Serije

Uskoro krece "House of the Dragon" na HBO (sto je Game of Thrones prequel sa Targerijanima u glavnoj ulozi).

Ne znam.....u nekim drugim okolnostima bi jedva cekao da gledam ali toliko mi se zgadio zivot nakon 8. sezone Game of Thrones-a da mi je ubijen hajp. Doslo mi je doslovno da razlupam TV nakon zadnje dve epizode :ROFLMAO: Mada mi je cela sezona totalna katastrofa.

Srecom ovde se D&D nisu petljali pa verujem da ce vredeti.
 
Ne samo to! Jesen će biti odlična! Dolazi najskuplja serija svih vremena - Gospodar prstenova (2.9.). Vraća se i Sluškinjina priča (14.9.). Jedna od najdražih serija, Uvod u anatomiju, dolazi 7.10. sa svojom 19. sezonom. Da, predugo traje, ali baš obožavam tu seriju. Kad već pričamo o doktorima, i The Resident kreće 21.9. sa šestom sezonom. 🥳🥳🥳🥳
 
A na House of Dragon sam nabrijan na najjače. Mora biti dobra. Prije dva dana je izašao i finalni trailer.
Inače, ostavili su istu temu iz GOT-a za uvodnu špicu. :love:


A evo i trailera za LOTR...

:love::love::love::love::love::love::love:
 
Ovo je idealna prilika da se ispravi ono sto su D&D uradili sa Game of Thronesom.

Prosto mi je nestvarno da nakon svega sto smo videli u 7 sezona dobijemo ONAKVU zavrsnicu (necu da spoilujem za one koji nisu gledali a mozda citaju ovo, ali mi koji smo gledali znamo sve).

Toliko gluposti, nelogicnosti i gresaka je zaista nedopustivo. Inace je bio evidentan pad u kvalitetu nakon sto se icrpeo Martinov materijal (ima tu i u 7. recimo nekih "ukradenih" stvari, da ne pisem detaljnije, bice jos gori utisak) ali 8. sezona je za mene skandal bez presedana.

HBO inace nije planirao da zavrsi pricu u 8 sezona, hteli su da im plate da rade jos ali neee.....moralo je da se zavrsi ovako kako se zavrsilo i da se radi na Star Warsu.

Da je bila jos koja sezona samo, onda bi ova desavanja u zadnje dve epizode imala smisla a ovako je smesno (i zalosno).
 
Ja jedva čekam da izađe napokon knjiga The Winds of Winter barem da većinu saznamo kako je trebalo biti. A čovjek je planirao napisati i A Dream of Spring. Ne znam kada. Rekao je da se boji da će umrijeti. Znači užas. Napravi hit i ne napravi kraj.

Inače, zar nije rečeno da je dao scenaristima završetak serije u slučaju da umre??

Što se tiče samoga završetka serije, meni je ono ok. Ne mogu reći najbolje, ali nije ni najgore. Ajmo reći najlogičnije iakooo moram priznati da mi za dva lika uopće nema logike (patuljak i Bran). S druge strane, epizoda The Long Night mi je wow.

Ne znam, imam osjećaj da su fanovi očekivali previše za kraj. Ne znam kakav bi zapravo uopće trebao biti kraj? Razmišljao sam o tome dok su sezone izlazile. Kakav bi to vrhunac serija trebala imati kada smo doslovno svašta vidjeli unutar tih sezona.
 
Meni je kraj isto bio užasan i poslednja sezona je generalno bila previše rushed, mislim, 7 sezona smo čekali zimu da dođe i onda je došla i trajala jednu epizodu i skroz bezveze se završila. Najviše me boli što su uništili Deneris jer mi je od samog početka bila definitivno omiljeni lik.

Ipak, radujem se prequelu.
 
Inače, Apple+ ima neke odlične serije za pogledati, pa ako vam se skidaju torenti, preporučujem ove:

Ted Lasso
Čovjek iz Amerike odlazi preuzeti nogometni klub u Engleskoj. On je duhovit i zabavan i nema pojma o nogometu. Odlična serija za opustiti se.

