Serije

Nestvarno koliko ova zena lici na Dajanu. Pitam se kako je njenoj deci, porodici i prijateljima da ovo gledaju.

Slika iz poslednje sezone u veceri kada je poginula

View attachment 11045
Genijalan kasting. Malo čega se detaljno sećam iz prethodne sezone, jer sam u dahu pogledao, ali ona scena kad u crnoj haljini bez ramena izlazi iz automobila mi je ostala urezana, kao da su pustili arhivski snimak prave Dijane. Mimika, glas, sve verbalne i neverbalne alate je potrefila, a da pritom ne izgleda kao jeftina imitacija.
 
1. Koja vam je omiljena serija svih vremena?
Revenge, Orphan Black, Prison break, Desperate Housewives, Pretty little liars, Lacasa de papel, Who killed Sara?, How to get away with murder?, The act.
2. Top 10 najboljih serija koje ste odgledali?
Pa eto sve ovo što sam naveo iznad.
3. Koliko serija ste okvirno pogledali do ovog trenutka?
Imam zabeleženo pomoću aplikacije koju ću preporučiti. 70 serija ravno, za sve ove godine. Imam periode kada gledam mnogo a evo imam i periode kada ništa gledao nisam od februara/marta ove godine.
4. Serija koja vas je razočarala, i serija koja vas je oduševila?
Riverdale, The white lotus, The queen's gambit i Lost razočarale. Vidim da ste neke od njih preporučivali ali nekako me nisu kupile na prvu. Primetio sam takođe da za neke serije treba vremena, daću im sigurno drugu šansu. (Osim Riverdejla) Oduševile recimo Gigolo i Baby su me oduševile jer od obe serije nisam imao neka velika očekivanja zbog tematike oko prostitucije. Takođe serija koja je na mene ostavila wow utisak je Behind her eyes, takva igralica sa mozgom. Ko voli malo nadprirodnog svideće mu se.
5. Serija koja je potcenjena a zaslužuje više pažnje?
Light as a Feather. Serija je prekinuta posle dve sezone, meni lično jako zanimljiva i intrigantna. Mare Easttown, Shitts Creek - zabavna do bola i The Wilds (tematika slična seriji Lost)
6. Serija koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija?
Pa eto recimo Euphoria, Riverdale, Lucifer.
7. Omiljeni žanr?
Napisao sam u pitanjima.
8. Top 5 serija na listi želja za gledanje?
Na listi trenutno imam preko 100+ zajedno sa vašim preporukama tako da će ova zima biti 🔥
9. Preporučite najbolji sajt za gledanje serija.
Aplikacija HDO box, ja je nisam isprobao ali drug jeste. TV time (sponzor leksikona xD) je aplikacija koja je preporuka do neba. Možda sam spominjao ovde ranije, beležite sve kategorije od toga , šta ćete gledati, šta ste gledali, šta ste prestali, isto tako i za filmove sve lepo po kategorijama, imate i sekciju omiljenih serija pa watch later i slično. Da mi nije nje ne bih sada ispunio ovo, praktična je baš.
6. Serija koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija?
Od onih koje gledam (ili sam pogledala) jedino mi Euphoria pada na pamet. Ne mislim da ne zaslužuje pažnju, ali nije mi baš toliko dobra koliko sam čitala neke hvalospjeve.
Isti utisak sam imao za Euforiju, iako mi je serija ok ali mi je precenjena i previše hajpa oko nje. Glavni lik me nervira možda je to povezano sa tim.
@Regulus slobodno, meni je zadovoljstvo da vas leksikoni zabavljaju. Imam još 3-4 u planu a da su tematski i da ih na forumu mogu smestiti u određene pod-teme. Imaš lupicu pa traži leksikon kao pojam, iskočiće ti prethodnih šest. 🤗
 
1. Koja vam je omiljena serija svih vremena?

- Tesko mi je da izdvojim jednu jednu. Hajde ako bih birao, neka to budu dve - Charmed i It's Always Sunny in Philadelphia

2. Top 10 najboljih serija koje ste odgledali?

- realno ne mogu top, ali pored gore navedenih obavezno Ljubav Navika Panika, Hot in Cleveland, The Good Place! , Mighty Morphing Power Rangers (sve do Turbo), Haunting of the Hill House, GoT, Modern Family, MAGICIANS, Alice in Borderland, Dark, Simpsons *do oko 20e sezone, South Park, How i met your mother, The Office...

