rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Prošle godine je nakon ESC bilo mnogo vise emisija koje su se bavile ESC nakon sto je zavrsen. Bar jedno nedelju dve nakon finala

Sad nista. Zanimljivo
Ima i sada. U nedelju se na Pinku u Premijeri dosta pričalo o Evroviziji, zatim gostovanje Konstrakte u Oku na RTS-u, a sutra će Nenad i Miroslav iz našeg OGAE-a biti gosti Radio Beograda 202. Sigurno se pričalo o tome i na drugim kanalima samo ne prati svako sve.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Prošle godine je nakon ESC bilo mnogo vise emisija koje su se bavile ESC nakon sto je zavrsen. Bar jedno nedelju dve nakon finala

Sad nista. Zanimljivo
Čak i jutjuberi otišli u ilegalu, evo već peti dan od finala, a Wiwibloggs ništa da okače. Mislim da je sigurno do pobednika, prošle godine su u ovo vreme buktale rasprave da li je Italijan pravi alfa mužjak ili običan egzibicionista :ROFLMAO:
 
Ljudi ja se skoro nisam više smejao, dakle umireeeeem.. 🤣🤣🤣🤣


Nisam video da je neko već postavio ovo..
 
Baš izgleda kao da su svi jedva čekali da se završi takmičenje i odu u ilegalu. Konstra je i rekla u Oku nešto na fazon 'da završimo saradnju ovim intervjuom', tako da mislim da ide da odmara sad do prvog nastupa bar.

Chanel i Eleni će da nastupe zajedno na grčkoj dodjeli nagrada MAD VMA, koje su najjače nagrade kod njih, a bilo bi prejako da i Konstraktu pozovu da nastupi sa nekim 😄
 
Baš izgleda kao da su svi jedva čekali da se završi takmičenje i odu u ilegalu. Konstra je i rekla u Oku nešto na fazon 'da završimo saradnju ovim intervjuom', tako da mislim da ide da odmara sad do prvog nastupa bar.

Zar nije sad imala neki nastup sa ICS u nekom domu kulture?

Chanel i Eleni će da nastupe zajedno na grčkoj dodjeli nagrada MAD VMA, koje su najjače nagrade kod njih, a bilo bi prejako da i Konstraktu pozovu da nastupi sa nekim 😄

To samo znači neko sprema grčki prepev pesme SloMo, a taj neko je vrv i naredni predstavnik Kipra na ESC. Što se mene tiče (kao da me se tiče), mogla bi to da bude Josephine
 
Pa Eleni i ona će da pjevaju SloMo, možda i Fuego. Prošle godine je Josephine sa Efendi pjevala Mata Hari, mada ne znam ko iz Grčke je u tom fazonu kao Konstra da pjevaju u duetu
 
I Demy je bješe sa Poli Genovom nastupila na toj svečanoj dodjeli muzičkih nagrada u Grčkoj 2016. godine (čak je prepjevala svoj dio ''If love was a crime'' na grčkom ako me memorija služi), pa se nakon toga među fanovima krenulo spekulisati da će nju Grci naredne godine poslati internim putem što se i dogodilo... Prethodne godine su Poljaci u svom nekom televizijskom show-u bili ugostili vlasnice prošlogodišnjih bop-ića poput Albine, Elene, Efendi i ne znam da li su još koga zvali, zanimljivo je da Uraganke iako su rezultatski najbolje od svih njih prošle (Moldaviju ne računam jer su skandalozno kupovali glasove publike i dogovarali bodove kod žirija sa drugima), zapravo ih niko nije zvao ni na jedno televizijsko gostovanje van granica Balkana (bilo koncertnog, bilo revijalnog tipa). Priželjkivao sam da će koliko-toliko ostati primjećene u ostatku Evrope i da će talas hajpa sa naših prostora preplaviti djelimično i druge dijelove Evrope, ali džaba kada su bile u podređenom položaju u odnosu na ostale ženske zbog bop-a na maternjem jeziku. :p
 
A možda je i do diskografske kuće i do menadžera, ostalima mislim da je Universal pokrovitelj, Uragankama ne, a i možda da su ih zvali, odbili bi jer im je draži nastup u dizeldorfskom klubu
 