For All Mankind
Serija je smještena u alternativno doba u kojemu se Ameri i Sovjeti natječu oko Mjeseca. To je odlična drama koja obiluje izvrsnim glumcima i glumom. U prvoj sezoni radnja se bavi odlaskom na Mjesec te pokretanjem baze na njoj. U drugoj sezoni se zahuktavaju stvari sa Sovjetima, a u trećoj odlaze na Mars. Ako volite alternativnu povijest, preporučujem i The Man In High Castle.

See
Ako volite postapokaliptične serije kao ja, onda je ovo serija za vas. Svijet su poharali ratovi i boleštine. Ljudi su slijepi i žive doslovno u varijanti nekog pradoba.

Severance
Serija koja se bavi također alternativnim vremenom u kojemu sve izgleda kao da su 80te, ali imate neke stvari iz ovoga doba. Uglavnom, ljudi su uspjeli odvojiti svijest u ljudima pa tako ljudi imaju jednu svijest dok rade, a drugu kada izađu s posla i odu doma. Želja je da ljudi budu još produktivniji na poslu nego što jesu. Ima punoooo minimalizma.

Black Bird
Čovjek završi u zatvoru. Sklopi dogovor s FBI-jem kako bi se sprijateljio sa serijskim ubojicom te izmamio njegovo priznanje za 18 ubijenih žena. Ovo je super za vikend gledanje. Mini serija od 6 epizoda.

The Morning Show
Njihova prva izvrsna serija. Prikazuje kako izgleda jutarnji televizijski show iza kamera. Jennifer Aniston i Reese Witherspoon pokidale.

Foundation
Radnja se događa u vrijeme kada su ljudi raštrkani po različitim planetama, živeći pod vladavinom Galaktičkog Carstva. Kada genijalni psihopovjesničar, koji ima moć predvidjeti budućnost, kaže da će carstvo uskoro doživjeti propast, poduzima se sve kako znanje čovječanstva ne bilo izbrisano.

Tehran
Meni je film Argo jedan od najboljih svih vremena. Slična tematika je u ovoj seriji. To je špijunska serija u kojoj Mossadova agentica špijunira za Izrael. No, njen posao krene u katastrofalnom smjeru i ona pokušava naći način kako izaći iz zemlje.

Upravo su krenule i epizode mini serije Five Days at Memorial. Bavi se poteškoćama kroz koje prolazi bolnica nakon uragana Katrine.

Dok Netflix igra na masovnost i radi sve i svašta, Apple radi jako kvalitetne serije. Ima još hrpa serija od njih koje su mi na lageru, a dobile su izvrsne kritike.
 
Last edited:
Tehran ima sasvim solidnu drugu sezonu, ali mi je prva dosta jača. Nadam se da nastavljaju.

Od svih najavljenih nastavaka ne mogu da dočekam The Great, vidim da su krenuli sa snimanjem treće sezone 🥰
 
Ovo je idealna prilika da se ispravi ono sto su D&D uradili sa Game of Thronesom.

Prosto mi je nestvarno da nakon svega sto smo videli u 7 sezona dobijemo ONAKVU zavrsnicu (necu da spoilujem za one koji nisu gledali a mozda citaju ovo, ali mi koji smo gledali znamo sve).

Toliko gluposti, nelogicnosti i gresaka je zaista nedopustivo. Inace je bio evidentan pad u kvalitetu nakon sto se icrpeo Martinov materijal (ima tu i u 7. recimo nekih "ukradenih" stvari, da ne pisem detaljnije, bice jos gori utisak) ali 8. sezona je za mene skandal bez presedana.

HBO inace nije planirao da zavrsi pricu u 8 sezona, hteli su da im plate da rade jos ali neee.....moralo je da se zavrsi ovako kako se zavrsilo i da se radi na Star Warsu.

