Ostali sportovi

Šteta što se Zurab povukao! Tako da nećemo imati predstavnika u kategoriji 87 kg ni na Svetskom, ni na OL... Ali se većeras bori za bronzu, dok se još jedan Srbo- Rus (🤣) našao u polufinalu u kategoriji 63 kg... Braća Nemeš nažalost neuspešna i možda ih nećemo gledati na OL...

Svakako za nijansu slabije nego prošle godine kada smo imali 4 zlata i 1 bronzu...
 
Extra atmosfera u Areni, došlo je i preko 10 velikih buseva iz Vojvodine sa decom.. 🤩😍🙌👌
 
Mislim da će se kostur u rvanju popuniti preko renkinga, tako da su obojica braće Nemeš u odličnoj prilici da se nađu u Parizu. A razočarali su baš na ovom SP
 
Mate Nemeš će ipak dobiti priliku da se bori za bronzanu medalju kroz repezaš, takođe i ovaj Rus koji se od ove godine bori pod zastavom Srbije.... Drugi brat porodice Nemeš kao i Mihail Kadžaja nisu bili te sreće jer su njihovi protivnici (koji su ih pobedili u četvrtfinalu) izgubili u polufinalu...
 
  • Like
Reactions: Mrm
Bravo Ali Arsalan!!! 🙌🙌💪💪🇷🇸🇷🇸
Još jedan učesnik na OI za 🇷🇸!!
 
Tako da ćemo imati šansu za još tri bronze u rvanju... Nzm samo šta je sa Nađom, nema ga ove godine...Nisam ništa pronašao o njemu, ni da se povukao, ni da je otišao pod zastavu druge države, ni da je povređen... Prošle godine je osvojio zlato, a sada je ovaj Rus umesto njega...
 
Tako da ćemo imati šansu za još tri bronze u rvanju... Nzm samo šta je sa Nađom, nema ga ove godine...Nisam ništa pronašao o njemu, ni da se povukao, ni da je otišao pod zastavu druge države, ni da je povređen... Prošle godine je osvojio zlato, a sada je ovaj Rus umesto njega...
Nije se takmičio Nađ.. Ne znam zašto..
Doduše u kategoriiji 63 nam je bio Tibilov Georgij..
 
Bravo Ali Arsalan!!! 🙌🙌💪💪🇷🇸🇷🇸
Još jedan učesnik na OI za 🇷🇸!!
Arsalan se ne takmiči u olimpijskoj kategoriji. Tako da za sada ništa od šuma valova Sene u toploj julskoj noći za njega. Osim ako ne promeni kategoriju i ode na 77
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Arsalan se ne takmiči u olimpijskoj kategoriji. Osim ako ne promeni kategoriju i ode na 77

Šteta baš..
Moguće da pređu, često se prelazi iz kategorije u kategoriju..
 
Arsalan bi trebalo da pređw u kategoriju do 77 kg koja je olimpijska. Ali problem je što je u toj kategoriji Viktor Nemeš. Tako da čuće se. Sebastijan Nađ je valjda imao neku operaciju.

Što se šansi za OI tiče u narednom periodu je realno da se kvalifikuju Georgij Tibilov i Mate Nemeš. Za Viktora videćemo, Arsalan mora menjati kategoriju, dok je Datunašvili najavio kraj karijere nakon ovog SP. Jedino ako se predomisli
 
Nemeš ide na OI! 🇷🇸🙌🤩
Dve bronze za Srbiju, Tibilov i Nemeš, i jedna OI viza..

Prelepo i danas u Areni, kakvo finale u kategoriji 87 kg, navijao sa puno Mađara, zajedni za 🇷🇸 pa za 🇭🇺

Obožavam prvenstva uživo.. ❤️
 
Najbolji srpski igrač bilijara Aleksa Pecelj plasirao se u polufinale US Opena u Atlantik Sitiju. Pecelj je već napravio čudo u SAD pošto je prvo u osmini finala najprestižnijeg takmičenja u bilijaru pobedio bivšeg svetskog šampiona i člana Kuće slavnih Ralfa Soketa (10:1), ali se nije na tome zaustavio pošto je bio bolji i od Džejsona Šoua iz Velike Britanije.

