Pesma za Evroviziju 22: Učesnici i kompozicije

Status
Not open for further replies.
Svidja mi se sto ima dosta prepoznatljivih imena, iako znamo iz iskustva da to nista ne znaci.
Na slepo, najvise iscekujem Saru.
 
vrlo šarenolik i rekao bih mladalački domaći izbor. ima dosta dobrih imena, pristojnih pesama od ovih objavljenih. al ajde. čekam neko iznenađenje.. zorja me najviše intrigira, pa sara jo, angellina...
 
Sviđa mi se ova pesma Zoe Kida, možda i najviše od svih koje su dosad objavljene, mada iskreno ne verujem da bi neki veliki uspeh postigla na ESC-u.
 
Znao sam da će Zoe da mi se svidi.
Meni je ova pjesma odlična i drago mi je što je na izboru, mislim da može da bude radijski hit, a uz odličan nastup... ko zna. Ovakve pjesme su rizične za ESC, ali u svakom slučaju, Zoe kida.
 
Ne znam ko se seća da sam se na starom forumu stalno zezao kako želim Zoe Kidu na Beoviziji i eto, ostvarila mi se želja. 😂 I to stvarno kida!
 
Pesma od Zoe je baš za naš izbor jedna prepozatljiva pričica ali to bi bio krajnji domet ovakve pesme. Lepo će popuniti zamišljenu kvotu od 36 pesama.
 
Ovo bi lako mogao biti najjaci izbor do sada. Puno jakih imena + dosta izvodjaca koji potencijalno mogu da iznenade.

Za sad nisam poslusao niti jednu od ovih pesama koje su objavljene, sacekacu 8. februar pa cu onda sve poslusati u jednom cugu.

Mislim da je svakako Sara prvi favorit i deluje da bi moglo da se resava izmedju nje i Lukasa. Sacekacu da cujem pesme, medjutim Acom kao nasim potencijalnim predstavnikom nisam ni najmanje odusevljen (da budem iskren), tako da se nadam da on nece pobediti.

Za Sarinu pesmu verujem da je dobra i vec u startu kod mene veliki plus zbog cinjenice da je isla na to da pesma bude stilski drugacija. Vec neko vreme mislim da nam je za dobar plasman neophodno da se zanrovski izdvojimo na neki nacin i da "ne pucamo na sigurno". I sama iskustva drugih zemalja zadnjih godina to potvrdjuju.

Naravno, ne eksperimentisanje po svaku cenu, ali idealno bi bilo ponuditi nesto sto je drugacije a zvuci odlicno. Po opisu deluje da bi Sara mogla imati takav paket. Ako pesma opravda ocekivanja, onda svakako zasluzuje podrsku da ode u Torino.

Od ostalih imena, ocekujem dosta od Igora Simica, Ane Stanic, Dusana Svilara (nadam se, doduse, da je pesma slicnija Spasu nego pesmi iz 2018. koja je bila dobra ali samo za lokalnu upotrebu), grupe Biber, Zorje (i njena pesma bi, po opisu, mogla da mi bude u vrhu), a vrlo sam znatizeljan da vidim i sta su nam Gramophonedzie spremili. Njih nisam ocekivao u ovom kontekstu a obozavam ih. Oni takodje ispunjavanju prethodni kriterijum i nadam se da imaju dobru pesmu. Iako, realno gledano, ne dajem im velike sanse na takmicenju.

Jedva cekam da cujemo sve pesme.
 
Da svi imamo gotovo ista očekivanja i nadanja.
Za sada bez da znamo finalne verzije pesama izdvojila su se nekako dva imena Sara i Zorja, ponajviše.
Da li će one i opravdati to naše blanko poverenje saznaćemo ubrzo.
Takođe sam mišljenja da su Sara i Cobi odstupili od onog što standardno i uobiajeno rade, jer su svesni da je esc u pitanju.
Zorja, pa divna je cura zista. Vidi se koliko se ona predela i posvetila tome. To treba ceniti jer mnogi ipak nisu. Ako sada i ne uspe uspeće prvom zgodnom prilkom. U to nesumnjam. Mada i Sari i njoj neće biti ni malo lako da se popnu na sam vrh pored nekih pesama (imena) koje će odvući hrpu glasova.
Očekuem dobre stavri od Angeline, Igora, Dušana. Gramofonedzie. A iskreno i Julijanina pesma od do sada izašlih mi se izdvaja u najpozitivnijem smislu.
 
Još samo 3 dana, zar ne? 😍
zapravo dva dana... 8 je taj dan
ko će to dočekati ...ah da ...MI 😅

Stalno smišljam koga prvo poslušati onako uz :coffee: samo da bude makar jedna ali ubitična pesmica :ROFLMAO:....
da li prvo Saru ili ipak nju na kraju...ne znam.
 
Ja ću prvo Saru pa Zorju pa Angellinu pa Gramofonedzie pa Igora i onda ostale kako stignem
 
Ja ću poslušati sve redosledom koji je na jutjubu, kao i uvek. :D
 
Ja sam slobodan čovek, a Boginja Zorja kaže da pesma slobodna - to je ona tako da nju prvo slušam
 
Mislim da Aca, iako je jako ime, nema neke vece sanse da pobedi samo jer je Aca Lukas. Setimo se koliko jakih imena je izvisilo jer se pojavio neko ko ima bolju pesmu. Sto se naseg izbora za ESC tice, volim to sto se, kada se sve sabere i oduzme, ipak ne glasa za ime nego za pesmu.
 
Ma Aca kao ime ne zaslužuje ni u finale izbora, a kamoli da pobedi zato što je ovo izbor za evroviziju, a ne grand festival. Ne znam koga on misli da predstavlja jer većina nas definitivno ne bi bilo predstavljeno od strane njega. Podržao bih svakog ko nas predstavlja osim njega, baš suprotno, prvi put bih navijao da završimo što lošije u polufinalu.
 
Nisam znao da je Julijanina cela pesma već na Spotify-u. Ovo je odlično, podseća me malo na Specchio sa JESC-a. Sestre Twinflame opet imaju dobru pesmu na našem nf.
 
Nadam se da će pesme izvođača oko kojih postoji hype poboljšati kvalitet jer ovo što imamo za sad...Jedini komentar koji imam je da očigledno nije bilo potrebe da se izbor proširi na 36 pesama, ne znam ko je poslušao sve ove pesme i rekao "24 nije dovoljno, moramo da napravimo mesta za 'tu gde je ljubav tu ne postoji mrak' ili 'hajde sad nek svak peva' "
 
Mislim da je većina tu ubačena čisto da se ispromovišu ljudi koji inače nemaju jake platforme da se čuju njihove pjesme. Pošto sam se sa tim pomirio, neću se smoriti kad čujem 20 pjesama koje nemaju nikakvog evrovizijskog potencijala :D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top