rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

A ne znam kakvu su to korist od nas Rusi imali za vrijeme naše ''zlatne decenije'' pa su nas čašćavali visokim poenima... :D
Da se podsjetimo - Željko je od Rusije 2004. dobio 10 ako se ne varam a mi njima te godine dali 1 ili nijedan, iduće godine oni nama opet lijepe poene a mi njima ništa, Mariju su isto bili ispoštovali itd. Jednostavno, Rusija je tih godina bila neprimjetna sve dok nije pobijedila dok smo mi žarili i palili, zbog toga smo od njih uvijek dobijali solidne bodove a mi njima dodjeljivali siću...
Kasnije se okrenulo kolo sreće tj. sredinom prošle dekade kada su oni iz godine u godinu postajali sve ozbiljniji igrači redajući visok plasman za plasmanom a mi sve nebitniji po pitanju pjesama i rezultata, naravno da ćemo rokati bodovima Dinu, Polinu i Sergeja kada su im pjesme bile fenomenalne za razliku od naših, tek tada se kod nas počelo sa žalopojkama kako nas Rusi ignorišu na Evroviziji a svi su zaboravili kako smo mi njih ranije kulirali dok smo bili dominantniji. Na ruski žiri jedino imam zamjerke što nam u finalu nikada nisu udijelili ni boda otkako je uveden novi sistem, naročito u slučaju Nevene no barem je od njihove publike ućarila nešto...
U svakom slučaju su mi draži od Ukrajinaca koji nam godinama čak ni u polufinalima namjerno ništa ne daju, ove godine su dokazali da su anti-srpski orijentisani i da su ciljano po direktivi Konstraktu stavili na posljednje mjesto u finalu a plus smo po njihovom televotingu najniže bili rangirani uzimajući u obzir svih 39 zemalja, nemojte mi samo reći da je u pitanju koincidencija lol.

Visok plasman ne znači uvek sve, Rusija 2012 je primer za to..
 
"Malo buke za umjetnicu!"
"Ženska pere ruke već dva miseca, malo buke još za nju, ajde!"
 
Visok plasman ne znači uvek sve, Rusija 2012 je primer za to..
Rusiju iz 2012. godine nisam ni naveo, svakako da taj visok plasman niti je zaslužen niti ima neku težinu... :LOL:
Spomenuo sam već sa kojim izvođačima su u tom periodu ostvarili najprimjećenije rezultate po kojima su ostali prepoznatljivi i da su svaki bod koji smo im dali bio opravdan, isto kao što je razumljivo zbog čega smo mi od njih tih godina dobijali ''krompire'' - jednostavno nam pjesme nisu bile dovoljno dobre za evrovizijske standarde u to vrijeme iako su mogli ''jury friendly'' Nevenu i Sanju nagraditi no njima neka ide na dušu lol, u svakom slučaju nas nisu namjerno ignorisali zbog neke političke pozadine kao Ukrajina.
Takođe, da su sada učestvovali, na televotingu u Rusiji bi Konstrakta pokidala kao i u svim ostalim slovenskim zemljama od kojih smo dobili visoke poene izuzev naravno Ukrajine u kojoj je na snazi anti-srpska propaganda u medijima.
 
Jasno je svima da je Konstrakta postavila ozbiljan zadatak sledecem nasem predstavniku. Podigla je visoku lestvicu, ne kazem ovo samo zbog dobrog plasmana, vec ovako kada sagledamo ceo paket, nastup, pesma i sve…nadam se da se sledece godine necemo razocarati samim izborom.
 
Smerovi u kojima mozemo krenuti od naredne godine su poprilicno raznovrsni. Licno bih voleo neki jury bait, da konacno i tu probamo da overimo neki plasman malo visi
 
Kad se setim kako su skoro svi reagovali (nekako sa cudjenjem, odbojno, a medju njima sam i ja) kada su culi pesmu, pre svega mislim na tekst, a sada taj njen tekst se moze koristi kao naucni rad.
Mali offtopic: Jeste da sam odavno zavrsio osnovnu skolu, ali ovo kako je pocelo sa koronom i nastava na daljinu, gledao sam na RTS-u razne lekcije i predavanja, tako i predavanja nastavnika biologije Dejana Boskovica i mogu reci da su jako zanimljiva i dosta poucna predavanja. Tako da me ne cudi sto je u lekciju iskoristio ICS.
E, da je ovako nesto bilo u moje vreme, ova predavanja u kombinaciji sa odlaskom u skolu, mislim da bih imao sve petice. 😁
 
Jedno pitanje za sve, i voleo bih sto vise odgovora. Kad bi Srbija opet poslala drustveno angazovanu pesmu, koja bi to tema mogla da bude, koju biste voleli, a da to nisu mir u svetu, zdravlje, ekologija, svi smo isti (lgbt, rasizam…)? Mislim da polako nestaje tih tema koje su svakodnevne, i takve pesme postaju na isti kalup odradjene, a da fale one koje su bitne, a o njima se ne govori.
 
Smerovi u kojima mozemo krenuti od naredne godine su poprilicno raznovrsni. Licno bih voleo neki jury bait, da konacno i tu probamo da overimo neki plasman malo visi
Koji žanr i koji tip kompozicije bi tu preporučio? I koji jezik? :)
 
Pa ne bih preporucivao nista jer je nf u pitanju, samo nek bude PZE sa slicnim odjekom kao sad
 
Svega je bilo tu pomalo. I politike i solidarnosti.
 
Back
Top