Tenis

I Ivaniševiću sam jedva tek skoro oprostila onu kampanju da joj se zabrani da igra tokom sankcija 😭

Bila su šugava vremena, a i on je bio klinac...



Možda me sećanje vara, ali čini mi se da se na kraju ipak vratila s prvog mesta, po cenu američkog državljanstva 😭
Da. U pravu si. Ona i Štefi su bile co number 1's. Zaboravio sam da je američko držaljanstvo na kraju uradilo svoje. Znam samo da su igračice bile protiv toga.
 
Obeščašćena rumunska teniserka Roksamona HalEPO je suspendovana na 4 godine nakon što je tribunal ustanovio nepravilnosti u više od 50 uzoraka Simonine krvi, što ukazuje da se svesno dopingovala/ mikrodozirala duži vremenski period. Sa ovom presudom, Halep je prva teniserka u istoriji koja je osuđena za takozvani blood doping, što je najozbiljniji vid dopingovanja u sportu.

Zaista tužan dan za tenis kao sport, ali nemam empatije prema Halep koja se bedno i arogantno postavila u čitavoj situaciji i krivila sve druge osim sebe i sve vreme gurala narativ kako je žrtva. Barem je Šarapova (koja je dobila triput kraću kaznu) priznala da je svesno uzimala Meldonijum, a Halep je sve vreme demantovala i tvrdila kako je u pitanju kontaminacija i neka velika zavera protiv nje.

Lep provod u penziji.
IMG_1468.gif
IMG_1469.gif
 
Pored Šarapove a sad i Halep ja se ne sećam većeg skandala u svetu tenisa što se dopinga tiče.

Ono sa Troickim doduše može da se kaže da je bilo skandalozno ali mislim da je dokazao svoju nevinost.
 
Fali ti Monika tu.

Možda se ne sećaš s koliko sigurnosti je pobeđivala Štefi na šljaci i na tvrdim podlogama u poslednjih godinu dana do nesreće...
Rezultatski je tu bilo klackalica, ali ona je uvek delovala kao mašina.
Nije je džabe onaj idiot napao 😭

Monika je velika zvezdica pored polovine tih uspeha Štefi.

Serena nema takvu zvezdicu...
Nijedan njen fan nije morao da osakati bolju da bi Serena pobeđivala.
To što se desilo Moniki je najveća tragedija koja se desila u tenisu, međutim, mislim da je malo nepravedno stavljati zvezdicu pored Štefinih uspeha.

Ideja da je Monika dominirala u mečevima sa Štefi je blago rečeno urbana legenda. Rezultat u međusobnim mečevima je bio 6-4 za Štefi pre napada, od toga 3-2 za vreme 1991-1992, Monikine dve najdominantnije godine u karijeri. Takođe je neistina da je Monika bila ta koja je zaustavljala Štefi od dominacije. Graf je u to vreme prolazila kroz period povreda i porodičnih haosa, te je gubila redovno i od drugih teniserki, recimo Sabatini, od koje je izgubila u jednom trenutku 7 od 8 puta, pa je kasnije preokrenula to rivalstvo u potpunosti.

Osim toga, odsustvo od dve i po godine je bio Monikin izbor, koliko god to grozno zvučalo. Rane od napada su zarasle nakon dve nedelje i da je htela, mogla je igrati već na Rolan Garosu ili Vimbldonu 1993, ali se ona tek vratila u leto 1995. Razumem da su u pitanju bile i mentalne rane kojima je dosta duže trebalo da zarastu, ali sada znamo da je Monika svesno odlagala povratak, jer je dobijala (za to vreme) nezapamćeno mnogo novca od sponzora, čak 10 miliona za dve godine (pola od ukupnog novca koji je Graf zaradila za 16 godina karijere), tako da je da odluka bila i finansijska.

Možemo do sutra raspravljati šta bi bilo kad bi bilo, ali je činjenica da je Graf najviše osvojila od svih teniserki i bila najdominantnija. Da li je to čini GOAT-om ili ne je otvoreno za debatu.
 