3. Koliko serija ste okvirno pogledali do ovog trenutka?

- Ma otkud sad to znam :D dovoljno da budem urednik televizijskog programa

4. Serija koja vas je razočarala, i serija koja vas je oduševila?

Razocaraju me uglavnom sve sto rastezu bez potrebe na duze staze, pa se pogube karakteristike likova od sezone do sezone i prema potrebi (Na primer Mama, Dva i po muskarca, Domacice YOU!!!! i sl.). Simpsonovih koje sada vredi pogledati 3 epizode po sezoni, Big Bang theory mi se svideo kao ok serija, ali nikad nisam razumeo toliki hajp oko nje, gluma je bila totalno basic, uz prilicno sterotipne fore. GoT me je malo razocarao krajem, ali im je oprosteno na sve godine neocekivanih obrta.
Odusevile - Dark, Alice in Borderland - odlicnim pricama, Magicians koji je poceo sa dobrom idejom, ali ocajnom prvom sezonom, koja je medjutim pokidala sa razvojem likova *zanemarimo Kventina, svi ostali su postali jednako bitni u narednim sezonama!, The Umbrella Academy - superherojska koje nisam gledao godinama, bas mi drzala paznju. Isto tako istorijske White Queen, White Princess su mi bile odlicne iako u osnovi ne volim zanr.

5. Serija koja je potcenjena a zaslužuje više pažnje?

- It's Always Sunny in Philadelphia - tu se vidi da su oni scenaristi i producenti i zaista velika porodica, ide se na kvalitet ne kvantitet, odlican dark humor!
- Dark - zaista fantastican scifi!

6. Serija koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija?

- Big Bang Theory, mozda Stranger Things, mislim meni je serija super, ali ima daleko boljih manje popularnih. You - da su stali posle prve sezone bila bi odlicna ovako NE!

7. Omiljeni žanr?

- Fantasy, Scifi

8. Top 5 serija na listi želja za gledanje?

- Pa to nemam, lista mi je predugacka, ali mali manevarski momenat. I retko mi bilo sta drzi paznju poslednje vreme.

9. Preporučite najbolji sajt za gledanje serija.

- Netflix je za moje potrebe skroz ok. Ali verujem da ima i drugih platformi sa kvalitetnijim sadrzajem.

10. Vaša lična preporuka meni? (Po vašem mišljenju, šta mislite koja serija bi mi se najviše dopala a da je u žanru misterije, drame i trilera?) - moji omiljeni žanrovi.

-
Iskreno ne znam za dramu, ali sve serije u reziji Mika Flanagana su horor misterije / trileri i imaju iznenadjujuce dobre plotove (neki malo bolje, neki malo losije). Poslednja The Fall of the House of Usher, nju sam malopre zavrsio mrtav umoran i sad idem na spavanje.
 
Dobro veče radni i neradni narode (ja spadam u drugu grupu) i dobrodošli u 7. leksikon posvećen serijama. Vidim da lepo reagujete i da se reakcije nastavljaju danima, pa sam odlučio da postavim i ovde. Hajde da malo skrenemo pažnju na neke lepše teme, a ujedno mi je ovaj leksikon super jer želim predloge za gledanje, a od zimus ništa gledao nisam osim Survivora. Kreće sezona ćebeta i hladnog vremena, pa želim da čujem vaše predloge kroz ovaj leksikon :)

1. Koja vam je omiljena serija svih vremena?
2. Top 10 najboljih serija koje ste odgledali?
3. Koliko serija ste okvirno pogledali do ovog trenutka?
4. Serija koja vas je razočarala, i serija koja vas je oduševila?
5. Serija koja je potcenjena a zaslužuje više pažnje?
6. Serija koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija?
7. Omiljeni žanr?
8. Top 5 serija na listi želja za gledanje?
9. Preporučite najbolji sajt za gledanje serija.
10. Vaša lična preporuka meni? (Po vašem mišljenju, šta mislite koja serija bi mi se najviše dopala a da je u žanru misterije, drame i trilera?) - moji omiljeni žanrovi.
1. Utopia
2. Utopia, Black Mirror, The Crown, Humans, Will & Grace, Absoutely Fabulous, Friends, Bolji život, Gore-dole
3. Više nego sexualnih partnera.. :D
4. Utopia - Nemanjići
5. Gorki plodovi
6. Selo gori a baba se češlja i sve ostale Sekuline
7. SF
8. Samo The Crown i Black Mirror ako će ga biti ili ga već ima lol...
9. Netflix definitivno, ali nemam ga, tj. i dalje skidam (jeste komplikovanije ali sirotinja)
10. Ablsolutely Fabulous :D (komedija doduše) dobra je i The room ali malo epizoda - ja gledao samo zbog glumca iz Six Feet Under :love: Jedne tako blago suzne oči su mi slomile srce. :(
 
Od juče na HBO Max nalazi se prva srpska serija na ovoj platformi, "Deca zla", koja je rađena prema knjizi Miodraga Majića. Radnja ovog trilera, produkcijske kuće Firefly, smeštena je u Beograd, gde se u kući na Dedinju dešava dramatično ubistvo političara. Nakon što nepoznata osoba ubije žrtvu i ostavi krvavi dukat u njenoj ruci, otvara se niz pitanja i događaja koji moraju biti rešeni. Potraga za ubicom nas uvodi u svet prepun zločina iz strasti, osvete, opomena i simbolike.

