Sanja Vučić

Meni je ova pesma vrhunska, veoma rado bih je video na PZEu!

@Mrm - ono što smatraš krštenim popom jeste zapadnjačko, nastalo po utoru na Brit Pop koji je posle uticao i na US, FR itd. Pop često znači samo popularna muzika, dok je kod nas to postalo slično ono što se pre zvalo zabavna muzika. Npr. u Turskoj je Tarkan pop jer je taj melos njima popularna muzika.

Suma sumarum, Sanja Vučić je čista popularna muzika i ova pesma je veoma veoma krštena (malo ironično jer je veoma islamski vajb, ali hajde).
 
Iskljucite ga molim Vas. Zar da se lets gospodnjeg 2023 i dalje sablaznjavamo i gnusamo nad turbo folkom i sve sto ga prati.

Ta muzika vozi mnoge ljude i sigurno to nije pukim slucajem.

Dalje!
Ne treba nekog isključiti zbog ličnog ukusa.
Ja obožavam naš turbo folk, lokalni pop, kako god, ali ima ljudi koji ne vole taj melos i to je OK.
 
Meni je ova pesma vrhunska, veoma rado bih je video na PZEu!

@Mrm - ono što smatraš krštenim popom jeste zapadnjačko,
kod nas je to postalo slično ono što se pre zvalo zabavna muzika.
Da, dok je štafetu tog "krštenog" popa na neki način preuzela ta turbo-folk scena, tačnije njene glavne zvezde koje su od 2000ih uveliko počele da koriste zapadnjački melos i zapadnjačke aranžmane(koji su već postojali, samo ovog puta mnogo više, ali i pažljivo probrano), a uz to i zapadnjačkiu način života što se vidi iz tekstova. Tako bi se moglo reći da su one zapravo taj pop, koji bi se mogao zvati i srpski pop, a već postoji naziv pop-folk
 
  • Like
Reactions: FFM
Pa da, pop muzika je popularna muzika i to znaci da je to sve pop. U sustini jedina razlika je nacin pevanja, da li ima trilera ili ne.

Pile da peva Aleksandra Radovic bila bi pop balada sa istom muzokom.
 
  • Like
Reactions: FFM
Ok je pesma, komercijalna, nešto što se danas sluša, a opet bez krš stihova o drogama i sličnim glupostima.
 
Baš propala. Meni ne smeta što snima folk (iako smatram da ne treba samo to da snima već može da bude raznovrsnije žanrovski), ali što snima ove trećerazredne pesme? Ovako nešto može da snima neko poput Marine Visković i to kao pesmu za popunjavanje albuma eventualno, ne za singl.
 
Obozavam Sanju, ali ni meni se ova pesma ne dopada, bas ga skrenu sa puta totalno 🙄
Nekako mi je sve na silu napravljeno u ovoj pesmi.
 
Prve 3 pesme top, onda ova i prošla užas.

Lepo joj stoji plava kosa
 
Neprijatno me iznenađuje koliko joj manjka kreativnosti, ako pogledam šta je sve izbacila do sada.
I video je kritičan i čudi me da su joj dozvolili da snima u subotičkoj Gradskoj kući, a naročito kad čujem ovaj intro koji kao da najavljuje dolazak dahija.
 
Ipak mi se sviđa pesma 😭
Nije ni blizu Omađijan, Đerdana i Hanume, ali bolja mi je od ove prethodne koja mi se uopšte ne sviđa. Ovde su mi strofe nekako bolje od refrena, opet mi nešto fali. Nadam se samo da će malo eksperimantisati sa žanrovima u buduće, malo je smorio ovaj folk.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Back
Top