Obožavao sam moje Halepče....💔 :cry::cry::cry:
 
Ipak Ilije Nastate ostaje najbolji rumunski teniser, Halepova zaustavljena...retko antipaticna teniserka na turu...
 
  • Angry
Reactions: Mrm
To što se desilo Moniki je najveća tragedija koja se desila u tenisu, međutim, mislim da je malo nepravedno stavljati zvezdicu pored Štefinih uspeha.

Ideja da je Monika dominirala u mečevima sa Štefi je blago rečeno urbana legenda. Rezultat u međusobnim mečevima je bio 6-4 za Štefi pre napada, od toga 3-2 za vreme 1991-1992, Monikine dve najdominantnije godine u karijeri.
Ali ako računaš ono najvažnije u međusobnim duelima, Grand Slam finala u tom periodu 1990-1992, Monika je pre napada dobila Australian Open i dva puta Roland Garros, dok je Štefi dobila Vimbldon.
To je 3-1 za Moniku.

Mada je meni impresivnije kako je tih godina delovala kao mašina, ta njena neverovatna mentalna snaga, najbolja kad je najpotrebnije.
Mamba mentalitet pre Kobija i Noleta.


Pariz je uzela prvi put sa 16 godina i postala najmlađi pobednik.


Monika je u tom svom najdominantnijem periodu osvojila 7 od 9 Grand Slam titula (sve osim Vimbldona).
Impresivno.


Osim toga, odsustvo od dve i po godine je bio Monikin izbor, koliko god to grozno zvučalo.
Toliko vremena je trebalo da pregovara kako da se vrati na prvu poziciju, i da prihvati i praktično dobije američko državljanstvo 😭


Taj napad joj je oduzeo glavno oružje, mentalnu snagu...
 
Ideja da je Monika dominirala u mečevima sa Štefi je blago rečeno urbana legenda. Rezultat u međusobnim mečevima je bio 6-4 za Štefi pre napada, od toga 3-2 za vreme 1991-1992, Monikine dve najdominantnije godine u karijeri. Takođe je neistina da je Monika bila ta koja je zaustavljala Štefi od dominacije. Graf je u to vreme prolazila kroz period povreda i porodičnih haosa, te je gubila redovno i od drugih teniserki, recimo Sabatini, od koje je izgubila u jednom trenutku 7 od 8 puta, pa je kasnije preokrenula to rivalstvo u potpunosti.
Uh, ovo poređenje je bukvalno kao babe i žabe, baš baš neuporedive stvari. Pa zar misliš da svima ostalima cveta cveće van terena i da nemaju porodičnih trzavica, povreda i ostalih neprijatnih dešavanja? To se ne može porediti sa tim što je Monika izbodena i sprečena da i nadalje bude veliki rival Grafovoj. Ne radi se o tome da li je bila i koliko dominantna, već da je itekako mogla da joj parira i prilično je izvesno da bi uzela više grend slem titula da joj se nije desila ta tragedija. Samim tim, to bi direktno uticalo na Štefi, verujem da bi neke titule i bile odlučene u međusobnim duelima. Da li bi se ti vratio na teren posle dve nedelje? Šta znači rane zarasle? Da li to znači da se telo u potpunosti vratilo u prethodno stanje? Što onda danas teniseri odsustvuju i po godinu-dve i to bez fizičkih napada i mentalnih problema?
ali je činjenica da je Graf najviše osvojila od svih teniserki i bila najdominantnija.
Teško je reći da je to činjenica. Serena je osvojila više grend slem titula, kako u singl, tako i double konkurenciji, a uporedive su i što se tiče medalja na Olimpijskim igrama, Graf uzela zlato i srebro, Serena jedno zlato u singl i tri zlata u double konkurenciji itd. To je sve jedna statistička klackalica, a ako uzmemo u obzir Monikin slučaj, prednost bih ipak dao Sereni, iako će se o tome stalno diskutovati, baš kao i u muškoj konkurenciji.​
 
