rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Ali ne razumem razdvajanje straha i solidarnosti od (geo)politike u ovom slučaju. Nije to feministička solidarnost ili strah od malih penzija i globalnog zagrevanja lol, nego jedna zemlja napala drugu i za njih dve je to rat, a za sve ostale zemlje je politika. Strah je od ekonomskih ali i političkih posledica i solidarnost je sa žrtvom protiv kolektivnog političkog oponenta.
 
Last edited:
Azerbejdžan na televotingu u polufinalu nam nije dao ništa a u finalu čak 6... :LOL: Izgleda da se tamo desilo slično što i kod nas na izboru u martu - nakon polufinala je krenulo naglo interesovanje za pjesmu koja je očigledno vrtoglavo brzo počela da raste u očima gledalaca da bi svoju kulminaciju dočekala u subotnjem finalu. Nekako bode oči ovo prazno polje od njih, da su nam dali nešto mogli bismo se pohvaliti da smo od svih zemalja u polufinalnoj večeri dobili bodove na teleglasanju što nije pošlo za rukom ni Željku 2004-e koga su iskulirali Andora i Island, kao ni Mariji koja je imala 0 od Estonije i Turske, koliko se sjećam... Ne računam Željka iz 2012. godine jer je bio kombinovani sistem sa žirijem i publikom, no ni njemu Turska isto ništa nije dodijelila.
Od polufinalnog žirija sam za Konstru očekivao bukvalno sve ili ništa - ili top 5 ili bottom 5 jer je stvar rađena po principu ''love or hate'' zbog čega sam se najviše i pribojavao na kakav će prijem naići u Torinu, međutim srećom se rizik isplatio. Prihvatljivo je šesto mjesto znajući kako nas je znao kanaliti, samo je Nevena u zadnjih 10 godina uz Željka bila među 5 najboljih u žiriju ako se ne varam a i po glasovima publike smo po prvi put u top 2 nakon Žece i Bakua.
Uopšte ne mogu da se naviknem kada gledam rezultate da smo ono kao na 3. mjestu, do prije par mjeseci mi je to bila misaona imenica i nešto nedokučivo s obzirom da već godinama se takoreći provlačimo u finala sa niskih pozicija, rijetko kada smo bili rangirani negdje na polovini, uvijek je bilo između nekog 7. i 10. mjesta.
 
Moj brat mi je nedavno rekao - ovo što je Konstrakta uradila na svim poljima, od pjesme, nastupa, pristupa, koncepta, dizanja euforije pa do plasmana - neće moći niko da ponovi 30 godina

Nadam se da neće biti 30, ali stvarno ne znam kako se sve ovo nadmaši
 
Zanimljiva je Gorčinova teza u uvodnom prilogu na 6:35 da Ukrajina nije pobedila zbog puke politike, nego da je za nju glasao narod zbog solidarnosti i zbog straha...
Nije šija nego vrat, solidarnost je zbog političke situacije.
 
Sem Rajder za Novu: Konstrakta je trebala da pobedi

Pesma je bila u umetničkom fazonu, za šta je i dobila i nagradu. Mislim da je bilo savršeno. Najviše mi se dopalo što prilikom dolaska na scenu, pored svih konstrukcija, vidite lavor sa vodom, trebalo je da pobedite", istakao je Rajder u direktnom uključenju za TV Nova.

On je, kako Nova prenosi, izrazio jednu želju.

"Voleo bih da zapevam sa Konstraktom u Srbiji", rekao je Rajder.
https://www.danas.rs/kultura/scena/...evroviziji-o-konstrakti-trebalo-je-da-pobedi/
 
Uopsteno se slazem sa njom, pogotovo kada kaze da ne zeli da veruje da je politika umesana u Evroviziji (iako zna da to nije bas tako).
Iako mi je bas drago sto smo napokon u TOP 10, pa jos na 5. mestu, ne mogu da se u potpunosti radujem zbog nacina na koji je Ukrajina pobedila i to mi smeta.
 
To u stvari nije za stand in probu, ja mislim, već lažni pobednički nastup na kraju family show probe. Da je stand in bila bi druga strana sunca jer su tad sunce još uvek normalno koristili.
 
Back
Top