Da je bila jos koja sezona samo, onda bi ova desavanja u zadnje dve epizode imala smisla a ovako je smesno (i zalosno).
Iako sam pogledao 8. sezonu do kraja, za mene se serija zavrsila sa epizodom 2 kad Jaime proglasi Brienu za viteza. Poslednja kvalitetna scena, zapravo prelepa scena, sa jos lepsom muzikom(od Florence and the machines) da upotpuni atmosferu i emociju. Posle toga je sve krenulo 200 na sat u sunovrat. Ali da se ne secamo toga, hocu da kazem da nakon svega sto sam ispratio o Kuci Zmaja(ssamo par teasera, trailera, slika i interviewa), vratila mi se vera u serijal. Ali nikad vise kao GoT, jer sam za GoT bas bio zaludjenik, pratio sve reviewe, komentare, spoilere sa snimanja i leakove. I oni na kraju zeznu. Btw postoje legitimni leakovi - opisi desavanja svih epizoda za Kucu zmaja, tako da pazite kad citate komentare po netu. Ako neko hoce, poslacu mu da ih procita. Ja ih nisam procitao. New series, new me. :)
 
Skroz se slazem, cak mogu da dodam da mi je to bio jedini dobar "momentum" u celoj sezoni. Sve ostalo.......bez komentara.

Cak i bitka sa white walkerima, koja je trebala biti spektakl, je puna nedostataka i rupa a cak su gledaoci dobili i preporuke od D&D-a da pojacaju osvetljenje ako im nije dovoljno svetlo. Ima tu ceo niz rupa, evo recimo jedna - Zombi Viserion je u 7. sezoni unistio zid ali u 8. sezoni nije mogao da unisti jedan obican kamen iza kojeg se Dzon krio ?!

Walkeri su trebali da budu ultimativno zlo nakon cijeg poraza je trebalo doci do epiloga i naravno mnogo boljeg od ovoga sto smo dobili. NK je mogao da ima neke dublje motive za sve sto radi, a i sugerisano je bilo da cemo saznati mnogo vise od ovoga sto smo dobili.

A na kraju je ispalo da fakticki zapravo nema nicega. Na kraju samo obican klise - Hocu sve da vas pobijem/porobim i reanimiram jer mi se tako moze i hocu da vladam svetom.

A nacin tek na koji je on skoncao je posebno jadan. Umesto da dobijemo neku uzbudljivu borbu izmedju Dzona i njega, covek je one-shottovan s ledja, sto bi se u gejmerskom recniku reklo, kao noob i bez ikakve borbe. Moram da priznam da mi je ta scena toliko komicna bila da sam se 15 minuta smejao nakon toga. Odmah sam bio u fazonu "OVO sam cekao 8 godina da vidim?" :eek:

7 sezona se oni grade, nakon svake sezone hajp da "zima dolazi". A onda je dosla.........i prosla u jednoj epizodi. I to na vrlo antiklimatican nacin.
Meni je kraj isto bio užasan i poslednja sezona je generalno bila previše rushed, mislim, 7 sezona smo čekali zimu da dođe i onda je došla i trajala jednu epizodu i skroz bezveze se završila. Najviše me boli što su uništili Deneris jer mi je od samog početka bila definitivno omiljeni lik.

Ipak, radujem se prequelu.

Potpis na ovo! I meni Deneris bila medju najboljim likovima. Deni im oprostiti necemo!

Ja jedva čekam da izađe napokon knjiga The Winds of Winter barem da većinu saznamo kako je trebalo biti. A čovjek je planirao napisati i A Dream of Spring. Ne znam kada. Rekao je da se boji da će umrijeti. Znači užas. Napravi hit i ne napravi kraj.

Inače, zar nije rečeno da je dao scenaristima završetak serije u slučaju da umre??

Što se tiče samoga završetka serije, meni je ono ok. Ne mogu reći najbolje, ali nije ni najgore. Ajmo reći najlogičnije iakooo moram priznati da mi za dva lika uopće nema logike (patuljak i Bran). S druge strane, epizoda The Long Night mi je wow.

Ne znam, imam osjećaj da su fanovi očekivali previše za kraj. Ne znam kakav bi zapravo uopće trebao biti kraj? Razmišljao sam o tome dok su sezone izlazile. Kakav bi to vrhunac serija trebala imati kada smo doslovno svašta vidjeli unutar tih sezona.

Iz mog ugla, moglo je da bude i sve ovako kako jeste, da prica bas ide u tom pravcu i da se tako zavrsi.

