OGAE Song Contest 2022: Milica Pavlović feat. Albino - Šećeru

Slažem se, mada Tijanina najbolja pesma sa ovog albuma "Umem" nije ni ušla u finale, a trebalo je...
 
Bar ima dobar outfit, jer je iskopirala Doju Cat! Jadna Sara Jo snimila originalan i svetski spot i pesmu, da bi izgubila od ovoga. Ali srećno svakako.
 
Svakako i više nego ok rezultati, Milica i Albino su od mene dobili 8 bodova, s tim što sam kao i svi i očekivao da će pobediti, pa ih planski nisam favorizovao na max u svom glasanju, već glasao tačno onako kako mi se sviđalo, ali kul je jako što su pobedili.

Inače, Mekano mi je uvek bila znatno bolja od Nobl kada je Konstrakta u pitanju.

Bar ima dobar outfit, jer je iskopirala Doju Cat! Jadna Sara Jo snimila originalan i svetski spot i pesmu, da bi izgubila od ovoga. Ali srećno svakako.
Sara da se pošalje na OGAE Video Contest, Divlja jeste pregenijalan spot i bolji ne pamtim da smo imali, a Šećeru je u poređenju dinamičnija i originalnija pesma, što se ovde verovatno tražilo.
 
Jedini logican izbor je pobedio, bravo! Sad jos Divlja Sara na video takmicenje.
 
Mislim da OGAE Video Contest više ne postoji, spojen je s OGAE Song Contestom.
 
Tako je, video contest više ne postoji jer su ta dva takmičenja postala veoma slična budući da većina današnjih pesama ima i spot.
 
Tako je, video contest više ne postoji jer su ta dva takmičenja postala veoma slična budući da većina današnjih pesama ima i spot.
Onda smo uklopili odlično i audio i video ove godine.
Najjači izbor pobijedio, ako nas opet stave na dno, pa znate šta
 
Очајан и предвиди избор опет. Била је гомила бољих и оригиналнијих песама од ове.
 
Ne razumem pobedničku pesmu i toliku pomamu. Produkcija, aranžman, spot - to je sve na vrlo visokom nivou, u to nema sumnje, ali emocija nula, melodija nula, pesma je obično mrtvilo! :oops: Nadam se da se ne ponovi taj rezultat na tekućem FSC-u.
Ali dobro, ako OGAE članovi smatraju da će nas Šećeru najbolje predstaviti na tom takmičenju, OK.

Jovanovićka feat Batelićka su jako potcenjene! :cautious:
Osmo mesto kao najbolji plasman za neku pesmu od Uraganki dovoljno govori o tome koliko su pukle.

Finalni glasovi:
01 Nataša Bekvalac - Tajne
02 Milica Pavlović - Posesivna bivša
03 Zoi - Nirvana
04 Aco Pejović i Suzana Branković - Ponoć
05 Sara Jo i Edita - Varalica
06 Tijana Bogićević - Gotovo
07 Tijana Bogićević - Ponovo ljubav
08 Franka i Sara Jo - On
10 Konstrakta - Mekano
12 Konstrakta - Nobl
 
CasAeuY.png

Ponovo je ono doba godine gde se umetnici iz celog sveta takmiče za ono što neki nazivaju drugim najvažnijim takmičenjem nakon Pesme Evrovizije. Na 37. izdanju OGAE Song Contesta, i prvom nakon spajanja sa video contestom, učestvuje 27 pesama. Nakon spajanja ova dva takmičenja, ukinuto je pravilo da bar 75% teksta pesme treba da bude na maternjem jeziku zemlje iz koje je OGAE klub. Domaćin takmičenja je OGAE Australija.

Dreaming Together

Slogan ovogodišnjeg takmičenja je "Dreaming Together" (Sanjamo zajedno). Uz priznanje starosediocima Australije i njihovoj borbi za priznanje i slavljenje njihove kulture, i u svetlu izazovne globalne situacije, ova tema ima za cilj da nas podseti na moć koju ima muzika u okupljanju ljude, da delimo u radosti i zajedno sanjamo o boljoj budućnosti za sve. Slogan predstavlja i vezu sa australijskom zemljom, kulturom, istorijom i vezom sa Aboridžinima, tradicionalnim stanovnicima zemlje. Kultura australijskih Aboridžina jedna je od najstarijih na svetu i datira unazad preko 60.000 godina. Sanjanje za Aboridžine predstavlja vreme kada su duhovni preci prelazili zemlju stvarajući život i geološki pejzaž Australije. To je filozofija zasnovana na međusobnim odnosima svih ljudi i svih stvari. Prošlost duhovnih predaka su starešine prenosile pokolenjima kroz priče, umetnost, pesme i ceremonije.

