rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Podelice ona to sa ekipom, ali opet sigurno pre dva meseca nije ocekivala da ce biti teza za 16000e, na osnovu minimalno ulozenog. 😄
Posto je pametna, unovcice ovaj ospeh jos vise. I treba, zasluzila je. Ovo je uspeh na nacionalnim nivou.
 
Ma sta je sa vama, nista ona ne dobija od pregleda i strimova, to je sve u vlasnistvu RTSa po ugovoru tako da ona nista ne dobija
 
Neka me neko ispravi ako griješim, ali pobjednici RTS-ovog izbora godinama unazad su dobijali neku sumu od RTS-a zbog pobjede?
 
Nešto mi nije poznato da ima neka novčana nagrada...
 
Ma sta je sa vama, nista ona ne dobija od pregleda i strimova, to je sve u vlasnistvu RTSa po ugovoru tako da ona nista ne dobija
Netačno. Podela prihoda je definisana članom 3.) tačkom ž) Pravilnika o organizaciji i načinu izbora predstavnika na pesmi Evrovizije 2022. - SRBIJA
Screenshot_20220520_133400.jpg
Dakle, od fonogramskih prava na mastrr snimak (objavljenog na YT kanalu RTS-a i na platformama tipa Deezer, Spotify itd.) izvođaču pripada 70% a javnom servisu 30%, dok je za snimak nastupa taj odnos 50-50.
 
Netačno. Podela prihoda je definisana članom 3.) tačkom ž) Pravilnika o organizaciji i načinu izbora predstavnika na pesmi Evrovizije 2022. - SRBIJA
View attachment 1323
Dakle, od fonogramskih prava na mastrr snimak (objavljenog na YT kanalu RTS-a i na platformama tipa Deezer, Spotify itd.) izvođaču pripada 70% a javnom servisu 30%, dok je za snimak nastupa taj odnos 50-50.
Koliko znam ovo je tek od ove godine, ranije su svi prihodi isli RTSu
 
S obzirom da je nosilac prava na žig i naziv "Beovizija" Megaton Saše Mirkovića, verovatno su mu plaćali neki reket....ovaj....mislim naknadu pa stoga nisu mogli da obezbede da i izvođači dobiju deo prihoda.

Inače je vrlo interesantno da je RTS Megatonu plaćao svaku Beoviziju, od 2003. pa do ove godine. Da li je to bio paravan za ispumpavanje para iz tada ubogog RTS-a ili je nešto drugo po sredi, pitanje je za nadležne organe. Kad bismo se šalili naravno, ipak je Saša Mirković član SNS-a i bivši državni sekretar Ministarstva za infrastrukturu za vreme ministrovanja pokojnog Mrkonjića.

Drago mi je da su Bujošević i Olja Kovačević prekinuli sa tom praksom, a otud verovatno i ono skičanje Lukasa i samog Mirkovića nakon PzE gde su optuživali RTS za nameštaljku i krađu glasova i da rade protiv Vučić. Mora da je tada Mirković zaboravio da je svaka Beovizija (čiji je on bio vlasnik a Megaton izvršni producent) prolazila sa nemerljivom količinom skandala i manipulacija, na primer 2007. i 2009. koje su obeležili skandali u SMS glasanju.

Kad bi Srbija radila ko RTS što radi zadnjih godinu-dve (tu mislim na tehnička i programska unapređenja), kakav bi ovo Diznilend bio...
 
Ja sam sve mislio da od 2018. Beovizija više nije imala veze sa Megatonom i Mirkovićem.
 
Je l kao predstavnik RTV Priština?
Bila je ona više puta na Jugoviziji (kao članica grupe Vivien). Ima nekih klipova na YT gde se na momente vide novinski članci iz tog vremena:


Ovo sam ja snimio nekako sa RTS planete dok je još moglo da se snimi ekran :cool: mada tu Milice nema ali je na Jugoviziji i ona nastupila.


Ovde je samo Violeta Redžepagić koja je valjda sestra Armenda Redžepagića - onaj krindž "Mami mami" iz Zadra 1990.
 
Back
Top