Pesma za Evroviziju 23: Učesnici i kompozicije

Status
Not open for further replies.
Evo malo poređenje sa Dorom za fanove objektivnosti :)
DORAPJESMAlajkdislajk%lajkova
Harmonija DisonanceNevera (Lei lei)10,00048495
Let 3Mama šč!4,0001,10078
Hana MašićNesreća2,40051982
Damir KedžoAngels and Demons1,6001,90046
ĐanaFree Fallin1,20029980
Eni JurišićKreni dalje98745369
Krešo i Kisele KišeKme kme98510590
Barbara MunjasPutem snova70621077
Meri AndrakovićBye Bye Blonde64030068
The SplittersLost and Found63330667
DetourMaster Blaster47725765
Boris ŠtokGrijeh32414569
Martha MayDistance30418362
Patricia GaspariniI Will Wait28129149
Tajana BelinaDom2726281
Maja GrgićI Still Live18533835
Top of the Pops ft. Mario 5rekovićPutovanje17852425
YogiLove at First Sight17515952
 
@Mrm Kako komentarišeš što je Tića treća od pozadi u lajk / dislajk odnosu?
Opšti prostakluk, eto tako.. Koliko ljudi tih koji gleda to i lajkuje bi znalo i da ti kaže šta znači "soul", "funk", "groove", realno?
 
Ja ne znam kako i zašto, ali tek sad sam uspeo da uđem u ovu temu 😂. Imam pitanje, da sad ne bih listao 210 stranica 😂, da li će se PZE konačno održati u Sava centru ili opet u onom nesrećnom malom rts studiju?
 
Naravno da će biti u studiju, a i kad se održava tamo, to najbolje izgleda na tv-u, tu im je sva oprema i znaju da iskoriste taj prostor, dok bi se u Sava centru verovatno malo više lutalo kamerama, a kao što MilanB reče, otpada zbog rekonstrukcije koja će trajati skoro do kraja ove godine.

 
U Jutarnjem programu predstavio se Duo Grand. Imaće muzičare na sceni i osmišljen scenski nastup, kažu važno je učestvovati, nisu previše entuzijastični.

TLukU1y.jpg


Aleksandar Simić

LozdZuK.jpg


Nenad Osmanović

1Xr9IMz.jpg


qc5Qe6F.jpg
 
Predstavila se i Ivona. Još uvek ne zna ni sama kako će izgledati nastup, ali pokušaće da je vodi atmosfera i da je prenese na publiku.

XEkUtxy.jpg


svdGlHC.jpg
 
Naravno da će biti u studiju, a i kad se održava tamo, to najbolje izgleda na tv-u, tu im je sva oprema i znaju da iskoriste taj prostor, dok bi se u Sava centru verovatno malo više lutalo kamerama, a kao što MilanB reče, otpada zbog rekonstrukcije koja će trajati skoro do kraja ove godine.

Uvek može da se iskoristi i neka sportska hala. HRT drži Doru u Opatiji u dvorani Marino Cvetković, to je neka omanja sportska hala, Benidorm isto. A i otvorila bi se mogućnost da se omanji kontigent ulaznica pusti u slobodnu prodaju. Sa rastom popularnosti festivala mislim da bi o tome moglo da se razmisli.
img3.rtve_.jpg
Dora-2020-pozornica.jpg
Prva slika je Benidorm, druga Dora.

Sava Centar i nije nasrećnije rešenje za ovakve stvari.
 
Bukvalno sve sto @leeethium kaze. Vec smo na dobrom putu zadnjih 2-3 godine, ali ako hocemo da PzE postane eminentno muzcko DESAVANJE, a ne obican TV prenos na kom se bira predstavnik Evrovizije mora i da se izmesti iz tog skucenog studija i napravi koncertni spektakl od istog.
 
Predstavila se i Ivona. Još uvek ne zna ni sama kako će izgledati nastup, ali pokušaće da je vodi atmosfera i da je prenese na publiku.
Steta, ali nema nista od nje. 20 dana pre nastupa, ona i dalje nema pojma sta ce i kako ce.
Prosle godine bila mnogo bolja, tu pesmu i danas slusam(ruku na srce i proslogodisnji nastup je bio los).
 
Last edited:
A i otvorila bi se mogućnost da se omanji kontigent ulaznica pusti u slobodnu prodaju.
Za Doru se ne prodaju ulaznice, već ih samo podele, verovatno sponzorima i izvođačima i par kroz neku nagradnu igru, tako da ne iskoriste svi tu mogućnost da nešto prodaju. Svakako u narednim godinama treba razmisliti o nekoj manjoj dvorani.
 
Pa dobro, imamo i veće dvorane od Marina, tu je svega 1000 mesta (od kojih je deo neupotrebljiv zbog konfiguracije dvorane), plus nešto stojećih između green room-a i scene. Kad se razgrabi među sponzorima ne ostane ništa

Sve se na kraju svodi na računicu RTS-a i SkyMusica, mada je moje mišljenje isto kao i @mahinalno, s obzirom da je PzE već postao jedan brend, najveće muzičko dešavanke u zemlji a smeo bih reći i u regionu logičan je sled da se izađe iz skučenog TV centra na Košutnjaku. Uostalom, pa ako je festival toliko popularan (a jeste) sumnjam da bi bio problem da i RTS nađe sponzore za sam događaj.
 
Sava Centar i nije za to, lošije je i od studija i od sportska hala varijante. Videlo se i na onoj Beoviziji 2018. pa su je ekspresno vratili u Košutnjak kao prelazno rešenje.

Ali džabe, festival je već prešao gabarite Košutnjaka.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top