rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Joj ma dabogda zaradila sve pare ovog sveta, nego ovaj kontekst i ton u kome Blic saziva ovu dvojicu Mirkovića i Đurića kao nekog Keba Krabu i Baju Patka i sad kao oni većaju koliko ona dobija na ovo i ono, pa kao hm mogla bi toliko, a drugi kao a ne ne pre će biti da je toliko, tolka joj cena, bukvalno dokle više srpska briga o tuđem novčaniku i slavsko-kafanski ton raspredanja o svemu ikada po medijima 🙄

Ja da sam Konstry sad bih tačno pesmu napisao po inspiraciji iz ovog članka, kao što je za kosu Megan Markl i šamana Emine Jahović 😁
 
Saši Mirkoviću žao što nije on ispumpao te pare iz RTS-a kao nekada. Čuj, RTS i izvođač da dele prihod na ravne časti, ma gde to ima, sad će čika estradni menaĐer da vam pokaže kako se to radi i kako se pare poreskih obveznika volšebno prebacuju na račune po egzotičnim ostrvima.

Da je ovo pravna država a ne "idi mi dođi mi" prćija Mirković bi ovogodišnju Evroviziju gledao iz kantine KPZ "Zabela", i to samo ako ga stražari puste.
 
Bila je ona više puta na Jugoviziji (kao članica grupe Vivien). Ima nekih klipova na YT gde se na momente vide novinski članci iz tog vremena:


Ovo sam ja snimio nekako sa RTS planete dok je još moglo da se snimi ekran :cool: mada tu Milice nema ali je na Jugoviziji i ona nastupila.


Ovde je samo Violeta Redžepagić koja je valjda sestra Armenda Redžepagića - onaj krindž "Mami mami" iz Zadra 1990.

Da znam.Nastupala je ona i 1983. u Novom Sadu u duetu sa Gezmenom Polaskom.Ustvari za 1987. nisam znao da je to ona.

A ta Violeta je onda 1987. nastupila sa 2 pjesme.

 
Saši Mirkoviću žao što nije on ispumpao te pare iz RTS-a kao nekada. Čuj, RTS i izvođač da dele prihod na ravne časti, ma gde to ima, sad će čika estradni menaĐer da vam pokaže kako se to radi i kako se pare poreskih obveznika volšebno prebacuju na račune po egzotičnim ostrvima.

Da je ovo pravna država a ne "idi mi dođi mi" prćija Mirković bi ovogodišnju Evroviziju gledao iz kantine KPZ "Zabela", i to samo ako ga stražari puste.
Bicu pristojan ako za mirkovica kazem da je govedo nakazno i da mu zelim minimum tri dozivotne
 
@Miloš
Ja ne mogu da snimim... zvuk se snimi a slika je crna, ali možda na neki drugi način kad se snima... ali vidim da je još neko kačio na tviter tako nešto snimljeno, crnu sliku bez zvuka.

Kačio sam već ranije - kako je pokojni Teri Vogan komentarisao Mariju 2007. Ali ovaj momenat kad su u gro planu Marija i Mirković : "Do you remmember Abbott and Costello? To su bili neki komičari tipa Stanlio i Olio...


Ajde Maki ... bila je kao neki dečačić, i simpatična, ali Mirković :sick: ono stvarno nije za televiziju. Još kad se setim kad je jadnu Bojanu kod Vučićevića u neki njegov talk show, navodno je nagovorio i na Farmu da uđe :(
 
Meni je fascinantno da je Teri pohvalio pesmu. Rekao je da je ovo dobra pesma, sto je vise nego pohvalno od njega cuti.
 
Zato budite zahvalni dragom milostivom Bogu što dotični nije uspeo da dobije direktorsku poziciju 2015. na konkursu i što je umesto njega došao Bujošević. Inače Mirković o tome i dan danas kuka s vremena na vreme, evo recimo pre neki dan ga je baš Bujke tužio za klevetu i ovaj na to odgovori kako je Bujke nelegalno došao na mesto direktora, da je u stvari Olja gazda na javnom servisu i da je on trebao da bude direktor.

Ej, spodoba estradna kojoj je najveće postignuće uvlačenje vladajućoj stranci u guzicu i ispumpavanje para iz budžeta na 1001 način, daje sebi za pravo da komentariše Dragana Bujoševića, jednog vrhunskog novinara sa decenijskim stažom iza sebe.

Pa govno koje Bujošević isere u WC šolju ima veći pedigre i renome od Saše Megaton Mirkovića i njemu slične bulumente koja već 30 godina jaše medijsku scenu i koji bi u nekoj drugoj evropskoj državi bili šljam i dno društva, a eto u Srbiji iskaču sa svih strana, jer mi od svog bilja najviše volimo da zalivamo korov, šipražje i slično rastinje.

Što bi se reklo, Dositej je u Srbiju doneo prosvetiteljstvo i krompir: krompir se primio.

Moraću da se zaustavim, mada bi o njemu mogao eseje pisati: ipak je ovo tema posvećena našoj dragoj Konstrakti.
 
Može... Zavisi od jedne opcije u podešavanjima browsera.
 
S obzirom da je nosilac prava na žig i naziv "Beovizija" Megaton Saše Mirkovića, verovatno su mu plaćali neki reket....ovaj....mislim naknadu pa stoga nisu mogli da obezbede da i izvođači dobiju deo prihoda.

Inače je vrlo interesantno da je RTS Megatonu plaćao svaku Beoviziju, od 2003. pa do ove godine. Da li je to bio paravan za ispumpavanje para iz tada ubogog RTS-a ili je nešto drugo po sredi, pitanje je za nadležne organe. Kad bismo se šalili naravno, ipak je Saša Mirković član SNS-a i bivši državni sekretar Ministarstva za infrastrukturu za vreme ministrovanja pokojnog Mrkonjića.

