Pesma za Evroviziju 2023: Polufinale i finale

Za popularnost PzEa u narednim godinama je najbitnije da polufinala traju kraće i imaju manje pesama. Ljudi neće morati da satima slušaju loše fore voditelja i da slušaju neke veoma random pesme.
Eto instant mnogo veća gledanost i samim tim i broj glasova.
 
  • Like
Reactions: Mrm
I hvata ti zemljo moja što je Džipsii treći na televotingu. Baloš, Luke sa preko 20 000 glasova.

Konstrakta revolucija uspela.

jedini relikt prošlosti Princ, ali lik jeste pokidao kako je pevao, nastup lepo smišljen za domaću publiku plus folk pesma, ali ajde.

Slabiji rezultat Zejne i naročito HRC na televotingu pokazuje da je publika kod nas sazrela.
 
Pa meni će biti Srbija jako nisko ove godine, ali šta me briga.. 😃
Hoće li ići možda cela na engleskom jeziku, ima li nekog nagoveštaja?

E da @omikron, misliš da 🇭🇷 nema šansu ispred 🇷🇸?
 
I hvata ti zemljo moja što je Džipsii treći na televotingu. Baloš, Luke sa preko 20 000 glasova.

Konstrakta revolucija uspela.

jedini relikt prošlosti Princ, ali lik jeste pokidao kako je pevao, nastup lepo smišljen za domaću publiku plus folk pesma, ali ajde.

Slabiji rezultat Zejne i naročito HRC na televotingu pokazuje da je publika kod nas sazrela.
neko je morao 1 od tvt, to su bile hrc, velika je bila konkurencija
 
Sad ocekujemo video spot, pa akustucnu (mozda sa klavirom) verziju za ESC. Jako me zanima finalni proizvod za scenu u Liverpulu. A nastupa prvi!! Mora biti epski nastup. Sigurno ce ga kanalisati Zemlja Gruva.
 
Sad baš gledam (veoma ubrzanu verziju) finale i Luka je stvarno bio neuporedivo bolji nego u PFu, dok mi se Džipsi čini nešto lošijim.
Baloš mi je bio za nijansu bolji, ali i dalje mi se dosta više sviđa kao autor nego kao izvođač.

Priznajem da sam pogrešio za osuđivanje žirija u finalu - sada kad pogledam dosta je raznovrsnije nego što mi se učinilo. Koliko god da mi je žao Zejne, ipak teška srca moram prihvatiti da je žena došla sa nezavršenom pesmom na festival (ponavljanje refrena do iznemoglosti u nedostatku teksta).
Nađa sa druge strane je imala najkompletniju kompoziciju, tako da je zaslužila i pobedu od žirija. Žao mi je i Uraganki - ne toliko zbog rezultata, nego zbog ovakvog sranja u koje ih je taj tim uvalio.
Princ je ubo formulu za naš narod i ne čudi me što je osvojio tvt.
Džipsi treći u tvtu mi je drugi najveći highligh večeri ❤️, a prvi je uspeh RTSa da napravi jedan ovakav festival, lansira veoma talentovane mlade umetnike koji zaslužuju ovakvu pažnju i na jedan sjajan način 'normalizuje' queer estetiku i autovane umetnike u mainstream medijima.


Proud Emma Stone GIF
 
Back
Top