Offtopic

Pa problem je sto bi neko mogao pomisliti da je Vucko za nesto kriv, i tako dok god ljudi ne shvate da je mnogo veci nacionalni poraz to ko nas predstavlja nego rezolucija slusacemo ovakve nebuloze i selektivno pridavanje znacaja stvarim.
 
Pa problem je sto bi neko mogao pomisliti da je Vucko za nesto kriv, i tako dok god ljudi ne shvate da je mnogo veci nacionalni poraz to ko nas predstavlja nego rezolucija slusacemo ovakve nebuloze i selektivno pridavanje znacaja stvarim.
Svakako je njegova politika zadužena za celu deceniju, niko drugi nije bio na vlasti. Al narod je toliko otupeo da bi poverovao čak i da je opozicija kriva za loše diplomatske odluke.
 
Nek se mi dičimo podrškom Severne Koreje i Eritreje, možemo slobodno na letovanje tamo samo da pazimo šta radimo jer možemo dobiti rupu u glavi.
 
Mi imamo to u mentalitetu da je onaj na vrhu za sve u pravu, posto demokratiju nikad nismo ni imali priliku da razumemo
 
Pa većina je je neinformisana i nezainteresovana, nemaju pojma ni o čemu što se dešava. Stvarno sam u nekoliko navrata bio šokiran koliko su ljudi neobavešteni, i ne mogu da shvatim to. Zbog toga ljudi lako i upijaju ono što vide, što im se servira.
 
Ovde se demokratija shvata nas je više-vas je manje i mi većina smo u pravu.
A zapravo kad vlast namece vrednosti to je diktatura, ali kad drustvo namece vrednosti to je fasizam. Mi mislimo da je fasizam demokratija, pa sta je onda cudno sto nas diktatori jasu, samo se smenjuju.
 
10:0 za nas!

vucic-drink.gif
 
Ne postoji kritičko mišljenje, zdravo debatiranje na temu politike. Čak i da se iznesu činjenice uvek se završi galamom i kao ko je glasniji taj je u pravu.
 
Nek se mi dičimo podrškom Severne Koreje i Eritreje, možemo slobodno na letovanje tamo samo da pazimo šta radimo jer možemo dobiti rupu u glavi.
I ovakvo rezonovanje mi je prilično kritično. To što je podršku pružila i neka zemlja "trećeg sveta", ne znači da je nužno loše, a kamoli da se hvatamo u kolo sa njima. I da je Nemačka bila protiv rezolucije (figurativno naravno, jer oni su ovo i inicirali), to ne treba da znači da smo saglasni sa njihovom politikom u globalu, niti se treba klanjati njihovoj istoriji ili ljudskim pravima zemlje koja je glasala kako bismo mi želeli, već se treba skoncetrisati na sam predmet glasanja. Predaleko se odlazi u tumačenjima. Realnije je sagledati ove koji su bili uzdržani, a tu ima i jačih i demokratskih zemalja. Čuli smo juče i predstavnike nekih zemalja koje su obrazložile zašto su glasale protiv ili bile uzdržane, a neke ovo pitanje poistovećuju i sa problemima koje imaju u svom dvorištu, te su protiv selektivne pravde i empatije. Ako je to Kongo, ne znači da su ti ljudi manje vredna bića od stanovništva neke političke sile.

Takođe, poznato je da neke zapadne zemlje zauzimaju jedinstven stav, kako oko ovog, tako i oko Palestine, ne sasvim, ali očigledno je da upravo neke jače zapadne zemlje su skoro jedine, pored saveznika Australije i Japana, koje ne priznaju Palestinu. Da li je bitnije to što ih SAD i Francuska ne priznaju, ili to što ih 146 zemalja priznaje? Na primer, Kosovo priznaje oko 100 zemalja, bilo je i više ali su neke povukle priznanje, dok se sa Palestinom ne dešava takva neodlučnost, ali se stiče utisak da je ono nezavisnije jer mu podršku daje Zapad, nasuprot Palestini koju podržava skoro cela Afrika, Azija, dobar deo Evrope, Južna Amerika itd. Svesni smo svi da u svetu vlada zakon jačeg, a ne međunarodno pravo, ali ne treba biti slep pred time i ćutati i govoriti da je to u redu, samo zato što tako kažu države bolje reputacije.​
 
Daleko bilo da smo saglasni sa Nemackom, zemljom koja je pocinila najveci genocid u 20. veku.
 
