Ostali sportovi

Vilagos je ipak nastupila u Dijamantskoj ligi u Briselu i zauzela 3. mesto sa daljinom od 63 m. 👏Tzengo je imala skromnih nesto ispod 60 m.
Sad zna sta je ceka sledece godine. 🙂

Odbojkasi igraju sa Argentinom u 1/8 f. a u 1/4 f. najverovatnije sa Brazilom.
Vaterpolisti u 1/8 f. igraju sa Francuskom a u 1/4 f. sa Italijom. Nasi kad igraju sa jacim ekipama gube lagano sa vise od 6-7 golova i to me pocelo nervirati. Nije problem izgubiti, ali tako lagano...hmmm. Ispadne da bez ovih sto su se penzionisali smo samo prosecna ekipa.
 
Izgleda da vaterpolo reprezentacija i definitivno kreće u novi ciklus. :( Katasrofa,trebaće ovde još mnogo rada sa novom postavom da bi se došlo do onog standarda na koji su navikli naciju.
 
https://www.b92.net/sport/atletika/vesti.php?yyyy=2022&mm=09&dd=16&nav_id=2214698
"Adriana Vilagoš i Angelina Topić nominavane su od strane Evropske atletike za Zvezde u usponu. U ovoj konkurenciji nalazi se još 20 nominovanih atletičara i atletičarki, a glasanje se vrši na instagram proflilu Evropske atletike i biće otvoreno sve do 30. septembra."

https://www.b92.net/sport/atletika/vesti.php?yyyy=2022&mm=09&dd=17&nav_id=2215290
"Srpska atletičarka Angelina Topić kandidat je za najboljeg mladog sportistu "Pjotr Nurovski" koju dodeljuju Evropski olimpijski komiteti. Konkurencija Angelini Topić za prestižno priznanje biće gimnastičarka Darija Atmanov (Izrael), veslačica Sofija Dalidu (Grčka), skakačica u vodu Andrea Spendolini Sirieiks (Velika Britanija) i plivač Filipo Bertoni (Italija). Srbija je i prošle godine imala finalistu među najboljim mladim sportistima Evrope, a drugo mesto zauzela je atletičarka Adriana Vilagoš."
 
Angelina je dobila nagradu za najboljeg mladog sportistu, svaka čast.

Vaterpolo reprezentacija kreće potpuno od nule, pošto je Dejan Savić podneo ostavku na mesto selektora.

Usput je u toku i svetsko prvenstvo za odbojkašice, naše devojke koje inače i brane titulu, danas pobedile najozbiljnijeg rivala u grupi SAD sa 3:0 i sa maksimalnim učinkom prošle u drugi krug gde se prave dve grupe sa po osam ekipa (bodovi se prenose iz prvog dela). Zasad super funkcioniše sa novim selektorom.
 
Danas su odbojkašice bile odlične protiv Amerikanki i idu dalje sa lepim bodovima. Meni se dopada Santarelli, doneo je neku novu energiju posle Terzića, a se sećam da su na tom prvom susretu/pripremama u izjavama devojke bile malo rezervisane oko njegove zamisli kako unaprediti igru. Još se u Ligi nacija videlo da stvari idu u dobrom smeru, da funkcionišu i deluje mi da se ta atmosfera prenela ovde i dobro za sada izgleda.
 
Last edited:
Malo lepih vesti ove nedelje, nakon onih losih, katasrofalnih rezultat na raznim takmicenjima. Bukvalno, atletika spasila obraz. Mada i u rvanju smo dobro prosli.
 
Svidja mi se nasa igra, koja je raznovrsna i ne forsira se samo Tijana Boskovic. I dobro je sto je Drca prvi dizac koja je mnogo bolja od Mirkoviceve.
Sad sa Brazilkama i u neku ruku mi se vise dopada sto sa njima igramo nego sa Italijankama.
 
