Offtopic

Ima samo mali problem, po zakonu je otpuštanje preko 50 zaposlenih trebalo da najavi 60 dana ranije...

Several Twitter employees on Thursday night filed a class action lawsuit alleging that Twitter is in violation of the federal and California Worker Adjustment and Retraining Notification Act (WARN Act) after laying off some employees already.

The WARN Act requires that an employer with more than 100 employees must provide 60 days’ advanced written notice prior to a mass layoff “affecting 50 or more employees at a single site of employment.”

“Elon Musk, the richest man in the world, has made clear that he believes complying with federal labor laws is ‘trivial,’” Attorney Shannon Liss-Riordan, who filed the lawsuit, said in a statement to CNN. “We have filed this federal complaint to ensure that Twitter be held accountable to our laws and to prevent Twitter employees from unknowingly signing away their rights.”

https://edition.cnn.com/2022/11/03/tech/twitter-layoffs/index.html

Baš me zanima kako će to suđenje da se završi...
 
I mene zanima ishod svega. A nije jedina velika kompanija u kojoj gomili ljudi gubitak posla visi nad glavom zbog promene vlasnistva....
 
Trenutno je nestašica helijuma, neophodnog za hlađenje u proizvodnji poluprovodničkih komponenti i, još važnije, u medicini za magnetnu rezonancu.

https://www.nbcnews.com/health/heal...rried-running-element-threaten-mris-rcna52978

Hospitals haven’t canceled patients’ MRIs or shut down machines yet. They have seen helium costs rise at an alarming rate, though — possibly up to 30%, Kornbluth guessed. But without an end in sight for the helium shortage, the future of MRI remains uncertain.

Svaki balon za decu punjen helijumom u ovoj situaciji oduzima retku supstancu neophodnu za medicinsku dijagnostiku...



Na dečje balone se troši samo oko 10% helijuma, ali obzirom da traju samo par dana, deluje mi kao sumanuto bacanje važnog resursa...

Situaciju je trebalo da olakša nova ruska fabrika sposobna da obezbedi trećinu svetske proizvodnje, ali je sada to ugroženo zbog sankcija i rata...
 
Jooj stvarno im ovo ne treba. Ja sam neko ko je više puta pogledao rijaliti ali stvarno ovakav vid "promocije" im nije potreban. Skrnave ono što su Ksenija Ivana i Sanja izgradile. 👎🏻
 
Grozno, ali zapravo nema potvrde da su to ruski projektili. Ni ovi sa zapada za sada ne mogu da potvrde, dok Rusi odbacuju takve tvrdnje Zelenskog, kažu da nisu dejstvovali u blizini ukrajinsko-poljske granice i da je to nečija provokacija.
 
Navodno Ruske proizvodnje ali nisu doleteli od strane Rusa 😅 Koliko god to bilo teško nekim ljudima da prihvate, nijedna strana ovde nije potpuno dobra niti potpuno zla. Žao mi je naroda koji pati zbog svega ovoga. Još samo fali da i Nato zvanično uđe u rat.
 
Nema potrebe, iscrpljuju Rusiju bez preteranog rizika za sebe. Jedino ako Poljska zeli da "vrati" delove Ukrajine.
 
Sedim tako nesto pijuckam istu i razmisljam:

Cedevita Limun >>>>>>>...>> Cedevita Narandza

vesic-to.gif
 
Back
Top