Serije

Dali moze Regulus da trajno odstrani sa foruma. Hvala.
 
Već vidim kako će serija poprimiti atmosferu Južnog Vetra i kako će nastati ložana oko negativnih likova.

Po meni je ovo loša ideja da se takav događaj ekranizuje i komercijalizuje
Slažem se. A i prerano mi je.
 
Holi je po mom mišljenju bila najbolja glumica, te su joj shodno davali neke najemotivnije scene. Ali Pajper kao lik valja samo u prvih nekoliko sezona. Kasnije samo vrišti u svakoj epizodi, žali se i vrlo je ogorčena i konstantno omalovažava Lea i Pejdž 💀

A belosvici su pored Fibi možda i najgori deo serije (po mom mišljenju). Mogao bih napisati duplo duži esej o svim glupostima u vezi sa njima 😭
Ae napisi.
 
Slažem se sa whyskijem u vezi sa tim kako se od stvarnih negativaca u našim serijama i filmovima (i uopšte, van fikcije) često prave heroji i mučenici, prikazuju ih kao šmekere i romantične duše i sve se svodi na činjenicu da mnogi nisu imali izbora, pa su, eto, nekim slučajem postali krimosi. Pa ima još na hiljade istih koji nisu postali delikventi i ubice. Ta ložana na mafijaše je krenula devedesetih i nastavila se do danas, kada se maltene normalizovalo nasilničko ponašanje i još gore, često se opravdava.

Mene više zanima hoće li u ovoj seriji o Đinđićevom atentatu dati malo širu sliku svega (i dubinu), jer je ceo cirkus imao i političku pozadinu, a čini mi se ni dan danas potpuno razjašnjenu. Ukoliko prikažu samo dešavanja od 12.03. i onda krenu sa akcionim jahanjem Sablje, onda nećemo videti apsolutno ništa što nismo videli u mnogobrojnim rekonstrukcijama. Mislim da treba da se napravi serijal o tome, zato što je to njegovo ubistvo bila užasna prekretnica u našem nekakvom demokratskom naletu. Ne tvrdim (mada verujem) da bi stvari danas bile drugačije po nas i da bismo imali bolji i drugačiji život, ali zasigurno je taj događaj usporio neke stvari koje su se jedva pokrenule posle haosa devedesetih i petog oktobra.
 
Uhvatio na češkom SkyShowtime-u da ima Will & Grace, doduše samo prvih pet sezona, bože koliko je to jedan od najjačih sitkoma ikada, nekada pomislim kako su samo mogli takve fore da bacaju u to doba hahaha
 
Obožavam ih, ali dugo nisam pustio nijednu epizodu, osim par klipova kada sam čuo da je poginuo Leslie Jordan. Nove sezone nisam ispratio, a nekako mi je svaki put bilo maltene odbojno kada nešto savršeno pokušaju da ožive na silu, a onda još i da uklope u današnje narative.
 
Obožavam ih, ali dugo nisam pustio nijednu epizodu, osim par klipova kada sam čuo da je poginuo Leslie Jordan. Nove sezone nisam ispratio, a nekako mi je svaki put bilo maltene odbojno kada nešto savršeno pokušaju da ožive na silu, a onda još i da uklope u današnje narative.
Ja sam ispratio nove sezone kad je druga izasla već čini mi se, i isti sam vajb osećao na početku, mada vrlo brzo mi je nestao taj osećaj. Nakon toga sam uzeo i pogledao sve stare sezone.
 
Je li gledao neko Baby Reindeer?

Fantastična i vrlo uznemirujuća serija. Nema emocije koju nisam osetio dok sam je gledao. Svaka čast glavnom glumcu i tvorcu serije na hrabrosti i iskrenosti da podeli ovakvu priču (koja je inače istinita) i da je predstavi na slojevit način.
 
Je li gledao neko Baby Reindeer?

Fantastična i vrlo uznemirujuća serija. Nema emocije koju nisam osetio dok sam je gledao. Svaka čast glavnom glumcu i tvorcu serije na hrabrosti i iskrenosti da podeli ovakvu priču (koja je inače istinita) i da je predstavi na slojevit način.
Svuda mi iskače kao preporuka, vidim neki su kačili po instagramu. Moram pogledati.
 
Svuda mi iskače kao preporuka, vidim neki su kačili po instagramu. Moram pogledati.
Jeste da je ishajpovana, pa to može odbiti neke ljude, ali je hajp iskreno zaslužen i pre svega je zbog kvalitetnog i inteligentnog pisanja u seriji.
 
Baš pre sat vremena sam je stavio na listu za gledanje. I ja čujem preporuke.
 
Back
Top