Drago mi je da su Bujošević i Olja Kovačević prekinuli sa tom praksom, a otud verovatno i ono skičanje Lukasa i samog Mirkovića nakon PzE gde su optuživali RTS za nameštaljku i krađu glasova i da rade protiv Vučić. Mora da je tada Mirković zaboravio da je svaka Beovizija (čiji je on bio vlasnik a Megaton izvršni producent) prolazila sa nemerljivom količinom skandala i manipulacija, na primer 2007. i 2009. koje su obeležili skandali u SMS glasanju.

Kad bi Srbija radila ko RTS što radi zadnjih godinu-dve (tu mislim na tehnička i programska unapređenja), kakav bi ovo Diznilend bio...
Hoće li na kraju biti ta Beovizija uopšte?
 
Nešto su planirali da je održe u februaru, pre toga raspisali konkurs i obećali nagrade od €50k za prvo,€30k za drugo i €20k za treće mesto. Možda se niko nije ni prijavio na konkurs :ROFLMAO:
 
Meni to više zvuči kao da nisu nikakav konkurs ni raspisali, niti ikakav festival čak i počeli da organizuju, nego pošto su ispali iz igre, grunuli radi PR-a saopštenje kao EVO SAD ĆEMO MI NAŠU PRIČU DA PRAVIMO IMA SE MOŽE SE SAŠ VIŠ a ono u stvari ništa nije ni planirano lol
 
Inače, Konstraktu su bile podržale i bivše Feminnemke na društvenim mrežama - Neda Parmać i Pamela Ramljak...
Neda je izbacivala story-je sa fotkama tek oprane kose uz stihove ''In corpore sano'', a Pamela je objavila status u kojem je napisala da bi Srbija bez sumnje i opravdano pobijedila ove godine da Ukrajinci nisu na kartu sažaljenja dobili televoting a Britanci pokupovali žiri glasove širom Evrope... :D
Franka je isto podijelila onaj status od Ide Prester i poželjela sreću Konstri pred finale, mislim da nijedan naš dosadašnji predstavnik nije imao ovako masovnu i prije svega javnu podršku od svojih kolega muzičara, kako iz zemlje a tek iz susjednih zemalja... Carica!
 
Jedna hrvatska analiza teksta posle prolaska u finale:
https://ravnododna.com/sto-je-umetnica-htjela-reci-bolesti-u-tekstu-in-corpore-sano/



Kristinin intervju po dolasku iz Torina:

https://wanted.mondo.rs/Vesti/Showb...-Radenkovic-otkrila-detalje-o-Evroviziji.html

"Znaš koliko smo vežbali? Prvo nismo stvarno udarali rukama zbog matrice i ‘klepova’, bilo je zabranjeno da ne smetamo. Onda su nam rekli da ipak tapšemo ali na određeni način i da se mnogo ne čuje. Da mi je neko pričao da ćemo toliko da se namučimo, ne bih mu verovala. Nadam se da gledaoci znaju da je teže imati ovako sveden koncept i svega nekoliko pokreta koji moraju biti svi tačni i u isto vreme",

Kada staneš tamo ispred 15.000 ljudi, iskustvo ne pomaže. Neverovatno je bilo, ne znam da li se taj huk čuo i na televiziji.

Ani svaka čast. Njoj se vraćao zvuk iz sale i kasnio je, ali ništa nije uspelo da je izbaci iz ritma. Pola sekunde je kasnio zvuk, a ona je bila fantastična. To je i nama bio problem na sceni ali mi smo se na nju oslanjali, pratili smo je, jer je ona sve vreme bila u ritmu. Taj 'klep' je išao mimo nas ali držali smo se, dobri smo

Maša iz privatnih razloga nije mogla da ide, a ja sam ušla taj jedan dan u kancelariju i Ana je na izlasku rekla: Pa evo može Kristina. I ja se pitam, šta može Kristina. I Olja kaže: Pa da ideš na glavnu scenu. I Ana kaže: Vidimo se. I izađe. Olja se našalila i rekla joj kako je baš super da samo 'baci' tu informaciju, pa da sve ostavi njoj. Iako mi je samo pomenuta ta mogućnost, ja sam odmah počela da skačem od sreće. Kaže Olja: Smiri se, to nije sigurno. Treba akreditacija, sto čuda, videćemo, samo te je predložila. Ali ja sam bila presrećna. Možeš da zamisliš kad sam stvarno dobila akreditaciju i kada je potvrđeno da idem koliko sam se radovala

Sestra mi je poslala poruku da mi je reakcija bila presmešna u polufinalu. Srce mi je stalo dok nas nisu prozvali. Izgurali su me iz kadra posle u finalu da im ne dižem pritisak, baš mi nije bilo pravo, reagovala sam strašno. Dok je trajalo glasanje žirija, ja sam se sklonila sa strane, jer ništa ne mogu da sakrijem. Najteže sam sve podnela jer ne volim da gubim. Nismo očekivali pobedu, ali očekivali smo da budemo plasirani od drugog do četvrtog mesta jer je oko Ane vladalo ogromno interesovanje i imali smo pravo da to očekujemo i pomislimo. Videli smo da je mnogo popularna, zaustavljali su je na ulici ljudi da se slikaju kada smo šetali po Torinu, i naši i stranci.

Da je mene neko pitao, na prva tri mesta našli bismo se mi, Italijani i Norvežani. Mahmud (italijanski predstavnik) mi se žalio na kostim, nije bio zadovoljan kako je prvo ispao, pa je čekao da mu ga donesu sa ispravkama. I žalio mi se jedno deset minuta, a ja zanemela, zaboravila engleski...
 
Last edited:
Back
Top