dobrovoljce da se bore na srpskoj strani, Grčka Pravoslavna Crkva je skupljala humanitarnu pomoć a mnoga srpska djeca koja su u ratom ugroženim područjima ostala bez jednog ili oba roditelja su slata u hraniteljske porodice u Grčku.
 
Ma kapiram, opušteno! :)

Jbg, u pitanju je rat koji je bio i ideološkog i nacionalnog i vjerskog karaktera, tako da je svaka od tri zaraćene strane imala svoje sponzore - Bošnjake je preko hrvatskih luka čitav muslimanski svijet snabdijevao oružjem plus su im nesmetano slali islamske teroriste iz Azije i Afrike da orgijaju u Alijino ime a Hrvati su ionako od starta imali podršku cijelog zapada u smislu naoružavanja a uvozili su i strane dobrovoljce (uglavnom Le Penovi fašisti iz Francuske i Njemačke) dok su Srbe bodrili ovi iz pravoslavnih zemalja kao što su Rusija, Rumunija i Grčka koja je bila više onako moralnog tipa i vidu slanja dobrovoljaca nego što su nam vojno i finansijski pomagali...

Zapravo, tih ratnih '90-ih je jedini pravi prijatelj Srbiji i Srpskoj bila Grčka koja je slala svoje dobrovoljce da se bore na srpskoj strani, Grčka Pravoslavna Crkva je skupljala humanitarnu pomoć a mnoga srpska djeca koja su u ratom ugroženim područjima ostala bez jednog ili oba roditelja su slata u hraniteljske porodice u Grčku.
Da, moja rođena sestra se krstila u Grčkoj, imali su 90ih posle rata deca besplatna letovanja u Grckoj u trajanju od mesec i nesto dana. Tamo su krstili nekrštenu decu iz škole.
 
Tbh grci nam jedini pravi prijatelji na svakom koraku ih ispalimo

Trcimo za r*sima
 
@pauksamarsa
I ja znam za slučaj jedne višečlane srpske porodice iz moje okoline kojima je imanje bilo spaljeno tokom rata a oni su ostali takoreći na ulici i bili su toliko siromašni da bukvalno nisu imali šta da jedu, dali su jednu svoju kćerku nekom vojniku iz Grčke koji valjda nije imao niti mogao imati djecu da je on dole odgoji i pruži normalne uslove za život a tako je i bilo - djevojka je kod njega i njegove žene odrasla i školovala se pa kad je po završetku rata trebala da se vrati nazad kod svojih ona je odbila jer se u međuvremenu zaljubila tako da je ostala u Atini, gdje i danas živi sa porodicom ali često dolazi ovamo i obilazi svoje. 😌

Nego, Grčka je jedina zemlja Evropske unije i iz tog 'ajmo reći ''zapadnog svijeta'' koja je javno podržavala srpsku stranu tokom ratnih '90-ih za vrijeme kojih su Srbi bili najomraženiji narod na svijetu zahvaljujući medijskoj propagandi - Micotakis i Milošević su bili skoro pa kućni prijatelji (bolje da mu je udijelio neki koristan savjet nego što ga je podržavao u svim njegovim pogrešnim potezima) a grčki mediji o ex-yu ratovima su izvještavali uglavnom u prosrpskom tonu... Postoji na jutjubu snimak sa grčke nacionalne televizije tj. prilog iz Banja Luke '95 gdje su njihovi reporteri intervjuisali izbjeglice iz Federacije i Hrvatske koji su živjeli u nehumanim uslovima a onda su posjetili ratište negdje kod Gradiške na kom je bilo grčkih dobrovoljaca...

Trebalo je imati kuraži u to vrijeme za pružanje pomoći narodu koji sav svijet pljuje, zbog svoje naklonjenosti prema Srbima EU nije blagonaklono gledao na Grke tako da su im zaprijetili sankcijama usljed kojih su se malo primirili (Grčka je kasnije među posljednjima ukinula svoj vizni režim za tadašnju Jugoslaviju da bi pokazala Evropi kako je zapravo poslušna).

@zakaya
Rusiju u doba Jeljcina Srbija i Srbi su zanimali kao lanjski snijeg jer su se i sami oporavljali od raspada Sovjetskog saveza. Ipak, treba spomenuti da se par hiljada ruskih dobrovoljaca (kao i rumunskih, grčkih a dijelom i bugarskih) borilo u srpskoj vojsci a dosta ih je i poginulo, u Višegradu postoji i Rusko vojničko groblje. (y)
 
Bar da sam stvarno imao prilike ove zime da obučem zimsku jaknu, u februaru sam izbrojao 4x da sam bio u MAJICI u gradu.
 
Back
Top