I što se tiče kritičkog mišljenja, i ono se često zloupotrebljava, kad god može, jer se mnogi svrstavaju u političke tabore, a daleko manje vode zdravom logikom. Otuda i kada ga čujemo, ono je, po pravilu, usmereno ka kritici vlasti, mnogo više nego ka kritici delovanja. Kad ste čuli da neko iz opozicije jasno i glasno, nakon što iskritikuje vlast, da predlog kako bi se to nešto moglo rešiti, u interesu Srbije, ali ne, većina političara se vodi ličnim i stranačkim kriterijumima i to je ono što kod nas najviše nedostaje. Tek sporadično čujemo konkretna mišljenja, a opšti utisak da je cela politička scena cirkus u kome se traži najveći klovn. I najčešće se izbegavaju odgovori i zauzimanje jasnih stavova oko najosetljivijih pitanja, a to je ono što je ključno. Šta se moglo čuti sada u kampanji za lokalne izbore, osim jao kuku nama, ovaj ne da ovo, nema uslova, pa ajde ipak ima, ma idemo na izbore, oh, ma ne idemo, blabla truć, a da čuješ neki realan predlog kako uraditi nešto za lokalnu sredinu, kako raditi drugačije nego što se to danas radi, daleko bilo, na prste jedne ruke da izbrojiš. Sete se da su izbori nedelju dana pred održavanje i misle da je to dovoljno da ljudi masovno promene mišljenje, a da oni ne mrdnu iz svojih fotelja. Treba naći i balans između kritičkog i pohvalnog, ne ići iz krajnosti u krajnost, ali se sve to radi zarad nekakvih političkih poena i lične koristi. Debate treba da postoje, ali one prave, ne vođene po partijskom diktatu, kojima se još više zaglupljuje narod. I taj kult ličnosti, vidim da je sveprisutan i među nekim forumašima, iako se stiče utisak da su za nekakav liberalniji sistem. I da rezolucija nije izglasana, to ne bi bila tema nekih, nego da li je predsednik ogrnuo zastavu, da li je drmusao glavom, da li je odbrusio nekom, i sve to jer je persona koju ne mogu da smisle. Suviše se stavovi države posmatraju kroz ličnosti, kao da ne postoji sutra i kao da ne treba imati državne ciljeve koje treba ostvariti pre ili kasnije, ma ko bio na vlasti.​
 
I ova rezolucija, na stranu razmatranje jel nije ili jeste genocid, otvara Pandorinu kutiju u koju lako mogu upasti i zemlje koje su podržale rezoluciju.... a to je da se daje kredibilitet da se svaki zločin protiv čovečnosti proglasi ili nazove genocidom jer je kao za genocid bitna namera, a da se razumemo ni jedan zločin se ne desi nenamerno i nesvesno...! Ono što bi Srbija sada treba i mogla da uradi jeste da ponovo otvori pitanja prošlosti, Prvi i Drugi svetski rat, Jasenovac, Kosovo, 99-u godinu i bombardovanje i sva ostala pitanja kojih je bilo i u Bosni, da traži usvajanje i neke rezolucije o tome, pa da vidimo reakcije... Ne bih ovo slavio kao pobedu jer to nije, ali nije ni potpuni poraz jer nam daje kredibilitet da postavimo gore spomenuta pitanja i malo da se priča o zločinima drugih nad Srbima, kao i zbog gore spomenute Pandorine kutije!
 
Stalno se nešto s nama otvaraju neke Pandorine kutije, videćemo da li će se išta desiti zbog bilo čega što nam je štetilo poslednjih nekoliko godina. Za sad svet vrlo lako guta selektivnu primenu međunarodnog prava.
 
Back
Top