Serije

1. Koja vam je omiljena serija svih vremena?
South Park

2. Top 10 najboljih serija koje ste odgledali?
(STRANO)
South Park
Breaking Bad
Prison Break
The Boys
Family Guy
It's Always Sunny in Philadelphia
(DOMAĆE)
Senke nad Balkanom
Bela lađa
(ANIME)
Death Note
Dragon Ball

3. Koliko serija ste okvirno pogledali do ovog trenutka?
nzm možda 30+ sve skupa

4. Serija koja vas je razočarala, i serija koja vas je oduševila?
razočarao Južni Vetar, oduševio Breaking Bad

5. Serija koja je potcenjena a zaslužuje više pažnje?
The Boys

6. Serija koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija?
većina američkih komedija (pre svega "Friends", da, rekao sam šta sam rekao)

7. Omiljeni žanr?
krimi / detektivski / misterija

8. Top 5 serija na listi želja za gledanje?
nez, Bettter Call Saul (prequel za Breaking Bad), Attack on Titans

9. Preporučite najbolji sajt za gledanje serija.
Stremio, skida se online. Ima torentovano bukvalno sve.
 
Poky ima posebna tema za *Leksikone* tamo sam ih objedinio sve. Mogao bi uskoro neki nov mada nemam inspiracije.
 
Pa pokušavaju malo da mu ispeglaju mane lol

Ovo mi je zanimljivo:
The Crown does the most to depict West’s Charles as an underrated royal, dancing jovially with a diverse group of young Britons. It’s a stretch...
Ovo su izmislili, a par rasističkih ispada s putovanja zaboravljaju 😅
 
Pogledao sam i ja prvi deo šeste sezone i glavni utisak mi je da su četiri/deset epizoda malo za ono što su vremenski obuhvatili. Nekako mi je cela priča oko Dajane i Dodija ubrzana i prenatrpana. Trebalo je da joj posvete makar pola sezone. Ne sviđaju mi se pokušaji (ili sam bar ja to tako skapirao) da svi ispadnu sveci nakon njene pogibije, kao eto odjednom je cela kraljevska porodica voli i iskreno žale gubitak, a znamo da stvari uopšte nisu bile tako ružičaste.

Svaka čast svima, ali ovu i prethodnu sezonu je obeležila Elizabeth Debicki. Genijalna je i za mene je možda najbolji odabir za bilo koju ulogu u seriji (uz Vanessu Kirby).
 
Definitivno je čudno bilo čuti pominjanje Slobodana Miloševića, Kosova i Srbije u poslednjim epizodama lol
 
Ovo mi je možda najneujednačenija sezona Krune. U startu su rekli da je u planu da bude šest, ali mi je naročito u ovoj previše dešavanja za samo jednu sezonu i tačno su mogli ili da je nabudže, ili da dodaju još jednu. Priča o Dajani doslovno (iz)vukla i ovu i prethodnu. Btw, ne kapiram zašto su od toliko istorijskih događaja koji su se desili tokom svih perioda koje serija pokriva, oni maltene najviše pažnje posvetili NATO bombardovanju Jugoslavije, wtf. Razumem da je sve u kontekstu one nakaze Blera, ali ne kapiram arhivske snimke i sl.

Izgleda da nisam bio u pravu i da su naknadno izmenili kraj, tj. tako sam pročitao u Imeldinom intervjuu. Dopada mi se što su u poslednjoj epizodi i sceni prikazali sve tri (odlične) glavne glumice zajedno, a finalni hod kroz kapelu je simboličan i lepo osmišljen.
 
Last edited:
Zaboravih da napišem da je sinoć počela druga sezona serije 'Pevačica' u kojoj glumi Milica Todorović. Zaboravih i da odgledam zbog haosa. Superstar TV takođe.
 

U leksikonu sam preporučio kratku seriju "The Act" koja je rađena po istinitoj priči Gypsy Rose. Odgledao sam seriju i potrešen ovim slučajem dalje nisam istraživao međutim ovih dana mi na Tiktoku izlaze klipovi kako Gypsy izlazi baš danas iz zatvora posle 8 godina. Ko ne zna o čemu se radi, neka odgleda seriju i imate svaku preoporuku za dokumentarac koji ću postaviti. Jadna istraumirana devojka, nikome ne poželeti takvu majku monstruma. Po meni ona nije ni trebala biti u zatvoru. Da ne spojlujem dalje pogledajte.

 
Ko nije gledao "Pevačicu" ne zna šta propušta. Ja sam oduševljen drugom sezonom, neuporedivo bolja nego prva. Priča je više fokusirana na magiju i priči o prošlom životu. Sve je jako povezano, upravo čekam da izbace na sajtu poslednju epizodu sezone (ne znam da li je kraj?) jer nemam Superstar TV. Nataša Ninković je odlično donela lik vlajne, i preobražaj Jelene Mur (Emilije) najpozitivnije iznenađenje. Njen lik takođe dominira u drugoj sezoni. Tu je i Vuk Kostić, Marko Janketić.. Milica Todorović je sporedni lik i pretpostavljam da je pozvana zbog publiciteta. Svakako bolje glumi neko Milica Pavlović.
 
Ja sam progutao seriju Deca zla za manje od 24h. Bolju našu seriju nisam gledao.

Jedina zamerka dole u spojelru

Preočigledno je bilo da je Slavenov lik umešan nekako i ubica. Neće sigurno dovesti jednog od najpopularnijih glumaca trenutno da tumači itekako sporednu ulogu lol
 
Taj serijal knjiga je potpuno ludački, ne znam kako će ovo napraviti u seriju, ali ako uspeju to će stvarno nešto što će biti revolucionarno.
 
Back
Top