Tenis

Koliko je ovo bilo nešto skroz očekivano to je strašna stvar. Samo mu Alkaraz može parirati. Šteta za Wimbledon zaista. Ali niko nije nepobediv i takvi porazi se dešavaju.

Bravo Novače. Igraj dokle god možeš i želiš!
OI mora probati dogodine kada znamo da može, a tako je blizu... Još to i ništa više.. 🙏💪🏆
 
mc4BMS2.jpg


Novak sad ima 11795 bodova, Alkaraz 8535, a Medvedev 7280.
 
Ja u fazonu e volio bih da Nole bar igra Pariz još, a čovjek rekao da mu je plan da igra i 2028. u Los Anđelesu 😭🐐
 
I meni to deluje malo nerealno. Tehnički, on bi mogao i tada da igra, ali sumnjam da bi uspeo da se održava u samom vrhu i da ima kontinuitet.
Ali odluka je svakako na njemu, neka igra sve dok smatra da ga to još uvek ispunjava.
 
Pa neka igra dok može, mada ne verujem da će čak do tada igrati tenis profesionalno, sa 41 godinom teško bi bio konkurentan za sam vrh, ali videćemo. Ako sam dobro video, trenutno na turu u prvih 1000, samo 19 je starije od Đokovića, od toga samo trojica u top 100.

Najstariji je Feliciano López koji ima 41 godinu, koliko će Nole imati 2028, i trenutno je na 468. mestu, dakle čisto je tu, nije se zvanično penzionisao. Doduše, on je daleko slabiji igrač, najbolji plasman u karijeri mu bio 12. mesto 2015. godine. Ove godine odigrao samo 10-ak mečeva i najdalje je stigao na ATP 250 turniru na Majorci, do četvrtfinala.​
 
Ma dobro, to mu je želja, ne može da zna hoće li, ne daj Bože, povredu neku imati ni kako će se osjećati za 5 godina, ali me fascinira taj mentalitet i što uopšte ne razmišlja o penzionisanju budući da i dalje dominira.

Mislim da uživa u tome što stvara svojoj djeci uspomene ove gdje ga gledaju kako uživo pobjeđuje i osvaja turnire. Prelijepo.
 
Nadmašiće i nju ako treba.. 🤭😁
Već početkom sledeće godine, i to baš na njenom terenu.. 😌

Nadam se da će sledeće godine preskočiti Wimbledon, jer je jako blizu OI i stašno je jak tempo u tom slučaju, a ide RG na šljaci, pa prelaz na travu, pa se za OI opet vraća na šljaku baš na RG terene.. Možda je bolje zarad OI, ako mu je stalo naravno, da se preskoči sezona na travi koja je inače kratka dosta i da se samo nastavi na šljaci..
 
Sto volim sto su naprasno izvukli ovu Margaret iz doba paleolita kada su branioci titule imali direktan plasman u finale. Samo pokazuju da ih boli Novak.


View attachment 9859
1. Kort nije igrala u vremenu kada su branioci titule imali direktan plasman u finale. To je bila tradicija početkom prošlog veka, a Kort je igrala 60-ih i 70-ih. Svakako su bili manji žrebovi (32-64 teniserke), ponajviše u Australiji, koju su najbolji igrači obično preskakali zbog finansijskih razloga, jer za razliku od australijske teniske federacije, druge države nisu finansirale odlaske svojih sportista na druge kontinente, a teniseri (i naročito teniserke) jednostavno nisu mogli da finansiraju tako daleko putovanje.

2. Razlog zašto je Kort relevantna u ženskoj GOAT debati sa svoje 24 titule a recimo Lejver i Rozvel (sa 20* i 23*) nisu u muškoj je zato što kod žena u to vreme nije postojala podela na profesionalce i amatere, već je Tour bio ujedinjen. Lejver i Rouzvel su igrali takozvane “profesionalne Slemove”, turnire u 3 dobijena seta koji su se igrali na šljaci, travi i drvenoj podlozi u Francuskoj, Velikoj Britaniji i SAD i koji su služili kao profesionalni ekvivalenti Gren slemovima, koje su igrali amateri i na kojima profesionalnim igračima nije bilo dozvoljeno da igraju. Kod žena ova podela nije postojala u to vreme, te su mnogobrojni rekordi Margaret Kort legitimniji.

