Pesma za Evroviziju 23: Učesnici i kompozicije

Status
Not open for further replies.
U poređenju balada, Egret mi je 5 stepenika iznad. Ipak je on školovan sa Berklija, radio (i radi još uvek) za Buč Kesidi i Ivu Lorens.

Kao kompozicija mi zvuči ozbiljnije.
I Teya Dora je školovana na Berkliju…
 
Ne znam kako si izvukao ovo iz toga što sam rekao da Nađina pesma nije za evroviziju?

I zavisi od pesme koju bi imali, to što su oni u pitanju ne znači da bi pesma opet bila dovoljno konkurentna. To važi za svakog izvođača.
Ne, ne sad te pitam, ovo je 2014. godina i imaš PZE, takmiči se The Common Linnets sa onom njihovom pesmom, prvi put je čuješ na našem takmičenju na sprskom (sa tendencijom da prevedu pesmu na engleski posle, ali ne mora ni to, nije toliko presudno), a stalo ti je do rezultata na evroviziji, da bi se popularisalo takmičenje dalje ovde i sllični razloti, samo mi kaži da li bi odabrao tu pesmu da nas predstavlja ili ne ako želiš dobar rezultat? Bitno je samo da mi kažeš da ili ne.. :)
 
I Adem je sa Berklija, ali izgleda da mu to baš i nije mnogo pomoglo oko pesme za PZE :LOL:
 
Doris će dobiti poene od publike, ima svoju fanbazu, u slabijem pf i još nastupa poslednja. Ona možda čak i prođe ako joj se poklope kockice. Nije verovatno, ali nije ni nemoguće.
Kakvu fanbazu, ko je ona?
 
@cinque

A šta je toliko specijalno u tom nastupu da Srbija ne može da ga priušti na samom takmičenju tamo? Koji segment, navedi mi.. :)
 
I Adem je sa Berklija, ali izgleda da mu to baš i nije mnogo pomoglo oko pesme za PZE :LOL:
Pa da, ali Egret je već godinama u produkciji, on zna znanje.

Adem verovatno još uvek u fazi eksperimentisanja, traži svoj zvuk.
 
Nadjina pesma mi je - Jovana VI-2 kad je videla Uroša iz VII-5 da je lupio Maju iz VI-4 po dupetu
Ja ne znam da li je iko jos skontao da Nadjina pesma zvuci kao odgovor na Nadiuinu.
Maja i Jovana imaju sing off, it's Serbian High School Musical.
 
A šta je toliko specijalno u tom nastupu da Srbija ne može da ga priušti na samom takmičenju tamo? Koji segment, navedi mi.. :)

Ideja. Do sad nisam video adekvatan nivo kreativnosti kod nas koji bi mogao da izgura takvu pesmu.

Ali nisi mi odgovorio na pitanje, da li mislis da bi sama pesma bez onog nastupa izvukla isti plasman?
 
Hoću da kažem kad bi se kod nas pojavio na takmičenju neki Common Linnets, slušalo bi se sa svih strana, ovo nije za ESC, u tom kontekstu poredim sa Nađom, jer ja mislim da jeste za ESC, ali, ALI, samo ako ima interpretciju, prirodnost u tome što radi, harizmu, dobar vokal..za efekte sa autoputem (ne bukvalno) bi se pobrinuli valjda tamo..
 
Pritom ja ne bih otpisivao Nadju na ESCu. Svaki tip pesme moze biti uspesan ako dovoljno odskace. Ako devojka ima uzivo onakve vokale i kida harizmom, mogla bi super da prodje na ESCu.
 
Ali nisi mi odgovorio na pitanje, da li mislis da bi sama pesma bez onog nastupa izvukla isti plasman?
Ali zašto bih odvajao pesmu od nastupa, ne vidim poentu, to ide zajedo, ja opet ponavljam zašto to ne bi bilo izvodljivo za Srbiju, imati takve efekte, ako nađeš izvođača... :)
 
Pritom ja ne bih otpisivao Nadju na ESCu. Svaki tip pesme moze biti uspesan ako dovoljno odskace. Ako devojka ima uzivo onakve vokale i kida harizmom, mogla bi super da prodje na ESCu.
Pa to je to, hvala, prijatno.. :)
 
  • Like
Reactions: FFM
Status
Not open for further replies.
Back
Top