Predlozi i utisci o forumu

Discord mi je prebrz, kao cet neki.

Koristim ga samo u vrlo vrlo malim zajednicama.

Forumi meni nisu prevazidjeni. Ima bas dobrih koje pratim, za box office, gold derby i jos par 🤭
Zato sam i istakao da može da se uključi opcija u različitim četovima gde ljudi mogu da napišu tipa samo jednu poruku po minutu, na svakih 15s ili koliko god se odluči, samo treba pročitati napisano
 
Na onom starom forumu sam proveo 10 godina lol Za mene je to bio neodvojiv deo pracenja ESC-a, jer ljudi u realnom životu nisu nalozeni toliko na ESC I nije to to.

Kao sto je nikome smor da utakmicu prati sam u svojoj kuci i mora u neki pab.

Pogotovo sto smo se mi takoreci znali tako dugo i imali razne drame i rijalitije ovde haha npr. sa Petrom sam se stalno svadjao, ali kod je forum umro smo izgradili skroz ok odnos ovako u privatnoj komunikaciji.

Neke ljude sam i uzivo upoznao I sad se druzimo sto mi je bilo nezamislivo nekada. Tako da neka foruma 😅
 
Ko se sa mnom nije svađao nije bio na forumu. 😂 Ali ti dani su prošlost, sad sam najdobroćudniji anđeo ikada!
 
sad sam najdobroćudniji anđeo ikada!

gretchen-hahaha.gif
 
Inače, ko već nije primetio, imate u editoru opciju GIF (desno od ikonice za smajlije) odakle lako možete naći i ubaciti gif sličicu sa sajta GIPHY. Naravno, koristite to umereno, nemojte spamovati.
 
Inače, ko već nije primetio, imate u editoru opciju GIF (desno od ikonice za smajlije) odakle lako možete naći i ubaciti gif sličicu sa sajta GIPHY. Naravno, koristite to umereno, nemojte spamovati.
Accept If You Say So GIF by chescaleigh
 
Jedno pitanje. Zašto nije moguće staviti više emoji-a od određenog broja u potpisu? Htjela sam napraviti spisak NF favorita sa zastavicama zemalja.
 
Meni osobno ovo najbolja opcija. Sve u verziji chata mi daje anksioznost i muku.
 
@Josipa. Ograničio sam da ne bi potpisi bili pretrpani. Bilo je postavljeno na 4, evo sad sam povećao na 10. Dosta je :)
 
Inače, meni baš fali par emoticona s prošlog foruma, posebno onaj :drug: 😁
 
Što ne objavite na profilima na društvenim mrežama da je forum ponovo u funkciji? :D
 
Danas ću, ne može se sve odjednom stići vizuelno pripremiti.
 
Meni pozli kad vidim na discordu više od 5-6 text ili voice channel-a, a tek kako bi to izgledalo kad bi imali po 50+ channela za svaku pesmu za aktuelni ESC, pa nacionalni izbori, pa prethodne godine, pa budućnost, pa FSC itd.

Reddit isto nije dobar, jer se na njemu uglavnom komentarišu samo aktuelnosti jer teme posle dan dva padaju na dno, a nove se pojavljuju na vrhu iz časa u čas.

Tako da mislim da je forum najbolja opcija jer sve može lepo i uredno da se organizuje, možemo pisati i kratke i dugačke komentare i ko želi može sve to lepo da isprati i da odgovori. :)
 
Najveći esc Discord server koji trenutno ima skoro 10.000 članova je organizovan tako što svaka zemlja ima svoj tekstualni kanal, pa se otvaraju i zatvaraju u zavisnosti od toga koliko dugo traju izbori u tim zemljama, itd. Ostala diskusija se vodi na drugim opštim kanalima. Nekome možda to više odgovara nego otvaranje teme svake godine posebno za svaku zemlju. Ponavljam, radi se o ličnim preferencijama, ne može se reći da je jedno ili drugo superiornije jer je to stvar ukusa. Na forumu će većina reći da je forum bolji, dok na Discordu forum pripada nekim prošlim vremenima dial-up interneta.
 
I šta se desi kada krene nova sezona? Ponovo se otvori kanal za određenu zemlju i kad neko ne prati redovno, gde će naći glavne informacije o izboru ako je sve natrpano zajedno?
 
I evo za sam kraj, posto su neka obecanja vec data, moram i jedno specijalno za Tintea (znam da ce citati ovo kad se bude registrovao :p ) - dragi moj Tinte, ovog puta ce koverte biti najbolje do sada, red je :D
Sad su svi procitali javno, tako da, pazi sta radis. 🧐

Evo i ja ovde da pozdravim sve i da se ponavljam da mi je drago sto cemo se opet svi okupiti na jednom mestu. Lepo je sto je Choda napravio Forum (uz kasniju pomoc Andreja) da mozemo da nastavimo da diskutujemo o ESC i da budemo aktuelni sto se tice toga. Ovom Forumu bih pozeleo sretno, da bude uspesno i zanimljivo svima. A Milosima zelim da nemaju nekih vecih problema oko vodjenja Foruma. (Mozda se jos neko prikljuci ili prikljucio.)

A sto se tice oko ove polemike oko Discorda i Foruma, meni licno vise odgovara Forum. Sad opet moram da se navikavam na ovaj. 😄
A ako se nekad bude prebacilo na neku drugu platformu, nista, moracu da idem na casove da bih bio u toku. 😁
 
Back
Top