Odbojkašice Srbije su odbranile titulu svetskog šampiona, pobedivši Brazil sa 3:0 u setovima (26:24, 25:22, 25:17). Bravo! :love:
Tijana Bošković proglašena za MVP prvenstva, kao i za najboljeg korektora, Bojana Drča je dobila nagradu za najboljeg tehničara, a Teodora Pušić je najboli libero Svetskog prvenstva.


 
Da osvežimo malo i ovu temu.Juče krenulo SP u rukometu. Srbija na startu upisala bodove protiv Alžira, Hrvatska ubedljivo poražena od Egipta, takođe izgubila i Severna Makedonija..

Ne znam šta se ovde može očekivati, recimo da kažem da sam ono, umereni optimista..Bilo bi lepo da uđemo među prvih deset..
 
Nisam upoznat kakav tim Hrvatska ima, ali meni je veliko iznenadjenje sto su lagano izgubili od Egipta.

Sistem takmicenja je, pa ne znam, valjda dobar. Prve tri idu dalje ( 8 grupa po 4) i prenose bodove sa ostale dve kvalifikovane reprezentacije. U drugoj rundi ce biti 4 grupe po 6 i onda prve dve idu u cetvrtfinale.
Mi se spajamo sa Norveskom, Holandijom, Argentinom i S. Makedonijom.

Nesto nisam ubedjen da mozemo biti u te dve, ali sutra igramo sa Nemackom, pa cemo videti.
 
Da, možda najbolje sačekati sutrašnji duel sa Nemačkom, pa ćemo onda videti gde smo. Mada verujem da Katar možemo svakako dobiti, a i ove tri (izuzimajući Norvešku, oni su ipak viša liga još uvek) koja god kombinacija da prođe verujem da nisu bauci i da se može igrati sa njima, pa videćemo. Kažem, ne gajim neka nerealna očekivanja, ali verujem da možemo biti između 5. i 10. mesta recimo..

I meni je bilo iznenađenje da je Hrvatska tako lagano izgubila od Egipta, ne znam šta se dešava kod njih..Mada, moguće da je ta smena generacija koju pominješ.

Da dodam još od ex-Yu da je i Slovenija startovala pobedom, a Crna Gora izgubila meč prvog kola.
 
Verujem da cemo Katar dobiti, iako nece biti lako. A tamo, slazem se da smo bolji od bilo koje 3 sem Norveske. Svakako, neka moja minimalna ocekivanja su 3. mesto u drugoj fazi.

Iako je Hrvatska izgubila lagano, svejedno ne bih je otpisivao za 1/4 f., jer sa preostalih 5 timova (Maroko, SAD u grupi; Tunis, Belgija, Bahren) mogu ostvariti pobede. Jedino Danska bi bila veliki favorit. Dok Egipat moze da kiksne protiv africkih timova.
 
Ove sudije nisu baš normalne..Ono prvo možda i jeste bilo za crveni, ali ovaj drugi je preteran..
Ispada da ćemo ipak žaliti za propuštenim protiv Nemačke..A nije da nije bilo prilike barem za 1 bod..
 
To jeste. Moglo je do boda, ali bitno je i to sto nismo izgubili sa vise golova razlike, jer necemo morati vijati razliku protiv Norveske. Za mene je iznenadjenje Holandija koja pokazuje dobre rezultate i u poslednjoj utakmici je parirala Norveskoj i na kraju izgubili sa golom razlike. Tako da i Holandija moze da umesa prste.
Dalje su prosli Hrvatska, Slovenija i Crna Gora.
 
Videćemo.
A Holandija je, koliko sam skontala iz priča, već neku godinu prilično solidna ekipa. Da, i tu sam pomislila "sad kad dobiju, to bi bilo haos u najavi i nikako nam ne bi odgovaralo."

Fino i za ostale ex-Yu, mada je bilo za očekivati da prođu prve dve.
 
To bismo svi, verujem voleli. Sad koliko je realno, videćemo.
Mada mi je hit da smo ubedljivije pobedili reprezentaciju koja je prošla dalje nego onu koja je ispala. :D
 
Back
Top