Tenis

Na koji povratak od Kim misliš? Ovaj skorašnji ili onaj 2009e na 10u?

Jer taj prvi je bio itekako uspešan.
Prvi povratak Kim Klajsters se svakako ne može porediti sa recimo potencijalnim povratkom Šarapove (koji se neće ni desiti). Kim je prvi put napustila tenis 2007. kad je imala 23 godine i vratila se kada je imala 25, dakle bila je i dalje veoma mlada. Marija će sledeće godine imati 37 i kuburi sa ozbiljnim povredama od 20. godine.

Pre bih uporedio to sa Naomi Osakom koja će se vratiti sledeće godine sa 26 godina. Svi su je odavno otpisali, ali ona je rekla kako bi volela da osvoji 12 Gren Slemova. Ambiciozno (i verovatno delulu), ali kakvo god da mišljenje imaju ljudi o Osaki, mislim da bi i dalje mogla da bude ozbiljan kandidat za Slemove, naročito na betonu, ukoliko se posveti tenisu. Mislim i da će je majčinstvo promeniti i staviti određene stvari poput njenih strahova i nesigurnosti u perspektivu.
@Regulus

A šta misliš za Caro, nakon ovog US Opena jel će pokušavati i dalje?
Glupi su to "povratci" uglavnom, iskreno, nepotrebni, video si za Kim Clijsters onda?
Verujem da hoće. Trenirala je kao gladijator šest meseci pred povratak, tako da deluje kao da je ozbiljno shvatila zadatak, a pritom je i dalje u odličnoj kondiciji. Pritom, 4. kolo Ju-es opena posle 3 i po godine pauze je vrlo dobar rezultat. Verujem da može da bude top 20-30 teniserka naredne 2-3 godine. Nešto slično kao recimo Azarenka trenutno.
 
Wikipedia stranica za Paris Masters turnir i svi bitni rekordi na tom turniru. Svaki rekord drži Novak :D

Nek igra koliko god želi, uradio je već i više nego što je bilo ko od nas mogao da sanja da može da uradi.
 

Attachments

  • Screenshot_20231106_002734_Chrome.jpg
    Screenshot_20231106_002734_Chrome.jpg
    332.2 KB · Views: 9
  • Screenshot_20231106_002740_Chrome.jpg
    Screenshot_20231106_002740_Chrome.jpg
    357.5 KB · Views: 9
I što je najjače, ne namjerava da stane 😅
Ja se nadam tom zlatu na OI, baš bih volio da se desi, zaslužio je. 👏👏👏

I ja isto. Svakako da mi je svaki grend slem bitan i volim kad osvoji ali olimpijske igre su mi stvarno nešto što bih voleo da vidim da se konačno dogodi. Ali nekako svaki put se nešto dogodi i to se osujeti.
 
E pa dosta je bilo toga, 3 OI bez medalje a tako blizu je bio dva puta. Ide to zlato dogodine, iskr mijenjao bih Zlatni slem sledeće godine za zlatnu medalju na OI. Izvini Nole 😅
 
Novaku još samo i fali to olimpijsko zlato. Mislim da on samo zbog toga i produžava karijeru
Moguće da je to jedan od razloga zbog kojeg još igra ali mislim da je najveći razlog taj što je on prosto ogroman takmičar i želi da obori sve moguće rekorde dokle god igra ovako kako igra i može da se nosi sa mlađima.

Prošle nedelje je pred početak turnira na konferenciji za štampu rekao da on spada u kategoriju igrača koji želi da igra tenis sve dok može da osvaja velike turnire i sve dok pobeđuje mlađe od sebe. U trenutku kad to prestane da se dešava on će se povući.
 
Sada mu nedostaje samo jedna pobeda u Torinu da godinu i zvanično završi na prvom mestu, na kom će i ostati do završetka AO krajem januara. I tako obara rekord po broju prvih mesta. Sledeći rekord je ukupan broj titula, juri cifru od 112
 
Sada mu nedostaje samo jedna pobeda u Torinu da godinu i zvanično završi na prvom mestu, na kom će i ostati do završetka AO krajem januara. I tako obara rekord po broju prvih mesta. Sledeći rekord je ukupan broj titula, juri cifru od 112
Ispravka. Već ga je oborio. Ima 7 a drugi je Sampras sa 6. Imaće 8 ako uspe i ove godine da završi kao prvi. :D Obara sopstvene rekorde :D
 
Iga je izgubila samo 20 gemova u 5 mečeva na završnom turniru u Kankuku, što je najdominantnije izdanje u istoriji turnira. Dobila je sve tri akuelne Gren Slem šampionke i uspela u poslednjem trenutku da završi godinu na prvom mestu iako je Sabalenka vodila u poenima cele godine 😍

Iskreno, zasluženo prvo mesto, iako je Arina bila jača na Slemovima. Iga je bila konstantnija, osvojila duplo više titula od Arine i imala dosta bolji % pobeda (86% naspram Arininih 80%).
 
Ženski tenis je totalno nebitan postao nakon povlačenja sestara Vilijams, Ameli Morezmo, Kim Klajsters, Žastin Enan i kompanije
 
Đoković će igrati sa Sinerom, Cicipasom i Runeom u zelenoj grupi na Završnom turniru u Torinu.

SSSk7Nn.jpg
 
Brutalan završni turnir 👏👏👏
Jedva čekam, svaki meč je kao polu/finale nekog Mastersa ili GS-a. Ajmo Nole
 
Dobija ovo Nole sve idemo jos jedna pobeda i 1 mesto na kraju godine i da uzme zavsni turnir turnir .
 
Back
Top