Malo sam sačekao par dana da mi se slegnu utisci od subote uveče, pa da ''hladne glave'' posložim neke stvari u glavi...
Znači, 'ladno sam pretpostavio da bi nas žiri mogao pozicionirati između 10. i 12. mjesta sa nekih 90-ak bodova i ispostavilo se da smo bili 11-i (sa nešto manjim brojem bodova) dok kod publike iskreno nisam očekivao top 5, vjerovao sam u siguran top 10 na televotingu sa preko 100 do eventualno 150 poena priželjkujući da kako-tako upadnemo među 10 najboljih u ukupnom zbiru...
Elem, tek kada je krenula prezentacija žiri glasova i vidjevši početne nule za nas, pomislio sam da će se kao i do sada nastaviti ignorisanje žirija u našem slučaju te sam se bio pripremio na prošlogodišnji scenario, međutim kako je vrijeme odmicalo mi smo po principu ''zrno po zno - pogača'' sve više rasli na tabeli dobijajući mahom sitne i poneki krupan poen da bi na kraju ipak završili na desnoj strani prema njihovom glasanju čime sam bio i više nego zadovoljan jer sam navikao da kroz taj dio programa mi prođemo kao neki učesnici revijalnog dijela i čisto da upotpunimo program čekajući da na svakih 10-ak uključenih zemalja od jedne dobijemo neku milostinju... Doslovno mi je bilo neobično i nestvarno da je žiri ove godine konačno primijetio da i mi zaista učestvujemo pa su se odlučili koliko-toliko ispoštovati nas, Duška malo-malo pa pročita da smo dobili nešto a naročito pred kraj gdje su nam svi ponešto udjelili. :LOL:
Već kasnije kada smo mi došli na red za proglašenje poena na televotingu i kada sam vidio onu dramsku pauzu od strane voditelja te gromoglasnu podršku od strane publike u areni, odmah sam osjetio da je u pitanju ogromna cifra - preko 150 sigurno, međutim kada je Mika saopštio sa oduševljenjem da se radi o 220 i koliko još poena bukvalno nisam mogao vjerovati svojim očima kako smo brutalno izdominirali, bio sam u fazonu da sanjam i vrištao u transu zbog izbijanja na prvo mjesto! :love:
Bila mi je čast i užitak gledati tih nekoliko minuta dok smo se držali i opstajali na tronu čekajući da nas onih četvoro prestignu, bilo je i više nego očigledno da ćemo biti u svakom slučaju prvi vrhu a još ljepši osjećaj saznavši da smo se opet vratili u top 5 nakon dugih 10 godina, što bi se reklo - u prirodno stanište!
A što se tiče samog brojčanog stanja - prezadovoljan sam krajnjim ishodom i nemam nikakvu zamjerku, možda mi je samo krivo što ne dospjesmo u prvih 10 po žiriju ali nema veze, po publici na 4. mjestu je nerealan uspjeh kakvog još uvijek nisam u potpunosti svjestan što isto važi i za 1. mjesto na televotingu u polufinalu i u ''jury vote-u'' 7. pozicija i to u prilično jakoj grupi, pozitivan šok za šokom od kojih se neću skoro oporaviti!
 
Poznata je činjenica da se za milion Jutjub pregleda plaća u proseku oko 1.000 evra, što znači da je zarada od 15 miliona pregleda Konstraktine pesme sa festivala Pesma za Evroviziju '22 oko 15.000 evra, a isti iznos će imati i od svih pregleda sa nekoliko snimaka sa zvaničnog kanala Evrovizije. Treba napomenuti da Konstrakta ovu zaradu od kanala "RTS Pesma Evrovizije - zvanični kanal" deli napola s Javnim servisom, što znači da je "teža" za 7.500 evra, dok se zarada od evrovizijskog kanala deli napola između njih i RTS, a RTS polovinu svog dela daje izvođaču, tj. Konstrakti (3.750 evra).


Osim Jutjuba, daleko više se zarađuje od preslušavanja i skidanja muzike sa ostalih digitalnih platformi, kao što je npr. već pomenuti Spotifaj. Tu cena za milion strimova iznosi u proseku od 3.000 do 3.500 evra. Trenutno na ovaj platformi Konstrakta ima nešto malo manje od tri miliona pregleda, što znači da, s obzirom na to, i ovde deli zaradu po pola sa RTS, od ove platforme trenutno na računu ima oko 5.000 evra više, dok je na zvaničnom Spotifaj kanalu pesma postavljena tek u utorak, pa će i od nje imati određenu zaradu u narednom periodu.

https://www.blic.rs/zabava/konstrak...-evo-koliko-je-para-umetnica-zaradila/b4s98p9


Baš mi je drago zbog Konstrakte, nisam znala da dele novac od pregleda na pola...
Mislila sam da sav novac sa RTS kanala ide njima...


Blic to piše senzacionalistički, ali nije Konstrakta tu sama, ima ih dosta u timu... U redu je da budu plaćeni svi koji su učestvovali u spotovima za Evroviziju...
 
Back
Top