U glumačkoj postavi su Radovan Vujović, Milica Janevski, Jovana Stojiljković, Zoran Cvijanović, Slaven Došlo, Nikola Kojo, Anica Dobra, Peđa Marjanović, Miodrag Dragičević i mnogi drugi. Režiseri su Ivan Stefanović i Vladimir Tagić.

Ima 10 epizoda, odgledao sam prvu, ok je, idem sad da nastavim sa gledanjem ostalih.​


1UeUGXs.jpg
 
Roman mi je bio dosta dobar, tako da ću baciti oko i na seriju.
 
Zanimljivo, nisam nailazio na domaće sadržaje na platformama, osim na Nečistu krv na Netflixu (možda mi je nešto promaklo).

Čini mi se da Firefly ima u planu/radi na nekoliko projekata koji su bazirani na književnim delima. Ako dobro pamtm, mislim da je u pitanju Besnilo Borislava Pekića, a čitao sam da rade i na adaptaciji Konstantinovog raskršća (kada su otvarali predstavništvo u Londonu bilo je reči i o međ.produkcijama).
 
Odgledao sam svih 10 epizoda "Dece zla" i dopalo mi se kako je urađena. Završnica je interesantna i uzbudljiva, vredi pogledati.
 
Epizoda kad Dajana umire je kombinacija anksioznosti i klaustrofobije koju nisam skoro osetio gledajuci neku seriju
 
Odgledao sam prve 4 epizode 6. sezone, maestralna serija zaista. (y)
 
Večeras u 20 časova prva epizoda serije "Poziv" na RTS 1.

Serija “Poziv” je dinamičan i uzbudljiv triler od 8 epizoda, pun neočekivanih obrta, ali i realistična priča koja se bavi svakodnevnim problemima. Nakon dužeg vremena gledaoci će biti u prilici da, subotom i nedeljom od 20.05 časova na Prvom programu Radio-televizije Srbije, u glavnoj ulozi Anice Reljić vide našu proslavljenu glumicu Mirjanu Joković, koja živi i radi u Americi.

Anica Reljić, bivša policijska inspektorka koja sada radi u kol centru, dobija poziv od Sonje Tošić, bogate samohrane majke, koja želi da sazna identitet osobe koja joj preti telefonom. Istražujući preteće pozive, shvata da su oni povezani sa kriminalnom grupom iz njenog prošlog života. Anica pokušava da na to upozori Sonju, ali ona misterozno nestaje, što natera Anicu i Tijanu, Sonjinu buntovnu kćerku, da krenu u potragu za njom. Uskoro otkrivaju da Sonja može biti ključ u otkrivanju istine koja stoji iza ekološkog skandala koji potresa zemlju: misteriozno trovanje trojice dečaka…

Uloge tumače: Mirjana Joković, Danica Nedeljković, Nada Šargin, Snežana Bogdanović, Uliks Fehmiu, Ana Franić, Nikola Glišić, Miloš Timotijević, Dragan Petrović, Ivan Tomić, Ermin Bravo, Isidora Minić, Đorđe Mitrović, Nebojša Milovanović, Daniel Sič, Damjan Kecojević, Vahidin Prelić, Vahid Džanković, Bojan Žirović, Novak Bilbija… i drugi.​
 
Zasto nitko nikada nije pričao o sabranim djelima franka galagera sa sanka?
Skoro sam pogledao opet, doduše poslednjih par sezona prvi put, ni meni nije jasno kako ceo ljudski rod nije oduševljen tom serijom.
 
Čitam da su komentari u vezi sa prvim delom ili izrazito pozitivni, ili užasni. Odlučio sam ipak da sačekam drugi nastavak sezone pa da pogledam sve u cugu, ali me već u najavi smara W&K priča sa fotke, jer su mi inače dosadni i neinspirativni. Kako god, jedna je od najboljih Netflixovih serija ikada.
 
Deluje mi da je smrt kraljice uticala na promenu tona serije i toga kako se predstavlja kraljevska porodica i pre svega Carls. Plus sto nisam mislio da ce se u ovoj seriji desiti da koriste (samo)refleksiju na tako kliseiziran nacin. Nezadovoljavajuc prvi deo, ali mozda me razuvere u drugom.
 
Mislim da su snimili obe sezone odjednom i da je sve bilo gotovo još prošlog proleća, pa nešto ne verujem da je kraljičina smrt imala nekog uticaja na radnju ili neke dodatne korekcije. Realno, ove poslednje sezone nosi Dijanina priča, baš kao što je to bilo i u stvarnosti, a Čarls je ispao grbav kako god da posmatramo čitavu priču (zapravo, svi su).
 
Pa to kazem, cekaj da pogledas ovu sezonu pa ce ti biti jasno o cemu pricam, napravili su zaokret koji mi se ne dojmi :D
 
Back
Top