3. Na stranu sve ovo, užasno me nervira poređenje muških i ženskih rekorda, jer su dva potpuno različite discipline sa sportistima koji se ne takmiče međusobno. Ako se već porede muški i ženski rekordi, zašto se ne porede i parovi, mešani parovi i teniseri i teniserke u kolicima?

Đoković je zasigurno najbolji muški teniser svih vremena i uspesi ženskih teniserki nemaju nikakvog uticaja na njegov status. Lično mislim da je najveći “propust” u argumentu za Đokovića znatno slabija konkurencija u 30-im godinama u kojima je osvojio polovinu svojih Gren Slemova. Federer je po mom mišljenju bolji i kompletniji teniser na svom vrhuncu, iako ga lično ne volim, a njegove fanove još manje.

Sa druge strane, kod žena je dosta komplikovanija situacija jer su različite žene potpuno dominirale različitim Erama (Vils 20-ih, Kort 60-ih, Evert 70-ih, Navratilova 80-ih, Graf 90-ih i Vilijams 2000-ih i 2010-ih). Recimo da Graf ima najkompletniji rezime i pored toga je bila najdominantnija i imala najjači kontinuitet u rezultatima za vreme svog vrhunca, tako da bih rekao da je ona ženski GOAT, mada je otvorena debata.
 
Last edited:
Svakako nije bila nikakva kritika. Složio sam se da je apsurdno porediti muške i ženske rekorde, samo sam objasnio zašto ne treba potpuno zanemariti uspehe starijih generacija.
 
1. Kort nije igrala u vremenu kada su branioci titule imali direktan plasman u finale. To je bila tradicija početkom prošlog veka, a Kort je igrala 60-ih i 70-ih. Svakako su bili manji žrebovi (32-64 teniserke), ponajviše u Australiji, koju su najbolji igrači obično preskakali zbog finansijskih razloga, jer za razliku od australijske teniske federacije, druge države nisu finansirale odlaske svojih sportista na druge kontinente, a teniseri (i naročito teniserke) jednostavno nisu mogli da finansiraju tako daleko putovanje.

2. Razlog zašto je Kort relevantna u ženskoj GOAT debati sa svoje 24 titule a recimo Lejver i Rozvel (sa 20* i 23*) nisu u muškoj je zato što kod žena u to vreme nije postojala podela na profesionalce i amatere, već je Tour bio ujedinjen. Lejver i Rouzvel su igrali takozvane “profesionalne Slemove”, turnire u 3 dobijena seta koji su se igrali na šljaci, travi i drvenoj podlozi u Francuskoj, Velikoj Britaniji i SAD i koji su služili kao profesionalni ekvivalenti Gren slemovima, koje su igrali amateri i na kojima profesionalnim igračima nije bilo dozvoljeno da igraju. Kod žena ova podela nije postojala u to vreme, te su mnogobrojni rekordi Margaret Kort legitimniji.

3. Na stranu sve ovo, užasno me nervira poređenje muških i ženskih rekorda, jer su dva potpuno različite discipline sa sportistima koji se ne takmiče međusobno. Ako se već porede muški i ženski rekordi, zašto se ne porede i parovi, mešani parovi i teniseri i teniserke u kolicima?

Đoković je zasigurno najbolji muški teniser svih vremena i uspesi ženskih teniserki nemaju nikakvog uticaja na njegov status. Lično mislim da je najveći “propust” u argumentu za Đokovića znatno slabija konkurencija u 30-im godinama u kojima je osvojio polovinu svojih Gren Slemova. Federer je po mom mišljenju bolji i kompletniji teniser na svom vrhuncu, iako ga lično ne volim, a njegove fanove još manje.

Sa druge strane, kod žena je dosta komplikovanija situacija jer su različite žene potpuno dominirale različitim Erama (Vils 20-ih, Kort 60-ih, Evert 70-ih, Navratilova 80-ih, Graf 90-ih i Vilijams 2000-ih i 2010-ih). Recimo da Graf ima najkompletniji rezime i pored toga je bila najdominantnija i imala najjači kontinuitet u rezultatima za vreme svog vrhunca, tako da bih rekao da je ona ženski GOAT, mada je otvorena debata.
Federer se nakupio najveci broj titula i slemova kada i nije imao neku jaku konkurenciju. Ovi stariji su vec odlazili u penziju, a Nadal i Novak tek dolazili...nema sta Novaku da se prigovara, kad je covek igrao u najjacoj eri igraca.
 
Back
Top