Offtopic

Ima ih brdo, ali 'ajde primer koji me uvek iznervira kad u Icebreaker studijskoj verziji nema onog poslednjeg "When you're stuck IIIIIN frozen water" kao uživo. 😂 To nije key change, ali mi je opet to uživo bilo lepše.

A ono što me je nateralo da napišem ovo je u City Lights - ceo kraj pesme je key change, a u studiju sve ravna linija. 😭
 
Zato ja pre ESCa bih uvek slušao studijske verzije a posle ESCa bih slušao samo verzije uživo, bez obzira bile one dobre ili loše.

Pa čist primer je i Ruslana, u studijskoj verziji sve na engleskom, a uživo je sve izmenjala.
 
Ima ih brdo, ali 'ajde primer koji me uvek iznervira kad u Icebreaker studijskoj verziji nema onog poslednjeg "When you're stuck IIIIIN frozen water" kao uživo. 😂 To nije key change, ali mi je opet to uživo bilo lepše.

A ono što me je nateralo da napišem ovo je u City Lights - ceo kraj pesme je key change, a u studiju sve ravna linija. 😭
I knoooow

I isto tako od Viki Gabor sa JESC u stidio verziji mi fali onaj Zvezde Granda momenat na kraju pesme 😭
 
I knoooow

I isto tako od Viki Gabor sa JESC u stidio verziji mi fali onaj Zvezde Granda momenat na kraju pesme 😭
Istooooo

Koliko mi je drago što nisam jedini. 💀

Fali mi i kod Irske 2022. onaj kraj.
 
Last edited:
Nisam siguran da li je on napisao i tekst za pesmu 9000, na internetu piše da jeste...

 
Ima vise stanovnika u Srbiji od ocekivanog. 6.7 miliona, izgubili 500 000 za 10 godina. Lose ali ne tako lose kao sto se prognoziralo.

Doslo nam je oko 170 000 Rusa, Ukrajinaca i Belorusa koji nisu popisani.
 
Rekla vlast da svi dobijaju srpsko državljanstvo u 2023 godini jer fali radne snage :)

Očekivano nas je manje i to oko pola miliona ili 6,9 %
10 godina jeste dovoljno dug period a oni koji su mislili i davali predekcije da je to manje za oko milion , a bilo je takvih mislećih idiota , trebali su da znaju da je to zaista nemoguće osim u pravim ratnim uslovima ili usled prave a ne fake tj naduvane pandemije.

Nije za utehu ni malo , al u nekim zemljama je još i gore. Napr eto u CRO, to nam je porvi i najbolji primer i u BiH.

Pitanje je šta sad i kako sad? Biće nas za 50 godina (bez da pominjemo ww3 i bolesti) najmanje duplo manje a Hrvata možda oko milion (otprilke kao Estonaca, sada)
 
Last edited:
Uvozicemo stanovnistvo, eto sta ce biti. Vec su uvezli radnike iz Sri Lanke da voze autobuse.

Bice toga sve vise.
 
Pa dobro šta lagano, ne žive nacije od nacionalnog identiteta i što homogenijeg etničkog porekla, nego od tržišta i ekonomije. Ako ljudi odlaze, a nemaš dovoljno visok prirodni priraštaj, a želiš bar neki minimalan privredni rast - uvozićeš radnu snagu odakle god uspeš, a vremenom deliti i državljanstva, i to je tako.
 
Pa isto tako je i sa našim gastozima po Njemačkoj, 'Olandiji, Francuskoj, Skandinaviji.
 
Back
Top