Slogan takmičenja je osmislio član OGAE Australija, Rowan Quigley, dok je logo i prateću temu dizajnirala Karen Briggs iz studija KLB Creative. Temu krase drvo koje simboliše pravo rođenja i nalazi se u svemu što radimo, violinski ključ koji predstavlja pesme i muziku koju stvaraju muzičari i izvođači, dok kakadu koji sedi na grani drveta bdijući nad svim događajima, postaje zaštitnik. Zvezde koje predstavljaju sazvežđe Južni krst, sa polumesecom simbolišu južnu hemisferu i ukazuju na pesmu koja putuje preko Australije. Temu upotpunjuju neizostavni kenguri. OGAE Australija prodaje artikle sa motivom takmičenja na redbubble.com.

LISTA UČESNIKA
  1. :it:ITALIJA: Marco Mengoni - Ma Stasera
  2. :am: JERMENIJA: Brunette - Smoke Break
  3. :ru: RUSIJA: Leonid Agutin & Vladimir Presnjakov - DNK
  4. :pl: POLJSKA: Doda - Fake Love
  5. :lv: LETONIJA: Citi Zēni - Limuzīns Uz Krīta
  6. :ad: ANDORA: Julen - Una Cançó
  7. :fi: FINSKA: Vilma Jää - Saatanan saalistaja
  8. :rs: SRBIJA: Milica Pavlović feat. Albino - Šećeru
  9. :cz: ČEŠKA REPUBLIKA: Lake Malawi feat. WE ARE DOMI - High Speed Kissing
  10. :tr: TURSKA: Kerimcan Durmaz - Peşimde
  11. :be: BELGIJA: Lost Frequencies feat. Calum Scott - Where Are You Now
  12. :es: ŠPANIJA: Varry Brava & Soleá Morente - Bajo la Luz Perfecta
  13. :hu: MAĐARSKA: VALMAR feat. Robi Szikora - Úristen
  14. :no: NORVEŠKA: Chris Holsten - Smilet i ditt eget speil
  15. :fr: FRANCUSKA: Juliette Armanet - Le dernier jour du disco
  16. :ie: IRSKA: Westlife - Starlight
  17. :hr: HRVATSKA: Vlaho feat. ZSA ZSA - Flowerpot
  18. :at: AUSTRIJA: Klangkarussell - Home
  19. :ee: ESTONIJA: Daniel Levi - Jasmine
  20. :si: SLOVENIJA: Eva Boto - Nočem, da greš
  21. :row: ROW: Pabllo Vittar and Rina Sawayama - Follow Me
  22. :au: AUSTRALIJA: Kylie Minogue and Years & Years - A Second to Midnight
  23. :cy: KIPAR: Loukas Yorkas - Μέχρι Τον Ουρανό
  24. :pt: PORTUGALIJA: Bárbara Bandeira feat. Carminho - Onde Vais
  25. :gr: GRČKA: Christos Mastoras - An
  26. :se: ŠVEDSKA: ABBA - Don’t Shut Me Down
  27. :mk: SEVERNA MAKEDONIJA: Lara feat. Kasapski - Samo svrti se
Povučene pesme:
  • :de: NEMAČKA: Michael Schulte - Here Goes Nothing
  • :ua: UKRAJINA: Jerry Heil, Alyona Alyona and Ela - #KUPALA
  • :gb: UJEDINJENO KRALJEVSTVO: Harry Styles - As It Was
Rekapitulacija


Plejlista takmičarskih pesama


Glasanje svih OGAE klubova će se odvijati u periodu od 16. septembra do 28. oktobra. Rezultati se očekuju početkom novembra.
 
Last edited:
Ovo uzima Harry.

Slušao sam malo izabrane pjesme, znao sam Grčku (pjesma se zove An, ne Av, tako se na grčkom piše) i Kipar, dobri izbori, kao i Švedsku i Belgiju, naravno.
 
Smatram da zbog odbijanja da se OGAE Rusija isključi sa ovog takmičenja, OGAE Srbija treba da se povuče. OGAE Rusija je na svojoj zvaničnoj stranici podržala "specijalnu operaciju u Ukrajini" i narušila vrednosti ove organizacije. Treba da se distanciramo od ovog takmičenja i svih OGAE dešavanja dok OGAE International ne reaguje povodom OGAE Rusije. Nadam se da će se i drugi korisnici složiti sa mnom.
 
Naravno da ne. Muzika treba da bude iznad politike i nečijih želja da se neko izbaci iz svih takmičenja bez razloga, a naročito imajući u vidu da OGAE Rusija ne krši pravila OGAE International.
 
Back
Top