Ljudi da Venus nije imala problema sa zdravljem i Sjogrenovim sindromom koji ima, ne bi Serena bila toliko dominantna. Venus je oduvek imala jace udarce od Serene, i jaci servis. Pocetkom 2000tih Venus je i vodila po Grand Slemovima, e onda je samo stala. Nju je bolest mnogo kostala. I kao fer plej igrac i na terenu kao teniska osoba je mnogo bolja od Serene. I mnogo je bila slaba na Serenu, za razliku od mladje sestre.
 
Ljudi da Venus nije imala problema sa zdravljem i Sjogrenovim sindromom koji ima, ne bi Serena bila toliko dominantna. Venus je oduvek imala jace udarce od Serene, i jaci servis. Pocetkom 2000tih Venus je i vodila po Grand Slemovima, e onda je samo stala. Nju je bolest mnogo kostala. I kao fer plej igrac i na terenu kao teniska osoba je mnogo bolja od Serene. I mnogo je bila slaba na Serenu, za razliku od mladje sestre.

Njihov otac se ne bi složio sa tobom :D
 
Sumnjam da će ikad biti ista ali zašto da ne. Voleo bih da je vidim opet na terenu.
 
https://sportklub.n1info.rs/tenis/wta/ruski-mediji-sarapova-se-vraca/

Uz Noleta i Medvedev Marija Sarapova omiljeni u tenisu .
Tužno da je i SportKlub spao na ovakav nivo novinarstva…

99,99% sam siguran da se Šarapova ne vraća. Telo je krenulo da joj se nepovratno raspada već 2015. i od tada nije uspela da se sastavi i odigra više od 3-4 meča bez neke povrede. Nema koji deo tela nije povredila, pored ne jedne nego DVE hronične povrede (lakat i naravno rame).

U knjizi koju je izdala 2017. je eksplicitno rekla da joj je plan bio da se penzioniše 2017. da se čitav fijasko sa dopingom nije desio, tako da nije teško zaključiti da je sebi produžila muke kako bi se vratila na teren i penzionisala “on her own terms”.

U trenutku kada se penzionisala je izgubila 9 od poslednjih 10 mečeva i bila rangirana oko 360. mesta. Smatram da je uvek bila vrlo proračunata osoba (u svakom smislu 😂), te sam siguran da je svesna da ne bi mogla da se više takmiči sa teniserkama iz prvih 100.
 
@Regulus

A šta misliš za Caro, nakon ovog US Opena jel će pokušavati i dalje?
Glupi su to "povratci" uglavnom, iskreno, nepotrebni, video si za Kim Clijsters onda?
 
@Regulus

A šta misliš za Caro, nakon ovog US Opena jel će pokušavati i dalje?
Glupi su to "povratci" uglavnom, iskreno, nepotrebni, video si za Kim Clijsters onda?

Na koji povratak od Kim misliš? Ovaj skorašnji ili onaj 2009e na 10u?

Jer taj prvi je bio itekako uspešan.

Ja volim što se Karo vratila. Svaka čast za hrabrost i za prvih par mečeva gde je pobedila itekako spremnije igračice.. Ne verujem da će osvojiti slem, ali da će biti kompetentna? Da.

@Regulus i meni tekst deluje u najmanju ruku sumnjiv i neproveren. Ali možda se i vrati ko zna.

Inače hteo sam da podelim i par stvari u vezi teme koja je započeta bila ovde. Ali odlučih da ipak ne širim temu toliko. Tiče se toga što si rekao da je mit to da je Federerova era bila slaba era. Ne slažem se. Ne zato što mislim da Federer njne veliki igrač. Ne mislim to. Sasvim suprotno. Spada u velikane. Ali ta era od 2001e do 2007e godine je apsolutno jedna od najslabijih u tenisu. To nije mit.
 
Back
Top