Ali twist sa Deneris je morao onda ranije da se odradi ili da imamo neke dodatne sezone koje postepeno pokazuju njeno posrnuce. To bi onda bio pravi "tragicni junak" i sve bi imalo smisla i tezinu. To je pravi "character development".

A ovo sto su oni odradili je smesno i nakaradno. Njihovo objasnjenje je bilo "Eto, setite se prve sezone i kako je reagovala na smrt svog brata", kao i tada je pokazivala tendenciju da "predje na mracnu stranu". Sve sto je dobro uradila u medjuvremenu dakle pada u vodu, nema ni nekog posebnog razloga zasto je izgubila razum, nego desilo se nekoliko gubitaka a onda ju je iznerviralo zvono nakon sto se neprijatelj vec predao ?! Sad pisuci ovo, jos vise shvatam koliko je smesno i neuverljivo.

Martin je posle rekao da ce njegov kraj biti drugaciji i da ce se drugacije stici do njega. Cak i ako bude slican, ako Deneris svakako ode u tom pravcu i u knjigama, ne sumnjam uopste da ce tu takav razvoj situacije imati smisla i sve ce biti mnogo bolje odradjeno od ovoga. Ipak je on taj koji je osmislio celu pricu. Zalosno je sto nije stigao da je zavrsi vec je docekao da mu ova dvojica uniste sve sto je zapoceo.
 
Potpisujem sve i da dodam da mi je fascinantno da su pored svih krupnih stvari koje su zeznuli, nijedan jedini lik nije dobio zadovoljavajuci kraj. Ali bar su sprdnje na racun scenarista i gluposti sezone 8 presmesni. Nema ko nije napravio bar jedan klip, a to su ljudi koji su uglavnom postovali i uzivali gledajuci GoT ranije. Evo jednog od omiljenih:

 
Odlican klip. Naravno, sve sto je izneseno u potpunosti tacno.
 
Procurela je prva epizoda Kuce zmaja na torrentima, dobar kvalitet, ko hoce mozete skinuti, da ne ceka nocas. :D
 
Jako dobra prva epizoda. :) Zadovoljan sam početkom i nije mi dosadno i ako znam kako će se sve ovo završiti budući da poznajem Game of thrones lore. Kvalitet serije je 10/10 za sad. Od glume do priče.
 
Kakva je spoiler politika na forumu? Kad o cemu smemo da pisemo? :D
 
Imamo spoiler tagove na forumu, tako da sve sto spada u spoilere moze da ide tu.

Kad se klikne na tri tackice (pored opcije za citiranje), ide se na drugu opciju sa desne strane (simbol je "precrtano oko") i to su spoiler tagovi. Unese se naziv spoilera (primer: "ne klikcite ako niste gledali") i automatski ce biti ubaceni tagovi u post, pa onda izmedju tih tagova ide tekst koji hocemo da sakrijemo.

Ja ako nesto budem komentarisao veceras sto se radnje tice, svakako ce ici u spoiler tagove.
 
Sad sam odgledao. Dobro je pocelo. Produkcija na vrhunskom nivou, gluma takodje. Ovo je povratak na ono sto GoT cini GoTom. Sto bi se na engleskom reklo - "back to the roots".

Nema bespotrebnih, konfuznih dijaloga i razvlacenja......stvarno je sve na mestu za sada. Zadovoljan sam. Vidi se razlika kada D&D ne rade na seriji.

Sto se tice najjaceg utiska...

...definitivno je to scena radjanja Viserisovog naslednika te zrtvovanje kraljice da bi na kraju umrli i beba i ona. Bas mucna i teska scena za gledanje.

Inace ne znam sta se desava unapred, i ono malo sto sam znao o istoriji Targerijana je "isparilo" u medjuvremenu + aktivno izbegavam spoilere ali reklo bi se da Viseris nece dugo potrajati u ovoj seriji.
 
Mali ''off'', ali dok čekate narednu epizodu House of the Dragon moram da iskoristim priliku da vam, ukoliko ste na HBO Maxu i imate vremena, preporučim da pogledate i Patriu, špansku/baskijsku mini seriju o tome kako je živote dve porodice zauvek promenila teroristička organizacija ETA. Odlična i baš hvaljena drama. 👍
 
Back
Top