Offtopic

Najveći je paradoks kako ga je Amerika toliko sankcionisala, i na kraju ispašta SDS koji se ne može kao stranka kandidovati na izbore jer su im zbog američkih sankcija ugašeni računi u svim bankama u BiH, a njih je Amerika sankcionisala prije nekoliko decenija, dok SNSD normalno može lol
 
Isti taj Dodik je pre 15 godina na snimku dostupnom na yt Srebrenicu okarakterisao kao genocid i to u periodu dok (valjda) nijedna presuda u Hagu nije doneta a da je nekoga individualno teretila za taj zločin ili ratni zločin sa elementima genocida. Možda i grešim, ne znam za šta su Plavšićku sve optužili, ali poenta je da je on potpuno okrenuo ploču i da je evidentno da je muljator, baš kao i AV.

Sve oko ove inicijative u vezi sa rezolucijom je prilično neiskreno i mutno. Od toga kako se pisala, koliko je bilo hitno da se baš sada izglasa i sl. I naravno da nikoga od njih ne zanima ni Srebrenica, ni sećanje na taj ratni zločin, ni želja da se BiH primiri. Ali je jako zanimljivo kako smatraju da se sećanje na zločin od pre skoro 30 godini treba istaći posebnom UN rezulucijom, a za zločine koji se trenutno odigravaju pred očima sveta izgleda nije ostalo mesta u kesi (prvenstveno) velike petorke.
 
Mislim iako sam iz BiH i mene nervira ta zapadnjačka dvoličnost. Eno Amerikanci hoće da sankcionišu Međunarodni sud u Hagu zbog potjernice za Netanyahuom. Hej, političari raspravljaju da li je odluka suda ispravna ili ne, kakva smijurija i dupli standardi.
 
Sada lepo Oluja, pa Jasenovac, pa da vidimo taj genocid susedne drzave kao rezolucija na ovom okupljanju, dosta se pricalo o Srbiji. Da vidimo kako druge zemlje krse medjunarodno pravo. Naravno i bombardovanje moze se svesti na to.

Inace ovoj predstavnici Nikaragve, srpski pasos. Zena gadjala u centar
 
meni nije jasno zasto je problem sto se ogrnuo u zastavu tj. sad se prica i pise o tome da je ogrtanje zastavom protiv zakonito i da se zastava ne sme koristiti na takav nacin a ovamo na Evroviziji svi ogrnuti u svoje zastave, pa i predstavnici Srbije ??? wtf
 
Isti taj Dodik je pre 15 godina na snimku dostupnom na yt Srebrenicu okarakterisao kao genocid i to u periodu dok (valjda) nijedna presuda u Hagu nije doneta a da je nekoga individualno teretila za taj zločin ili ratni zločin sa elementima genocida. Možda i grešim, ne znam za šta su Plavšićku sve optužili, ali poenta je da je on potpuno okrenuo ploču i da je evidentno da je muljator, baš kao i AV.
Pa jeste on na početku karijere bio liberalniji...
 
meni nije jasno zasto je problem sto se ogrnuo u zastavu tj. sad se prica i pise o tome da je ogrtanje zastavom protiv zakonito i da se zastava ne sme koristiti na takav nacin a ovamo na Evroviziji svi ogrnuti u svoje zastave, pa i predstavnici Srbije ??? wtf
Zato što to nije utakmica. Bio i ostao bolesni navijač.
 
Ne pamtim da me je u životu bilo sramota kao danas.... Umesto da gledamo u budućnost, da koliko toliko popravljamo komšijske odnose, da decu učimo da se takve stvari nikada ne smeju ponoviti, mi otkopavamo stare ratne sekire i dižemo frku i tenziju zbog nečega što treba da ostane u prošlosti. A o ovim 'političarima' je suvišno išta više reći.
'Zavadi, pa vladaj' oduvek bilo i biće. Jednozuba masa u Srbiji će da misli kako smo mi po ko zna koji put žrtve zapada koje brani heroj Vučko, a isti taj Vučko pre 30 godina izjavi da na svakog Srbina treba ubiti 100 muslimana... Pa šta više tu čovek da kaže?
Krajnje je vreme da mladi, liberalni ljudi preuzmu vlast u Srbiji, dokle više ratnohuškačka banda iz 90ih da nam zagorčava živote?
 
Ma poliičari iz cijelog regiona se hrane tim i dokle god se vrte te priče, njima dobro, pogotovo pred izbore. I ne znam šta mora da se desi da bi se to promijenilo
 
ja imam utisak da su bas nase komsije te koje bi stalno da se otkopavaju ratne sekire i prica o proslosti i tom ratu 90tih
Pa naravno i da Srbi ispadnu varvari, najveci koljaci. I naravno krivi sto uopste postojimo.
 
Interesantno, kada se povede rasprava o zločinima nad Srbima onda se Bošnjaci drže onog ''joj pa ne treba kopati po prošlosti, šta je bilo bilo je'' i ta spika, svaki spomen bilo kog zločina nad Srbima je navodno širenje mržnje ali zato drobljenje o Srebrenici 24/7 365 dana u godini je poželjno i cool. :coffee:

Oni se vode onim ''što je vaše to je i naše, ali što je naše to ne može biti vaše'', kobajagi se zalažu da BiH bude država ravnopravnih naroda i zahtjevaju da Bošnjaci u R. Srpskoj imaju sva prava dok istovremeno Srbe u Federaciji drže k'o u rezervatima, traže da po mjestima u R. Srpskoj bošnjački povratnici slobodno se kreću sa svojim ljiljanskim i ratnim zastavama ali zato kad je bila srpska svadba u Tuzli i kroz grad se viorila srpska trobojka kmečali su danima kako je u pitanju pRoVoKaCiJa.

Pomenuta rezolucija je sasvim nebitna i na te gluposti se ovdje niko ne loži, jedino se oni primaju kao da su postigli ne znam ni ja šta lol.
 
Back
Top