U današnjem polufinalu od 16 časova, protivnik mu je Rus Fedor Gorst, dok se u drugom polufinalu sastaju Ko Ping Chung sa Tajvana i Aloysius Yapp iz Singapura. Prenos je na kanalu Nova Sport.​

Snimak četvrtfinalnog duela

 
Uskoro bismo mogli imati zanimljivu situaciju. Naša ženska odbojkaška reprezentacija od nedavno ima Italijana za trenera (uspeli smo jednog i da zamenimo već) a italijanske odbojkašice bi mogle da dobiju srpskog trenera za selektora, čime bi se ispisala istorija sobzirom na to da bi postao prvi selektor stranac.

https://sportal.blic.rs/odbojka/zor...-postane-selektor-italije/2023100516093046248
Video sam to, i okej, valjda xD
Ne bih voleo da se vrati za "nas". Postoje i priče da je u nekoj svađi sa nekim igračicama (navodno Jovana Stevanović nije želela da bude u sastavu reprezentacije dok je on tu/ ili on nije hteo nju). Pritom rekao je da jedino za Srbiju i Rusiju može nastupati jer jedino su te 2 zemlje ispred čijih himni bi se osećao potpuno kao čovek (nešto tako). Apsolutno mu ne zameram ako ode u Italiju jer se "od vazduha ne živi", a i profesionalac je.
I Turci su se uprpili, jer postoje i navodi da će i Santareli možda biti, ali najlogičnije je nakon Pariza 2024. U Italiji valjda ne možeš biti i trener kluba i reprezentacije, a kao predpostavlja se da bi se vrlo lako odrekao kluba.
Elem, kad mi menjamo muškog selektora, pošto je ono horor!!
 
Aha, pa onda bi bilo ono, u fazonu "reko, reko pa poreko." :D Mada, ne znam koliko mu je pametno da čami tamo u Rusiji, jer realno Boga pitaj kada će njihovim klubovima i reprezentaciji ponovo dozvoliti povratak. Zato i mislim da mu je bolje da prihvati to da (od leta valjda) vodi Italiju. A i naravno stoji to što si napisao, ipak mora misliti i o svojoj egzistenciji tako da samo napred, što bi se reklo.

Za Santarelija je valjda problem ugovor koji je novčano dosta "jak" valjda, pa je zato i to nedostatak.
 
A što se muškog selektora tiče, mislim da nema ništa od smene. Barem ne do se ne završi Liga nacija sledeće godine, pošto je i muška reprezentacija sa dobrim šansama da ipak ode na OI, ako ne "uprskaju" debelo stvar. Pošto je Brazil juče pobedio Italiju i time osigurao vizu i sklonio nam se sa puta. I sad su tri reprezentacije na rang listi bolje od naših, a da već nemaju plasman, a pet još treba da se odredi nakon Lige Nacija (Slovenija, Italija i Argentina). Čitala sam da će valjda savez konkurisati i za domaćinstvo jednog od ta tri turnira, pa videćemo.
 
@Ivana

Da li po rankingu mora i jedna afrička repka da ide i kod m i kod ž?
 
+ Egipat iz Afrike .. ostaje jedno mesto, trenutno naše, ali i Kuba može da napreduje
 
Da, i njih sam zaboravila..A za Kubu, pa ostaje nam da se nadamo da neće. :D
Malo iznenađenje je da Italija sad nema obezbeđene Igre ni u jednoj konkurenciji. Iako se svakako očekuje da završe posao nakon Lige nacija.
 
Naši u principu u Ligi nacija jedino i moraju da budu bolje plasirani od Kube da bi zadržali te šanse.

Uzgred, kako pišu po novinama, na OI u Los Anđelesu za pet godina ćemo gledari pet novih sportova - kriket, bejzbol/softbol, lakros, skvoš i fleg fludbal (to neka vrsta američkog fuudbala 5 na 5)
 
Back
Top