OGAE Song Contest 2022: Milica Pavlović feat. Albino - Šećeru

Takodje saglassan. Pogotovo ne bih odustajao sad kad smo poslali ovakav banger koji ce samo ljubomorne tetke izignorisati 💅
 
Ipak bez Ukrajine na ovom takmičenju, povukli su se
 
Naravno da ne. Muzika treba da bude iznad politike i nečijih želja da se neko izbaci iz svih takmičenja bez razloga, a naročito imajući u vidu da OGAE Rusija ne krši pravila OGAE International.
"bez razloga" pričamo o klubu koji je zvanično podržao rusku agresiju na drugu državu, al dobro, kad je bez razloga. rekao bi čovek da takve stvari ipak treba da zasmetaju i drugima, a ne samo ukrajini.

"ne krši pravila OGAE International" ali zato gazi po toj stavki da je muzika iznad politike time što su jasno izjasnili svoju politiku koja je ZA invaziju ukrajine. dozvoljeno učešće ogae rusije je sramota za ovo takmičenje
 
Last edited:
Nisam primetio da su oni išta podržali, a i da jesu, u sukobu obično nema totalno nevinih. Uostalom, sam predsedavajući OGAE International je napisao da ruski OGAE klub nije prekršio pravila, ali zbog delikatne situacije su dali predsednicima OGAE klubova da se izjasne. Dobro je što je u većini preovladao razum, uključujući i brojne fanove iz zapadnih zemalja. Uostalom, članovi ukrajinskog OGAE kluba su javno nipodaštavali naše predstavnike, a naročito Konstraktu, i to samo zbog njihovog zaključka da je Srbija protiv Ukrajine i na strani Rusije u kontekstu njihovog sukoba. Dakle, ako već gledamo, više su ukrajinski fanovi prešli granicu normalnog ponašanja nego ruski. Takođe, nije slučajnost ni što je ukrajinski žiri ove godine bio taj koji je našu predstavnicu najlošije ocenio. U ratu su, i sa neke strane se može razumeti ta ostrašćenost i bes, ali sve ima svoje granice.​
 
"u većini preovladao razum" veoma diskutabilno, a ukrajinski žiri nema veze sa ogae klubom, ne znam ni što to spominješ. smatram da je stav prema konstrakti bio krajnje neprimeran. po mom mišljenju, to što su konstraktu optužili da podržava rusiju zbog Z stočića koji je rts glupo pustio da izađe je mnogo manji prestup nego otvorena podrška invaziji na sajtu kluba.
 
Ne radi se tu samo o tom slučaju sa stočićima, već su članovi OGAE Ukrajine javno u prenosu na YouTube-u pljuvali i negativno komentarisali Srbiju. Uostalom, svako ima pravo na svoje viđenje situacije, a i glasalo se i dobili smo određeni ishod i to je to. 23 je glasalo protiv isključenja, što je više od 50% ukupnog broja klubova (43), a samo 12 je bilo za (što je možda i puno, ali i ne čudi s obzirom kolika se pažnja posvećuje Ukrajini), 2 je bilo uzdržano, a 6 nije glasalo.
 
Odličan ishod glasanja.

OGAE Rusija jeste javno na svom sajtu podržao "specijalnu operaciju", ne znam uopšte ko ih je pitao da se izjasne na tu temu i zbog čega, ali ja razmišljam o običnim članovima tamo poput mene, koji sigurno imaju ispravan stav o tome šta se dešava, ali ne smeju da kažu ništa o tome jer mogu da najebu zbog toga. Tako da neka ih, neka se igraju. 🥰
 
Za mene je vise ova polemika postala tako bezvezna, uopste ne razumem sta Stevan hoce da nam nametne povlacenje sa takmicenja zbog Ukrajine-smesno. Najbolje sada svi da igramo po pravilima Ukrajine-necemo.
Kada su se kod nas desavali nemili dogadjaji, mi cak nismo ni ucestvovali na ESC, a ovde diskusija se poteze oko OGAE takmicenja.
 
@Petar @ImStevan Gde se uopšte nalazi na njihovom sajtu to o čemu pišete? Znam da su pisali da imaju apolitični stav povodom ove situacije. Svakako, u svakom klubu ima neistomišljenika, pa ne bi čudilo da se čuju različiti komentari članova u vezi sa ratom.
 
@Petar @ImStevan Gde se uopšte nalazi na njihovom sajtu to o čemu pišete? Znam da su pisali da imaju apolitični stav povodom ove situacije. Svakako, u svakom klubu ima neistomišljenika, pa ne bi čudilo da se čuju različiti komentari članova u vezi sa ratom.
Screenshot_20220909-122334_Chrome.jpg
Nije mišljenje pojedinih članova, već kluba.
 
Ta rečenica može da se tumači na sto načina. Akcenat je da su iskazali svoj apolitični stav, a to što ide u prilog akcijama njihove zemlje, ne znači nužno isto kao da su napisali "Mi podržavamo rat protiv Ukrajine i želimo im sve najgore" kako pokušavaš da predstaviš. Drugo, taj članak je iz februara, pa je besmisleno hvatati se za njega u septembru, a do sada se niko nije obazirao na to. Treće, ono što su izgovarali i dalje pišu i govore ukrajinski fanovi, daleko je besmislenije od te rečenice, koju je uzgred verovatno sastavio onaj ko uređuje sajt. Ti si mlad, pa se verovatno ne sećaš kada su nas bombardovali, nismo imali podršku ni 1% koliko se sada daje Ukrajini i gubi razum pred svakakvim izjavama i pisanijima.​
 
Хоће више престати ова уцењивања од стране Украјинаца у свему? У рату сте и шта онда, цео свет треба да стане због вас. У истом моменту је и рат у Јемену, рат у Етиопији и никога не боли курац за њима. Али ови су битни. А правили срања колико и Руси
 
Živo me zanima da li Poljska, Letonija, Finska i Estonija (i generalno tako ta najantiruskija ekipa koja je pretila da će se povući i sa ESC ako EBU ne izbaci Rusiju) razmatraju i sad da se povuku sa OGAE SC ovim povodom? 🤭
 
Živo me zanima da li Poljska, Letonija, Finska i Estonija (i generalno tako ta najantiruskija ekipa koja je pretila da će se povući i sa ESC ako EBU ne izbaci Rusiju) razmatraju i sad da se povuku sa OGAE SC ovim povodom? 🤭
Poljska nece, bas sam juce citao o tome, kao podrzavaju Ukrajinu, ali niko ni ne pomislja da se povuce 😂 a gde da se povuku kad su poslali konacno svoju Dodu 🤭
 
For Real Yes GIF by ABC Network
Come On Reaction GIF by MOODMAN
 
Nemci i Britanci su se povukli. Koji cirkus.
 
Back
Top