rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Pa RTS se ne drži strogo toga. Nevena je imala engleski, HRC engleski i španski a Konstrakta latinski.
 
Ja mislim da to pravilo dozvoljava i jezike nacionalnih manjina... ali realno, koje su šanse da se na konkursu pojavi pesma na mađarskom ili rumunskom i da ostvari neki značajan rezultat.
 
Morala bi da bude baš dobra pesma, i da se nalože pripadnici manjine...

Pogledala sam pravila ovogodišnjeg konkursa:

Screenshot_20220521-215000.png

Pod tačkom b konkursa piše na "jezicima", u množini, tako da verovatno mogu i jezici manjina...



Već mi se priviđa kako pobeđuje neka reinkarnacija Šabana ili Esme, pa na Evroviziji svi evropski Romi od Španije do Slovačke glasaju za nas :LOL:
 
Šta mislite sledeće godine Ivan Kurtić sa nečim poput Bella, taman još jedan žanr novi da ispucamo
 
Ja bih njega poslao sa necim kao spavaj kucko samo bogatiji aranzman
 
Sledece godine zapravo ide desetogodisnjica od poslednjeg slanja pesme na konvencionalnom srpskom:

2015-17. - engleski
2018. - sa onim dijalektom
2019. - deo na engleskom
2021. - spanske fraze
2022. - delovi na latinskom
 
Ja se nadam da likovi poput Ivana Kurtića neće da se obeshrabre zbog dva neprolaska u finale...

Sada PZE donosi veću pažnju čak i ljudima koji ne prođu, a RTS deli zaradu od pregleda...
Ima više motiva za učestvovanje u odnosu na stare Beovizije...
 
  • Like
Reactions: Mrm
Debitovala na #15 na zvaničnoj islandskoj top listi, #11 u Litvaniji, još u Švedskoj i Holandiji upala na liste.

Što se Virala tiče, još je u top 10 na svjetskom nivou, u nekoliko zemalja pala malo, a recimo u Italiji se popela na #2 👏
 
Čudi me da niko od dijaspore iz Danske nije glasao, a ima ih, uuuh, koliko hoćeš, iz cele Jugoslavije... Okay.

Mada u Danskoj je bila baš mala gledanost jer nisu se plasirali opet u finale..
 
Debitovala na #15 na zvaničnoj islandskoj top listi, #11 u Litvaniji, još u Švedskoj i Holandiji upala na liste.

Što se Virala tiče, još je u top 10 na svjetskom nivou, u nekoliko zemalja pala malo, a recimo u Italiji se popela na #2 👏
Novi Džuli.
 
Pa i kad je Marija bila, Danska nam je dala 6 poena. Nisu nam oni prijateljski nastrojeni nesto. Vise dobijamo od Norveske, Svedske i Finske.
 
Pa i kad je Marija bila, Danska nam je dala 6 poena. Nisu nam oni prijateljski nastrojeni nesto. Vise dobijamo od Norveske, Svedske i Finske.
Dijaspore ima jako puno mada više iz Republike Srpske i Federacije, možda zato..
Ali opet znam da ih ima dosta, jer se time bavim.. 🤔
U Finskoj daleko manja dijaspora, nego u Danskoj ali je sa trendom finog rasta poslednjih godina..
 
Back
Top