Pesma za Evroviziju 22: Polufinale i finale

Željo moja i Hajde da ludujemo su i ovde bili veliki hitovi u svoje vreme, mada se Željo moja nije održala kao Tajči...

Tajči se pevala i kasnije, mada je tu od početka bilo kojekakvih komentara.
Tada su bili prvi izbori, ustalile su se podele i više nismo bili samo Jugosloveni...

Da već sljedeća Jugovizija nekako nije bilo to to.Mada zanimljivo da mnogi sad neki na tv govore da je teška situacija bila jedino kada je išla Bebi Dol,a zaboravljaju Extra Nenu koja je išla godinu kasnije kada je bila još teža situacija.
 
Ja imam teoriju da Sary to ne bi sad guknula tako iz čista mira posle xy godina, nego da je verovatno dobila dojavu od nekog zajedničkog poznanika da je Nevena možda prokomentarisala Saru na PZE na način na koji se ovoj nije dopao, i onda kao e saš viš kad ja lanem kako si ti mene farbala, i da se takva neka dinamika tu dogodila.
 
Dobro, samo rekoh šta mi je sinulo nakon što sam pogledao klip, pišemo ovde naširoko o svemu i svačemu, mogu i ja jednu hipotezicu o zbivanjima međ ex članicama Moje 3 😅
 
  • Haha
Reactions: FFM
Da već sljedeća Jugovizija nekako nije bilo to to.Mada zanimljivo da mnogi sad neki na tv govore da je teška situacija bila jedino kada je išla Bebi Dol,a zaboravljaju Extra Nenu koja je išla godinu kasnije kada je bila još teža situacija.
Tu si u pravu.
Extra Nena je u odnosu na Bebi Dol super prošla.

To da je Bebi Dol bila zadnja zbog politike smo svi zaključili odmah posle tog poslednjeg mesta u svim našim novinama i na televiziji, jer pobogu kako bi toliki hit inače mogao da bude poslednji 😅
... a onda je ta teorija opstala i pored opovrgavanja sledeće godine od strane Extra Nene...



Sećam se kad je na Jugoviziji pobedila Bebi Dol, da mi je bilo drago da je konačno pobedio neko "naš", tada nam je to već uveliko bilo važno i promenila se bila definicija "naših" u odnosu na samo par godina ranije...
Zbog toga sam onda navijala za Bebi Dol, mada sam iskreno mislila da je neka nova Hrvatica za koju dotad nisam čula bila bolja...

Banficka mi je objektivno bila bolja i od Bebi Dol i od Danielovih Levisica...
 
@Milica Bebi Dol je bila pretposlednja, a ne poslednja. Dobila je 1 poen od Malte, dok je Austrija te godine završila sa nulom.

Nije Nena opovrgla to naredne godine, jer je završila na 13. mestu iako je bila u nekom širem krugu favorita za sam vrh. U proleće 1991. je došlo do tih nekih većih sukoba u Jugoslaviji, a potom i otcepljenja Hrvatske itd, i svi ti događaji su doprineli rezultatu, a delimično i jer smo nastupali prvi. Već naredne godine, ta politička situacija je postala poznata kao takva, pa je bojkot bio nešto manji. Otprilike slična situacija je sad sa Ukrajinom, samo u kontra smeru. Ove godine se uzdiže i predviđa joj se pobeda da bi joj se na neki način pružila podrška, a ukoliko bi se sukobi odužili, dogodine bi to već postalo nešto našta su ljudi već navikli i ne bi je tretirali kao nešto što mora da ide u prvi plan po svaku cenu.​
 
@ Miloš

Može biti i to.Znam da je Feti Dautović tadašnji šef ESC delegacije je rekao da je on 1992. dogovorio razmjenu bodova sa Izraelom i Maltom s tim da Malta to nije ispoštovala i dala Jugoslaviji samo 3 boda.

Inače Extra Neni je u Malmeu dirigent trebao biti Slobodan Marković,ali zbog nedostatka para ga nisu poslali.Zanimljico da je on u Oku rekao da je on bio dirigent i Askama 1982. a nije nego Zvonimir Skerl.Sad jedino ako ga je on mjenjao na probama.
 
