rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

I dalje mi je prelepo da vidim ljude širom Evrope da pevaju na srpskom.


Vuk Karadzic bi bio ponosan lol
Ovi azeri pevaju celu pesmu. Mislim da bi jos bolje sa publikom prosli da smo bili u prvom polufinalu i imali ta 2 dana dodatna da se pesma zavrti. Prosto ko da smo osudjeni žrebom na prvu polovinu drugog polufinala ili ja to tripujem .😂
 
Razmišljao sam baš danas o tome, ali setih se da se razmatralo da Konstrakta peva na engleskom tako da ne bih rekao da nije moguće da se desi.
 
Pa ne mislim da su ikada ozbiljno razmisljali o tome.

Ja mislim da bi bolje bilo da su Caroban i Loco loco isli na engleksom. Barem pola pesme.

In too deep da se preradio aranzman u baladu i da je isao duet sa crncem.
 
Da, i ja mislim da su to za ICS na engleskom samo izjavili da teoretski postoji ta mogućnost, ali da niko to nije ozbiljno razmatrao.

Ja bih se vala i držao srpskog, eventualno ako neko dođe sa vanserijski dobrom pesmom na engleskom, ali beše PzE to ni dozvoljava? Ili mogu beše samo delovi na engleskom/stranom da budu?

Meni lično se recimo sviđa koncept kao što je Kipar uradio sad, strofe na engleskom, refren na maternjem, ili recimo i obrnuto. Ali deluje mi da šira strana javnost nešto to ne miriše. Nekako ne mogu da se setim pesme koja je bila mešana jezički a da je baš dobro prošla u skorije vreme? Kao da su ljudi spremni da prihvate ili sve na engleskom, ili sve na maternjem jeziku, iako ne razumeju, i iako bi u teoriji engleski delovi bili plus faktor, al u praksi mi deluje da to ne radi.

Jedino može dobro da prođe taj Spanglish momenat, čisto jer već 20 godina unazad slušamo mešavinu engleskog i španskog, i i dalje se snima brdo komercijalnih pesama takvih, pa su ljudi naviknuti. A za sve ostale jezike, baš mi se čini da je bolja situacija ili/ili.

Što onda verovatno u našem slučaju znači bolje samo da piči srpski, osim ako se dogodi nešto revolucionarno s nekom PzE pesmom.
 
Da, zavisi dosta od pesme i vajba. Meni je to sad kod Kipra bilo efektno i organski, i kod Albine prošle godine donekle isto. Kod Vladane i kod Mie ove godine nikako.

A baš se skoro nikad ne proslave takve pesme, tako mi deluje.
Jedino se Ruslane sećam da je uživo bila pola na ukrajinskom pola na engleskom, je l' zaboravljam ja neku jezički mešanu pesmu osim nje i Chanel da su u skorijoj istoriji vidno dobro prošle? Ozbiljno se sad zapitah je l' ima još neka 🤔
 
Sinoc sam gledao ovako generalno reakcije na rezultat, uzivo. I neverovatno je koliko su ljudi voleli Konstraktu i nasu pesmu. U onom selu gde se gledala Evrovizija, kada je bila rekapitulacija u pf svi su cekali spremno da krene nas deo i da tapsu; pa onda samo proglasenje; pre nego sto ce izgovoriti poene cela arena je tapsala i iscekivala koliko cemo dobiti, a kada su rekli, bas je publika odreagovala kao da smo pobedili; ima snimak kada su u presu isto tako navijali ili svi pevali refren, tapsali ...
Jednostavno se u Torinu osecalo da ce nasa visoko i ko zna, mozda bi i pobedila da nije bilo ove situacije. Meni je posebno drago sto smo imali ovakvu predstavnicu koja nas je prezentovala u pravom svetlu i, eto, uneli smo neku novinu, drugacije po cemu ce nas pamtiti po dobru.
 
A jel zna neko ko je osoba Alagić u našem žiriju ove godine, stoji samo prezime Alagić, bez imena.. 🤷‍♂️
 
A jel zna neko ko je osoba Alagić u našem žiriju ove godine, stoji samo prezime Alagić, bez imena.. 🤷‍♂️
Dušan Alagić, plavi onaj sa cvikama, kompozitor i instrumentalista, radio je i sa Tijanom Bogićević i sa Marijom Šerifović, i mnogima drugima, bio je jedne godine i u žiriju za Tvoje lice zvuči poznato.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Sad gledam Spotify i ove Viral 50 liste po zemljama, skoro da nema zemlje u Evropi gde ICS nije u prvih 10 ili bar 15 i dalje.
U Belorusiji #5, u Finskoj #4, u Italiji i Grčkoj #3, a u Poljskoj #1 😁
(na Viral 50 Global je #8)
 
Pročitah predlog jednog finskog fana Konstrakte da Srbija nakon pobede treba da stavi odmah u startu kad se objavi pobednička pesma titl na engleskom. O tome sam i ja razmišljao jer i oni koji rade reakciju na pesmu i koji je čuju prvi put, mogu odmah da je razumeju.
 
Dušan Alagić, plavi onaj sa cvikama, kompozitor i instrumentalista, radio je i sa Tijanom Bogićević i sa Marijom Šerifović, i mnogima drugima, bio je jedne godine i u žiriju za Tvoje lice zvuči poznato.
On radi fenomenalne aranžmane i šteta što ga nema na PZE . Nadam se da ce ga biti.
 
Pročitah predlog jednog finskog fana Konstrakte da Srbija nakon pobede treba da stavi odmah u startu kad se objavi pobednička pesma titl na engleskom. O tome sam i ja razmišljao jer i oni koji rade reakciju na pesmu i koji je čuju prvi put, mogu odmah da je razumeju.
Pa to su i uradili, tih dana nakon pobede na PZE stavili su titl na YouTube.
 
Back
Top