Pesma za Evroviziju 2023: Polufinale i finale

Jaoooo.
Baloš mi je i dalje broj jedan, ali ako Zejna pobedi! Da Loznica gori! ❤️
Imala je Loznica na Evroviziji svog predstavika već, Tijana Bogićević po ocu je iz Loznice koliko se sjećam iz nekog intervjua... :ROFLMAO:
Mada mislim da su ti Bogićevići porijeklom s ove strane Drine, iz Bratunca ili okoline.
 
Шта кажу кладионице? Које нам шансе дају? Нисам гледао уживо, био на концерту Мирослава Илића, дошао кад је певала Зејна. Чуо сам песме све током ових дана, мала Нађа ми је била одлична, као и Филип. Остали онако. Мени се победничка песма нимало не свиђа, ништа ми специјално нема и нервира ме мешање језика. Наступ му је био добар, али песма ко песма - не допада ми се. Наравно, ће навијам у мају да прође у финале макар.
 
Ma bravo Luka, čestitke na pobjedi, dosta stabilniji vokalno je bio u finalu i samouvjerenije se kretao na sceni nego prije neko veče, apsolutno zasluženo, ae konačno da pošaljemo muškarca nakon više od jedne decenije a da nismo sada mislim da ne bi nikada! :giggle:

Mislim, moglo se pretpostaviti da će on biti na tronu čim je bio drugi po žiriju a veliko olakšanje mi je bilo vidjevši da je Princ prilično niže od njega i da mu ne diše za vratom, spustio ga je žiri taman onoliko koliko treba... Na televotingu mi je samo bilo bitno da ne dobije manje od 10 jer sam nagovijestio da će ipak Vranjanac biti prvi (a još sam kontao da će razlika biti ubjedljivija međutim par stotina glasova je u pitanju, malo mu falilo da ga prestigne wow) a za Nađu se znalo da mu ne predstavlja opasnost kada je riječ o glasovima publike tako da sam bio lagan do samog proglašenja jer je već bilo predvidivo.

Nego, drago mi je za Nađu da je pobjednica žirija, ona umiljata pjesmičica da je na engleskom i na samoj Evroviziji bi mogla biti ozbiljan jury bait, pa i kod publike je neočekivano sasvim solidno prošla... Svakako joj želim puno sreće u nastavku karijere i da joj ovaj festival bude odskočna daska a eto jedino je malo bzvz što Boris ostade bez ijednog poena, mogao ga je barem žiri nagraditi sa po kojim poenčićem.

S druge strane, malo mi je sada krivo što su Zejnu onako osakatili jer je fakat postala mezimica ove sezone sa svojim biserima mada je ni publika nije nešto posebno podržala, nije joj pomoglo ni to što je zatvarala show... Uraganke flop flopova (zasluženo ali ipak neočekivano), mislio sam da će pristojno proći kod publike ali eto barem su se i same uvjerile da im u karijeri ništa neće pomoći to što se zovu kako se zovu ako same ne zapnu (mada bi po meni trebalo da promijene naziv u Hurricane junior, više im priliči).

Filip i Džipsi više-manje očekivano kao što sam i prognozirao, super je što su u vrhu i volio bih ih vidjeti opet dogodine sa još jačim pjesmama pošto su potencijal, Filadendronu zakazala tik-tok armija čim ni boda nije ućario a jedino iznenađenje mi je što je Stefaj Šaj prošao tako dobro i kod jednih i kod drugih dok su ostali svakako bili nebitni u rezultatskom smislu iako moram konstatovati da su se svi potrudili da budu bolji nego u polufinalima.
 
Ma i ona menja misljenje kao carape, meh...
Pa iz prvog polufinala samo je za njega rekla da može :love:

Ma meni se pesma i svidja, ali nastup... vidim ja zamisao ali to je samo 10% od toga sto treba da se desi

Slušam šta ljudi žele, neke stvari ne mogu, sve radim sam i ne mogu sve da priuštim. Ako odem na Evroviziju biće upgrate 120 posto. Zagrlio bih sve ljude koji me podržavaju.
https://www.telegraf.rs/jetset/vest...nog-grada-zelim-da-dovedem-evroviziju-u-cacak
 
Skandinavija ce nas pojesti . Mi iz dijaspore imamo samo Kroasane i Švicu . Eventualno da dobijemo nesto iz Nemačke
Italija voli umetnost.

Luka dobija neke poene od italijanskog žirija sigurno.

Rekao je Luka: Vodimo i Filipa u Liverpul!
Pa to uopšte ne bi bilo suludo.

Čovek izgleda kao jedan od najkreativnijih umova u zemlji za estetiku i stajdžing...

Uz Vasu i Ahmeda, i Filip -> Srbija šalje umetnost :love:
 
Gdje je nestao live snimak finala? Zaspo sam do glasanja, bas bi volio vidit reakcije.

Moji favoriti su bili Rumba i Filip, a Luke mi nije nest.

I jel mozete nekako nagovorit RTS da promijeni bodovanje, glupo je ovo da pobjednik ima 18 bodova, bolje ko na melfestu/Dori/escu
 
Jutro posle, potpuno ravnodušan. A sa druge strane osećam i olakšanje zato što se na kraju u priču o pobedniku uvukao i Dzipsii. To bi svakako bila, bar za mene, gora opcija.
Kao što napisah i sinoć, navijaću za Luku u Luverpulu. Neće biti neke euforije jer mi pesma ne prija, niti imam neku želju da je ponovo slušam, ali držim fige za što bolji rezultat na ESC.

Što se ostalih rezultata tiče, drago mi je da je Nađa pobednik žirija. Sa druge strane, Zejna prenisko. Zaslužila je bar 5 poena od žirija.

Potezati priču sada o štimovanju glasova žirija mi je bespotrebno. Nije to od juče, štimovani su i za Konstraktu. Štimuju se i na samom ESC-u tako da, to je, što je. Idealni model ne postoji. Svakako bolje i to nego dati apsolutnu slobodu samo publici.

PS: Nismo trebali da reportujemo Gotivnog, bar ne pre kraja PZE. Mislim da bi sinoć bilo zabavno gledati njegov nervni slom. 😂
 
Back
Top