Izraelci i Maltežani dakle još od davnina praktikuju dogovaranja sa drugim delegacijama za razmjenu bodova, prošle godine Destiny nije skidala Anđelju sa instagram story-ja i gle čuda - 12 od malteškog žirija ode Albaniji, Azeri i Izraelci će ove godine bez sumnje razmijeniti maksimalne bodove u polufinalu i kod žirija i kod publike... :p
Mislim da je i Hrvatska mutila nešto sa Maltom oko poena nekada ranije, čudno mi je npr. da su 2011-e u polufinalu samo Malta i Srbija dodijelile Dariji 12 dok skoro više ni od koga ništa nije dobila (možda neku siću), pri tom je Hrvatska dala Srbiji 12 a baš Malti 10 lol.
Sjećam se intervjua u kom je Daria bila izjavila da su joj, između ostalih, najdraže pjesme te godine malteška i srpska, čini mi se da je spomenula i rusku vjerovatno jer joj je onaj mađioničar bio iz Rusije.
 
Nije čak ni tajna da je Ksenija Urličić tokom 90-ih imala deal s malteškim kolegama. Nema godine u kojoj hrvatski i malteški žiri tokom 90-ih nisu razmjenili top poene
 
Sećam se i 2008. da mi je bilo hit, ta neka pravoslavna 😅 ekipa predstavnika tada, tipa Jelena T, Sirušo, Kalomira, ne znam da li i Dima Bilan kao pobednik, i još neko od predstavnika iz regiona tada, pokupili i valjda posle finala ili sutradan otišli u jedan etno restoran u Beogradu koji mi je bio doslovno u komšiluku. Pisalo se sutradan po novinama o tome i sećam se da mi je to tada bilo wow i kao omg kako ih nisam video 😄
Ahaha, meni je to isto nešto poznato, kao kroz maglu se sjećam da sam negdje pročitao ili čuo za to... :D
Isto mi je ostao u sjećanju intervju one Tereze iz Češke iz nekog kafića u Beogradu ili je u nekoj našoj emisiji gostovala rekavši da su joj se veoma dopali srpski kulinarski specijaliteti a naročito ćevapi lol, te da planira u što skorijem vremenskom periodu vratiti se u Srbiju, tako nešto... Ma ta 2008. godina je bila i ostala puna anegdota, za nas u svakom slučaju legendarna!
Nego, sjeća li se ko onih polučasovnih (ili koliko su već trajale) evrovizijskih emisija koje su se puštale na RTS 2, ne sjećam se kako su se zvale ali su se emitovale svake godine na proljeće i uoči samog takmičenja tipa 1-2 puta sedmično, možda od neke 2007-e do 2010-e (nemam pojma)?!
Pričalo se o dvoranama u kojima će se održati Evrovizija i samoj organizaciji događaja, o voditeljima i glavnim karakteristikama grada domaćina i samoj zemlji... Sa nestrpljenjem sam čekao svaku od njih i bez treptaja ispratio, kao klinac sam na teletekstu non-stop provjeravao koji dan i u koliko će se prikazivati ne bih li je slučajno propustio.
 
Eurovision Countdown, nešto tako. (edit: jeste)
Znam da sam 2007. otišao sa poslednjeg časa u osnovnoj, rekao da mi nije dobro, jer je išla emisija dok sam ja bio u školi haha

Volio sam to i snimao sam pa vrtio svako malo. Dobra stara vremena.

Ja se sjećam iz 2008. natpisa kako su Ishtar 'kumovali krokodilu' u Beogradu, i naravno slika sa probe u novinama gdje je pisalo kako je Sirušo tražila da eksplodira mikrofon na kraju :D
 
Kad spomenu Ishtar, znate da su Belgijanci te 2008. deo svog nacionalnog izbora snimali u Beogradu? Išli mi iz OGAE-a, snimalo se u Beogradskom dramskom pozorištu, pa nam puštali njihove finaliste, a mi da reagujemo aplauzima i slično, pa su te segmente posle ubacili tokom prenosa njihovog finala.
 
Nije čak ni tajna da je Ksenija Urličić tokom 90-ih imala deal s malteškim kolegama. Nema godine u kojoj hrvatski i malteški žiri tokom 90-ih nisu razmjenili top poene

To sam baš komentarisao sa nekim esc fanovima iz Hrvatske prošle godine, pa su me uputili u tu priču, i onda smo taj fenomen nazvali panmediteransko mafijanje 😅
 
Back
Top