Offtopic

Ne znam ni šta je benefit te rezolucije sada kada su je usvojili. Šta sa time, osim što će neki koji su lobirali u korist iste i sponzorisali, da likuju, a ujedno podele i među narodima u regionu, a očigledno po glasanju, i u svetu, postaju sve veće.
 
Da izuzmemo ponašanje neprikosnovenog precednika realno rezolucija je bezpredmetna, ok bio genocid ili ne nigde se ne spominje kolektivna odgovornost niti bilo kakav teret za zločin koji su neki krugovi u Bosni hteli da nametnu

Mislim da je ovo više bio dobar spin za Amere da zamaskiraju oči Muslimanima na Bliskom istoku kako su "na njihovoj strani" dok Izrael ravna Gazu. Negde je to prošlo, negde ne.
 
Dodik je najavljivao nezavisnu Rep. Srpsku? Da vidimo šta će uraditi sada?
Meni je BiH baš čudna, nije mi jasno kako misle uopšte da žive zajedno i sarađuju, ako svako tera na svoju stranu i kompromis je misaona imenica. Uvrnuto je da BiH glasa za rezoluciju dok je Republika Srpska, kao entitet, protiv iste.

A i pravo veta u Savetu bezbednosti se zloupotrebljava. Džabe što skoro ceo svet želi Palestinu u punopravnom članstvu UN-a kada Ameri to ne dozvoljavaju.
 
ja uopste ne vidim poentu ove rezolucije... sve je isto ko sto je i bilo, zivot ide dalje...

Ginu hiljade ljudi svaki dan u ratovima, oni se sastaju da izglasavaju rezolucije o necemu sto se desilo dok smo bili jos u pelenama a mnogi se nisu ni rodili
 
Pa UN će se raspasti kao EBU ako ovako nastave :p

Ne verujem da će se to desiti, bar ne u skorije vreme, dok smo mi živi, ali tenzije i podeljenost je sve veća, a na kraju uvek se jači pitaju. EBU je više od Pesme Evrovizije, ali i sam ESC bi trebalo da opstane, bilo je kriza i ranije, pa se prebrodile.

ja uopste ne vidim poentu ove rezolucije... sve je isto ko sto je i bilo, zivot ide dalje...

Ginu hiljade ljudi svaki dan u ratovima, oni se sastaju da izglasavaju rezolucije o necemu sto se desilo dok smo bili jos u pelenama a mnogi se nisu ni rodili
Naravno da ide, mada verovatno uz još veće podele i nalet ostrašćenih stavova.
 
Državno uređenje BiH je birokratski horor. Lepkom i selotejpom je čuvaju.
 
Volim što su magarci Dodik i Vuxhiq na izuzetno pametan način Zapada u pravo vreme poniženi. Pogotovo ovaj drugi koji je širio nacionalnu mržnju, treba ga ovako suočiti i javno blamirati za svaku stvar što su on i njegovi politički idoli napravili 90-ih.
 
pa Vucic sa osmehom prica kako smo se vinuli u visine danas... on to ne dozivljava kao neko ponizenje
 
Mislim da je ovo više bio dobar spin za Amere da zamaskiraju oči Muslimanima na Bliskom istoku kako su "na njihovoj strani" dok Izrael ravna Gazu. Negde je to prošlo, negde ne.
Isto mislim, i za Amere i za Evropu generalno.
Poenta rezolucije inače nepostojeća lol i neka je bila većina protiv prihvatanja iako je prihvaćeno na kraju, i drago mi je što su neki delegati ukazali na licemjerje, svaka čast.

A Vučiću i Dodi je ovo sve išlo u prilog, mislim da će dok su živi pričati o ovome a obojici dobro došlo da kod naroda ispadnu borci taman pred izbore i u Srpskoj i u Srbiji.
 
Ponižen je i te kako. Samo što se mora služiti standardnim licemerjem i predstavljati suverenim vođom koji se stalno bori za Srbe i Srbiju kako bi se opravdao pred svojim biračkim telom. Jadno i žalosno.

Što se rezolucije tiče, smatram da je bespredmetna i da, umesto da se gleda u budućnost, po ko zna koji put se bude neki duhovi prošlosti i stavlja so na ranu gomili ljudi koja je preživela ta ratna stradanja.
 
Ne pratim toliko unutrašnju situaciju u BiH, ali deluje mi da je Dodik potpuno izgubio konce i da vodi i entitet i celu zemlju na dno. Zamisli da završiš na crnoj listi najmoćnije zemlje sveta, znači nešto tu debelo ne štima.
 
Back
Top