Offtopic

@Nemanja Odgledao sam emisiju. Lepo je videti da imaš podršku kolega i nastavnika. Samo napred :)
 
Odgledao sam i ja jutros, odlična priča.
 
Pogledah sad, baš me zanimalo, sretno dalje sa fakultetom u budućnosti Nemanja 👍
 
Svaka cast Nemanja od srca. Pogledacu emisiju cim budem mogao. Kao neko na spektru ADHD koji je kao 2. strana kovanice sa cije je 1. strane spektar autizma (masu preklapanja) imam 2 stvari da prokomentarisem i zamerim RTS-u u vezi sa ovim clankom-najavom koji si okacio:
1) Spektar je spektar. Tako se i nazvao bez preambule "Poteskoca". Da nije spektar i dalje bi bilo toksicno i neispravno zvano bolest.
2) Ne poznajem te licno i kao sto sam rekao jos nisam pogledao emisiju, ali nije ok po ljude sa autizmom koji je nefunkcionalan upravo NE oznaciti tebe kao "osobu sa funkcionalnim autizmom" ili "osobom sa spektra autizma koji se smatra funkcionalnom". Treba drustvo da se brine i stara o tebi kao i o, nazalost, nefunkcionalnoj vecini koji nece moci dostojanstveno ziveti jednog dana bez roditelja ili staratelja - ALI da si ti iole kao oni sigurno ne bi dogurao toliko daleko dokle jesi sto se tice obrazovanja za sta treba funkcionalnost u svakodnevnoj agendi, rasporedu, obavezama itd. Zatucanoj Srbiji ne treba predstavljati autizam kao izjednacavanje sa primenjenim uspehom u oblasti akademije ili bilo koje oblasti, dapace, nego stvar koja sa sobom nosi mnogobrojne izazove. Inace ne bi se smatrala stanjem i imala svoje ime. Najlepse je to objasnjeno s recju "neurodivergentnost" koja se danas najvise koristi u Engleskom.

Ja npr. nisam srece kao ti i uprkos izuzetnim uspesima u osnovnoj i srednjoj skoli, moj deo spektra koji se odnosi na poteskoce je prevladao i kao osoba za koju se od malena verovalo u akademski uspeh (jer i dalje sam radoznao i sve sto to nosi sa sobom): moje mentalno stanje i poteskoce su prevladale i potpuno sam omanuo u jedinom polju na konto cije karte jedino mogu da igram u zivotu jer nemam blage veze sa sportom ili bilo cime manuelnim.

Mora se razdvojiti i oznaciti. Nije autizam ili bilo koji spektar supermoc. Nekome majka - nekome maceha.
 
Last edited:
Plasim se rata. Plasim se mobilizacije. Zbog ovog idiota Kurtija. Necu 1999, necu da ratujem, jos mi se zivi. 😭😭😭😭
 
Der der, ovde vise nece biti rata. NATO je tu da sredi stvari.
 
Kako me nervira kad slušam neke studijske verzije ESC pesama, pa fali onaj key change koji je izvođač uradio samo uživo, a na studijskoj to ne postoji. Ponekad ja otpevam taj deo čisto radi balansa u univerzumu. 😂
 
Back
Top