Offtopic

To za članstvo u Savetu Evrope se odnosi na zemlje koje ne pripadaju EBU zoni, a teritorije koje pripadaju (uključujući Kosovo) moraju biti članice Međunarodne telekomunikacione unije (ITU), a da bi se postalo njihov član, zemlja mora ili biti članica Ujedinjenih nacija ili dobiti podršku 2/3 članica ITU-a.
 
Iskreno, Kosovo teško da mogu takvo nedefinisano da uguraju i u NATO ili da ga stave da bude EU kandidat kao Ukrajinu, a tek mi još manje verovatno deluje da će u skorije vreme Kosovo postati članica UN, ili pak dobiti podršku 2/3 članica ITU (posebno što je ITU organizacija na globalnom nivou, ne samo na evropskom).
 
Sećam se da je valjda njihov nekadašnji MSP Selimi posle Beča rekao kako će definitivno debitovati u Švedskoj, pa od toga ništa. Na svakom glasanju oko pristupa EBU su bili odbijeni, sećam se jednog posle Izraela 2019. i ovog od prošle godine i opet su imali nešto manje od 50% podrške, a podržali su ih (ili čak inicirali sam postupak) skoro svi javni servisi iz regiona.

Ne bi me iznenadilo da im u pristupanju tim organizacijama pravi razne ustupke i kreiraju presedane, ali čak i da birokratski promuvaju to opet nije nešto što se rešava tako brzo. Sa druge strane mi već godinama učestvujemo na istim takmičenjima i kvalifikacijama (čak su se i ovde takmičili), ovo su im bile već treće OI i osim kratke galame niko nikad nije pravio (veći) problem i zato i ne očekujem da bi to uticalo i na neka naša buduća učešća na Evroviziji. Olja je bila vrlo jasna, ne idemo nigde 🥰
 
Glasalo se i prošle godine?!
Tačno se sećam da sam čitao nek članak u vezi prošlogodišnje Evrovizije o mogućnosti nekog poziva i nije isključeno da su samo reciklirali taj deo o glasanju. Moguće je i da grešim 🙃
 
Umro je Igor Starović, pjevač grupe Divlji Kesten.RIP


Стварно штета. Мени је музички био више близак на прва три албума (1993, 1995, 1996), па и четврти из 1998. признајем. Иако му је албум из 2000. донео дуетски хит са Драганом Мирковић, који сам могао да поднесем, мени се уопште тај албум у целини није допао јер је најмање личио на Дивљи кестен из ранијих дана. Више је био полународњачки. Што се осталих његових радова после 2000. тиче, нису ме баш нешто дотакли без обзира што ми је са солистичког албума „Ујед љубави“ била симпатична песма „Хајде на сто“, па и „Како да те купим“ ми је била подношљива.
 
Prati li neko Depp v. Heard? 😀

Ja sam postao opsednut lol i to ponajmanje zbog tematike suđenja i aktera u istom, a ponajviše zbog pravnog aspekta i blamiranja njenog tima advokata kad jadni nemaju da čime da rade jer ih je riba slagala sve na maks 😂
 
Ja pratim, ali ne skroz jer ne stižem, pročitam i pogledam kasnije sve interesantno sa sudjenja. Ona je gotova bukvalno, Johnny dobija, svaki drugi ishod ne bi imao smisla. Još mi je žao što su ga izbacili iz Fantastic Beasts, nisam ni išao da gledam film zbog toga, takodje i iz novih Pirata sa Kariba, to neće biti to bez njega :(
 
Da se oglasim i ja nakon kratkog odsustva, i nakon povratka iz Grcke. Jos uvek se borim sa prokletom anksioznoscu (sta cu ja sam sam sebi najgori neprijatelj), ali sam zato u medjuvremenu otkupio originalne CDove sa ESCa 2006-2010. Pa bih hteo da narucim neki noviji CD (2022 logicno), pa pitam za one ako su ikad narucivali preko nekog sajta tipa Amazon kakva su iskustva?
 
Nisam nista porucivao preko Amazona jos uvek ali neke stvari planiram...tada cu imati iskustva.

A kao sto Tinte kaze, sad je prava prilika da muzika pomogne u borbi protiv anksioznosti (a definitivno pomaze) i to kroz FSC :)
 
Iskreno, meni ovako pomaze. Kad sam nesto neraspolozen (a nije cesto) ili bilo kakvo lose raspolozenje, uvek je tu FSC i preslusavanje pesama. A nekad i uz knjigu pustim da ide redom to izdanje.
 
Hehehe, hvala na pozivu, ali mislim da cu jos malo pricekati kako bih bio spreman za FSC, ovako mi se sve odjednom nametnulo, pa ne znam ni sta bih slao, tako da, mozda na sledecem...
 
Back
Top